Když král ztrácí Francii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V sedmém a posledním dílu historické fresky Prokletí králové se autor vrací k vládě Jana II. Historie přiřkla tomuto králi přízvisko Jan Dobrý, ale byl to panovník stejně marnivý a krutý jako nerozhodný a neschopný. V době jeho vlády prožívá Francie hlubokou krizi: vysocí šlechtici rozdělují zemi vzájemnými vádami, Anglie uplatňuje své dědické požadavky na francouzské království, obyvatele drtí vysoké daně, zemi pustoší mor a král vrší jednu chybu na druhou. Vyprávění o panovníkovi nám odhaluje celou neveselou historii království. Historii nešťastnou a krvavou, která dovede krále až k osudné bitvě u Poitiers....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12930/big_kdyz-kral-ztraci-francii-R36-12930.jpg 4.238
Série:

Prokletí králové 7.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Quand un roi perd la France, 1977


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Když král ztrácí Francii

Lolila
25. srpna

Výborné ukončenie príbehu zo 14. storočia odohrávajúci sa hlavne vo Francúzsku. Tento diel je rozprávaný kardinálom z Perigórdu, ktorý končí vládou Jana II. a jeho porážkou u Poitiers. Určite odporúčam sériu všetkým, ktorých zaujíma história, kde sa dozviete, prečo sa hovorí o "prekliatych kráľoch" a z akých dôvodov začala storočná vojna.

Kuža007
28.08.2019

Pouze Druonův dodatkový díl Prokletých králů. Sice tam píše o našem Otci vlasti, ale bohužel ne zcela pozitivně.


Guinevra
18.01.2018

Úžasné vyprávění, hlavně druhá půlka knihy. To dobývání hradu obléhací věží nebo líčení tažení na bitvu, okamžiky v předvěčer bitvy i samotná bitva u Poitiers, jako bych tam byla. Četlo se jedním dechem.

darthvader77
01.10.2015

Vše krásné jednou končí a nejinak je tomu v případě úžasného příběhu Prokletých králů. Stejně jako v případě Lilie a lvu i sedmička se posune v čase a tak nás Druon vhodí mezi události odehrávající se několik let po vypuknutí stoleté války. Všechny postavy z minulých dílů krom Eduarda III. už leží pod drnem, Francie se nachází v totálním chaosu, Anglie triumfuje díky bitvám u Křesčaku a Poitres, krále je zajatý, v zemi dvě nepřátelké armády. Do této situace vstupuje kardinál z Perigórdu vyslanec svatého stolce. Celý finální díl je vyprávěn z jeho pohledu v ich-formě. Názory vidící věci v souvislostech, svéráznýcharakter a vynikající zhodnocení situace vás provázejí celou knihou a vy si říkáte, jaký je to ale rozumný a osvícený člověk, obzvláště na svou dobu. Výborně to celou sérii zakončuje a je škoda, že se Druon nepustil do zmapování událostí kolem panny Orléánské, věřím že by i tohle bylo neméně působivé.