Prokletí básníci sv. 1 – Villon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje několik Villonových balad, Závěť a poslední básně. Závěrem je doslov Otokara Fischera, který celou sbírku přeložil a sestavil.

Tato kniha je prvním svazkem edice Prokletí básníci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44152/prokleti-basnici-sv-1-villon-LDV-44152.jpg 52
Žánr:
Poezie
Vydáno:, Rudolf Škeřík
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Prokletí básníci sv. 1 – Villon

Přidat komentář
Damato
21.11.2018

Knihu jsem měla jen vypůjčenou , většinu těch básní jsem znala, ale i tak na mě opět z knihy sáhlo Villonovo rebelství spolu s jeho životní cestou "proti větru". Neustále o něm přemýšlím- byl opravdu tak citlivý,že první de facto nenaplněná láska s ním zamávala a poznamenala na celý život, nebo se jednalo o povrchního floutka, čemuž se zdráhá uvěřit má dušička, která ho od do puberty zcela bez předsudků miluje.
Ach Villone, žít v tvé době, někde v tvé blízkosti, asi bych- jako správná konzerva- ti byla naprosto protivná a skládal bys na mě své parodie tak, jak to jen ty umíš a já bych tě šmírovala za záclonou a tajně ti nosila teplé obědy, kterými bys ty beztak pohrdal. Teda , pokud bych na to měla prostředky :-)))))))))))))))))

WEIL
27.08.2011

Proletí básníci byli od počátku lidstva, ale v dnešní době je asi pro nás tím největším rebelem v novodobých dějinách lidstva stále Villon.

Autor a jeho další knihy

François Villon

François Villon
francouzská, 1431 - 1463

všechny knihy autora

Kniha Prokletí básníci sv. 1 – Villon je:

v Přečtených4x
v Doporučených1x
v Knihotéce6x