Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234653/bmid_prokleti-234653.jpg 4 192 59

Sarah McAdamsová se rozhodla začít nový život: přestěhuje se do Oregonu a zrekonstruuje chátrající rodný dům. Její dcery Jade a Gracie nejsou viktoriánskou barabiznou na břehu řeky nijak zvlášť nadšeny a na příjezdové cestě začne o správnosti svého nápadu pochybovat také Sarah. Vybaví se jí vzpomínky na chladnou odtažitou matku, na nevlastní sestru, která beze stopy zmizela... a také na noc před dávnými lety, kdy se samotná Sarah záhadně ocitla na střeše domu, celá bez sebe, v horečnatém blouznění. O domě se v kraji povídá, že je prokletý od okamžiku, kdy se ze střechy zřítila jeho první obyvatelka. Sarah jako malá cítila, že by na těch řečech mohlo něco být, a teď se jí se stejným dojmem svěřuje i dcera. Jenže Sarah nemá na takové historky čas, protože se musí zaobírat spoustou jiných, pro ni mnohem důležitějších věcí. Začne se bát, teprve když se z nedalekého městečka začnou šířit hrozivé zprávy o zmizelých dospívajících dívkách. Teprve tehdy ji staré stěny sténajícího domu dostanou do děsivého sevření. Kdesi hluboko v paměti má ukrytý klíč k rozluštění nanejvýš reálného nebezpečí. Záleží jen na ní, jestli se dokáže postavit tváří v tvář svým nejhorším obavám, aby zastavila pradávnou noční můru, která jí chce znovu vtrhnout do života...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Close to home , 2014

KatnissLavender
06.03.2016 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou dopadlo na jedničku! Kniha se mi opravdu hodně líbila a hltala jsem ji od začátku do konce. Jen škoda, že nebyla více mysteriózní a méně detektivní...

dzucka
22.02.2016 3 z 5

rozhodně se dobře četla, zápletka nakonec zajímavá, ale na pětset stránek v podstatě žádná sláva .-)

Evička
09.02.2016 5 z 5

Hezká knížka, hezky se četla.

Pavlnka
07.02.2016 4 z 5

Opět dobrá kniha od této autorky, ale přijde mi to psáno podle šablony. Jiné knihy mě bavily více.

Karolína52
12.01.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá, až moc obsáhlá. Thriller s tajemnem a nečekaným konečným rozuzlením.
Určitě si přečtu další knihu od Lisy Jackson.

bookcase
11.12.2015 3 z 5

Opět čtivé, ale proč mám pocit, že už jsem to někdy četla? Zdá se mi, že se autorka už vypsala.

Evička
01.11.2015 5 z 5

Tuto knížku jsem ještě nečetla, ale příjde mi, že se Lisa trošku pohoršila, první knížky jako Hrobař, Nezvaný host, Zlý úmysl atd. byly úplně super, ale ty novější, jako je Všechno mi řekni, Nechtěj nic vědět mě taky docela zklamaly. Nicméně bych chtěla přečíst i tuto a docela se těším na novou knihu Strach zemřít, tak uvidíme......

NikaMirka
01.11.2015 2 z 5

Bohužel, ač jsem slyšela chválu na tuto autorku, mě osobně první kniha neokouzlila. Je pravda, že příběh je psán velmi čtivou formou, za to ty dvě hvězdičky, ale za velmi přehnaný, zdlouhavý a zbytečný popis dvou puberťaček, které se pořád jen hádaly a občas byly opravdu hodně "na přes držku" (s prominutím, jinak to říct nejde) musím ubrat všechny ostatní hvězdy, nehledě na to, že to byl i důvod proč jsem knihu ani nedočetla. Dcery hlavní postavy mě štvaly po první přečtené stránce o nich a v půlce knihy už jsem opravdu neměla náladu na další čtení, protože jsem jich měla již plné zuby, kdyby spisovatelka tyto scény vypustila a víc se zabývala zápletkou, kniha by byla o pár set stran kratší a zajímavější. Určitě ještě nějakou knihu od Lisy zkusím přečíst, ale určitě ne v nejbližší době, počkám, až trochu zapomenu na knihu první :).

skipiii
26.10.2015 5 z 5

knihu jsem precetla za dva dny! nemohla jsem se odtrhnout a dockat konce ktery byl zajimavy,necekany a sokujici! jedna z nejlepsich knih ktere jsem v posledni dobe cetla!

alexis818
04.10.2015 5 z 5

pěkné počteníčko,líbilo se mi to,ostatně jako zatím všechny knihy od Lis Jackson.Mám velmi ráda její styl psaní.

terezie6086
17.09.2015 3 z 5

Tak trochu jsem čekala víc, nevím. Jen mi tento děj nejspíš nepadl do oka. Snad to Liso bude lepší ;-)

kanitsuj
01.09.2015 3 z 5

Trochu překombinovaný a předem odhadnutelný děj. Love story spojená s paranormálními jevy v jednom starém domě s naprosto zběsilým nereálným zakončením /připomínalo mi Deníky dávného prokletí a nebo předposlední knížku H. Cobena - Šest let, kde se také vše v mžiku vyřeší a předchází tomu nekonečně mnoho stran/. Střídání různých dějových linií bylo příjemným osvěžením (třebaže únosy dívek mi též připomněli knížku z poslední doby - Krysařovy děti) a jako oddechová četba knížka také obstála, proto dávám alespoň tři hvězdičky.

Dymen
28.08.2015 4 z 5

Tohle byla první knížka od Lisy Jackson, kterou jsem si přečetla. Vzhledem k té chvále, kterou jsem na ni zatím vždy slyšela, jsem možná čekala trochu víc toho mysteriozna a méně detektivky. Některé scény by v knížce ani nemusely být, příběh jako takový bych ohodnotila třemi hvězdičkami, ale za ten neuvěřitelně čtivý styl si Prokletí zaslouží přinejmenším ty čtyři. Těším se na další Lisiny knihy.

Michaela91
26.08.2015 5 z 5

Mě se kniha jako vždy líbila, je pravdou, že některé pasáže byly zbytečné a knížka mohla mít méně stránek. Ale četla se velice dobře, konec byl překombinovaný ale to je Lisa má to tak pokaždé a to mám u ní tak ráda.

TaLu
05.08.2015 3 z 5

Pro mne tak trochu zklamání.
Možná kdybych nečetla jako první knihu od autorky Hrobaře, hodnotila bych výš.
Toho pobíhání s baterkou po schodech starého domu bylo zkrátka nějak moc.
Také to, proč se hrdince nechce do sklepa jsem pochopila hned na první přečtení a nepotřebovala jsem o tom být opakovaně informovaná.
A hlavně - může mi někdo vysvětlit, jak je možné, že na jednu zmiňovanou mrtvolu na opuštěném hřbitově, už nikdo na konci knihy nenarazil, i když se tam motalo tolik lidí ?
Chápu, že to v tom ději byla jen "okrajová mrtvola", ale tak nějak mi přišlo, že na ni zapomněla i sama autorka.....

putpuda
31.07.2015 4 z 5

Já čekala trochu víc. Né že by mě zklamala, ale něco tomu chybělo. Možná víc akce ....a pár desítek stran méně (rozhodně neměla na Hrobaře nebo Na prahu smrti )Ale četla se dobře a rychle :)

malena21
20.07.2015 5 z 5

Kniha opět nezklamala , čtivá, napínavá

ptoček
07.07.2015 5 z 5

Propojení s thrilleru s tajemnem mě bavilo, za 3 dny jsem knížku přečetla, nešlo se odtrhnout :-) moje první knížka Jacksonove a určitě ne poslední, za mě palec nahoru :-)

bezzink
08.06.2015 4 z 5

Knizka se mi libila. Cetla se lehce, plynule, za 3 dny bylo po vsem. :) Na zasmodrchany zavery jsem uz u Lisy zvykla a tohle sice bylo na hrane, ale dalo se to. Co se mi hodne libilo, bylo propojeni s ducharinou, tohle ja muzu. Jen tak hezky v naznacich, ale s rychlym tepem. Takze za me urcite tato knizka spada do kategorie lepsich od Lisy.