Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234653/bmid_prokleti-234653.jpg 4 192 59

Sarah McAdamsová se rozhodla začít nový život: přestěhuje se do Oregonu a zrekonstruuje chátrající rodný dům. Její dcery Jade a Gracie nejsou viktoriánskou barabiznou na břehu řeky nijak zvlášť nadšeny a na příjezdové cestě začne o správnosti svého nápadu pochybovat také Sarah. Vybaví se jí vzpomínky na chladnou odtažitou matku, na nevlastní sestru, která beze stopy zmizela... a také na noc před dávnými lety, kdy se samotná Sarah záhadně ocitla na střeše domu, celá bez sebe, v horečnatém blouznění. O domě se v kraji povídá, že je prokletý od okamžiku, kdy se ze střechy zřítila jeho první obyvatelka. Sarah jako malá cítila, že by na těch řečech mohlo něco být, a teď se jí se stejným dojmem svěřuje i dcera. Jenže Sarah nemá na takové historky čas, protože se musí zaobírat spoustou jiných, pro ni mnohem důležitějších věcí. Začne se bát, teprve když se z nedalekého městečka začnou šířit hrozivé zprávy o zmizelých dospívajících dívkách. Teprve tehdy ji staré stěny sténajícího domu dostanou do děsivého sevření. Kdesi hluboko v paměti má ukrytý klíč k rozluštění nanejvýš reálného nebezpečí. Záleží jen na ní, jestli se dokáže postavit tváří v tvář svým nejhorším obavám, aby zastavila pradávnou noční můru, která jí chce znovu vtrhnout do života...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

Close to home , 2014

Januli
18.02.2018 3 z 5

Trošku jiná kniha od Lisy než jsme zvyklí... Navíc duchařina, méně vražd a násilí... Líbilo si mi tajemno ohledně minulosti, ale jak už bylo zmíněno, klidně míň stran na začátku a více na konci.

Laf
10.12.2017 5 z 5

Autorka opět nezklamala a vytvořila poutavý příběh se spoustou zápletek, takže bylo těžké knihu odkládat. Konec mohl být detailněji popsán, ale i tak bylo vše důležité vyřčeno a objasněno.

katy238
09.12.2017 4 z 5

Výborná kniha, zajímavá zápletka a několik dějových rovin. Knihu sráží náhlý konec bez bližšího vysvětlení.

denib
05.11.2017 4 z 5

Chtěla jsem původně dát plný počet, protože to je skvělé čtení. Nechybí napětí i strašidelnost. Chvílemi jsem se bála o unesené dívky, chvílemi mi běhal mráz po zádech z duchařiny. A celé se to velmi dobře čte. Nakonec jsem ale jednu hvězdičku ubrala za závěr - je strašně rychlý. Najednou se vysvětlí úplně všechno na velmi malém prostoru a jelikož má kniha dvě dějové linie, je toho vysvětlování hodně. Jako kdyby došel papír, tak se muselo všechno vejít na pár posledních stránek :-) Škoda. Ale i tak jsem si knihu vychutnala.

oleg
17.09.2017 4 z 5

Pěkné čtení,ale trochu bych ten začátek zkrátila,jinak je čtivá,jak jinak od této autorky,stojí určitě za přečtení....

alabra
24.08.2017 3 z 5

Lehčí druh četby,odpočinkový, pro mě kdyby byla o dvě třetiny kratší, měl by děj spád, příběh by byl poutavější. U mě propadly ty části knihy, zachycující nedobrovolný pobyt dívek ve stájích - rozvleklé, nesmyslné, do děje nezasahující. Přestože mám ráda tajemno, tady to bylo podáno nevěrohodně. Pro mě jednou tato autorka stačila.

b.safarik
18.08.2017 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Líbily se mi hlavní postavy, rozuzlení bylo překvapující, bavila jsem se. :)

evin84
10.08.2017 5 z 5

Moje milovana Lisa me skoro nikdy nezklamala. Fajn cteni

Jitkarka
23.06.2017 5 z 5

Super, úžasný, perfektní... Lisa opět nezklamala. Prokletí je skvělá kniha přesně podle mého gusta.. Musím mít nutně všechna dílka od této skvělé autorky. Doporučuji naprosto každému!

monika_v_trapu
01.06.2017 5 z 5

ÚŽASNÝ!!! Věděla jsem, že mě Lisa nezklame, ale že mě tahle kniha od ní tak pohltí a překvapí... to jsem nečekala. Napětí od začátku až do konce! Jednou jsem jí dokonce musela večer odložit jak mě běhal mráz po zádech (a to se mi ještě snad nikdy nestalo). Pecka!

PeM
26.04.2017 4 z 5

Od autorky jsem četla lepší, ale tak ani nezklamalo, ani nenadchlo.

jana3099
09.02.2017 3 z 5

Moje další přečtená kniha Lisy Jackson, mojí oblíbenkyně. Zajímavá, srozumitelná, lehce napínavá, ale rozhodně jsem od ní četla i lepší příběhy,a taky mi tam ani moc neseděly ty pasáže duchařiny, vidina duchů a samovolné přesuny předmětů atd.tohle já nemusím, ale jinak v poho ;-)

fis.rena
04.02.2017 3 z 5

Prokletí je psané velice čtivou formou vyprávění a díky obsahu,ve kterém je nadpřirozeno,krimi,únos,tajemství a trocha toho napětí,se může líbit vícero "druhu" čtenářů. Nicméně po dočtení si říkám,jestli toho nebylo až moc a neprospělo-li by knize mít větší náboj v menším počtu stran. Očekávala jsem větší jízdu a tak nějak mi tam chybí pořádný konec ohledně těch duchů.
A obálka je strašná,opravdu...nemůžu si pomoct,ale kremační komíny? Ano,přesně tak to na mě působí od prvního pohledu.

HanWali
22.01.2017 2 z 5

hodně mě zklamala, tuctová kniha.....

malen
16.01.2017 3 z 5

Docela pro mě zklamání. Četlo se dobře, ale postrádalo to napětí předchozích knih, které jsem od autorky četla. Tak snad příště.

edisek83
03.01.2017 5 z 5

U této spisovatelky člověk ví, že to bude jízda jak prase :-D a ona opravdu nikdy nezklame.

Beatrice_s
29.10.2016 3 z 5

Má první zkušenost s autorkou, na níž jsem slyšela pět samou chválu. Na tuto knihu jsem se tak těšila a měla jsem jistá očekávání... očekávání tajemné, mrazivé, napínavé a překvapivé atmosféry. Ta se však příliš nenaplnila. Jednak jsem toho názoru, že kdyby kniha nebyla tak rozsáhlá, jen by to příběhu prospělo - byla by dynamičtější a efekt by se možná lépe dostavil. Ale takto se příběh příliš táhl a dávka napínavosti byla již rozředěná na příliš mnoha stranách, až se téměř ztrácela... Dále musím říct, že na mě příběh působil poněkud překombinovaně - dvě duchařské záhady (které navíc byly postaveny takřka na stejném základě) a k tomu zápletka týkající se únosů mladých děvčat (tuto linii bych klidně oželela, působila na mě rušivě a příliš odlišně ve vztahu k duchařské hlavní linii příběhu). Takže celkově se mnou tato kniha nic moc neudělala a nedostavil se ten efekt, kdy čtenář nad dočteným působivým příběhem přemýšlí ještě nějakou dobu po přečtení. Nicméně se mi líbil autorčin styl psaní, který je velice čtivý a čtenářsky příjemný. :) Určitě však neházím flintu do žita a vyzkouším i další autorčina díla... jen si dám nějakou dobu pauzu. :)

trudoš
10.09.2016 2 z 5

Přijde mi, že Prokletí je typickým produktem komerčního řemesla, kde se hledí spíš na kvantitu než kvalitu. Jako by Lisa Jacksonová už nepotřebovala hledat nové fanoušky, ale bohatě jí stačilo, že má čím nakrmit ty stávající. Ač se od začátku snaží naznačit, že v románu půjde o kombinaci dechberoucí kriminálky, mrazivé duchařiny a nesmělé romance, daří se jí plnohodnotně prosadit pouze ten poslední bod. Thriller skončí u únosů s prapodivnou logikou, jejichž vyšetřování je stejně intenzivní jako závody hlemýžďů, a duchařina si nevede o nic důstojněji. I Casper vyděsí víc. Kdyby to alespoň vyrovnávala ta romantická linie, ale ani v tomto případě si autorka nevede nějak světoborně. Obyčejná líbačka a osahávačka. Navíc postavy jsou vystřižené z kartónu a vzhledem k tomu, že je jich jak na přehlídce, je trochu problém orientovat se kdo je kdo. Naneštěstí těch podstatných je cca pět a půl a dvacka dalších je tu jen asi pro pobavení spodiny.
Na můj vkus příliš rozvleklé, průhledné a naivní.

pepa4081
23.06.2016 4 z 5

Kdyby měla knížka o 200 stran méně, dal bych 5 hvězdiček. Napínavá detektivka s několika zajímavými nápady (duchové...). Chvílemi se mi ale zdálo, že autorka píše totéž, jen jinými slovy, takže mi to přišlo trochu zdlouhavé. Na konci se to ale pěkně rozjede. Uspokojivé.

Jasmina@
09.03.2016 4 z 5

Trochu jsem čekala víc, když je kniha řazena do thrilleru. Ušlo to. Kdo chce tajemno, musí ji mít! ;-)