Prokleté město

Prokleté město https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145154/mid_proklete-mesto-Z5n-145154.jpg 4 273 73

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Cryer's Cross , 2011

Zannie
24.03.2014 4 z 5

S knihou jsem to měla trochu na houpačce. Nejdřív jsem se na ni těšila, když jsem začala číst, kniha mě lehce zklamala, ale nakonec se to o dost vylepšilo. Určitě ji člověk musí brát především jako oddychovku s trochou napětí a tajemstvím, ne jako horor či nějakou duchařinu. Pointa mě docela překvapila, byla zajímavá, ale konec mohl být napínavější. Postavy byly sympatické a líbil se mi vývoj vztahu Jaciána a Kendall. Co se mi ale nejvíce nelíbilo, byl překlad, který byl vážně příšerný (do jaké knihy pro mládež může překladatel použít slovo olbřímí?!). I přes to se mi kniha líbila a McMann opět nezklamala.

muchomurka
03.02.2014 4 z 5

Podle komentářů, které jsem si tu přečetla, jsem nic moc od knížky neočekávala, i když jsem se na ni původně hrozně těšila. Už jen ten název mě okouzlil. Když jsem ji konečně měla v ruce, nějak se mi nechtělo ji číst, abych nebyla zklamaná. Ale nebyla jsem. Asi každému vyhovuje něco jiného, ale mně se líbilo pomalé plynutí příběhu. To, kam směřoval, jak se nakonec všechno rozuzlilo, jak si Kendall a Jacián k sobě hledali cestu. Za mě rozhodně ano :-)

isi
18.01.2014 5 z 5

Tahle knížka mně zaujala jak svým svým obalem tak obsahem. Je to první knížka, která mně kdy dokázala rozbřečet a rozhodně si ji pořídím domů.:)

Desire_Lydon
14.01.2014 4 z 5

Tato kniha mě docela překvapila. Nečekala jsem od ní nic moc, ale líbila se mi. Sice se 150 stran pořádně nic neděje a vše vypadá normálně, ale ten konec mě překvapil :) Líbí se mi styl, jakým autorka píše. V něčem mi to připomínalo Lovkyni snů, ale opravdu jen v něčem :) Pěkná oddechovka :)

kleria
19.10.2013 4 z 5

No popravdě nevím co si mám o knížce teď myslet, líbila se mi a to celkem dost, což jsem si nemyslela, ale ten konec, nevím podle mě to autorka mohla ukončit trošku jinak, nebo spíš jinak udělat.. ale já jsem s knížkou spokojená i když jsem si myslela že se budu víc bát. Oddechová knížka :)), která nemusí potěšit každého ;). Nakonec jsem knížce dala 4 hvězdičky i když jsem spíš uvažovala o třech :/ :).

Lucinda566
17.10.2013 4 z 5

Skvělá knížka! Nečekala jsem, že se mi bude líbít :)

proton
15.10.2013 3 z 5

Dobrá kniha, pro čtenáře od 15 let super. Napětí, romantika.

MitchBjukenen
14.10.2013 1 z 5

Já nevím,já musím říct,že mne kniha velmi zklamala...Název i popis knihy žádající si o přečtení se během pár stránek mění na úplně nudnou romanťárnu a ten konec? Snad se to nezdálo jen mne,ale měl cca 8 stránek?Vzhledem k rozměrům a velikosti písma,to je sakra málo :-( Nechci kazit chuť čtenářům co mají rádi Lisu McMann,ale pro mne toto byla první a poslední kniha od této autorky.

andulka1406
17.07.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Skvělý nápad. Podle mě kniha se ale docela vleče a pak je moc rychlý a jakýsi useklý konec. Každopádně kniha stojí za přečtení a Lisa McMann je má oblíbená autorka.

DendaRA
15.07.2013 2 z 5

Kniha pro mě nebyla nijak výjimečná, moc jsem se do ní nezačetla a ani příběh mě moc nebavil.

Mikisan
01.06.2013 2 z 5

Nic náročného a hlubokomyslného. Idelální před spaním...

bookcase
22.04.2013 3 z 5

Autorka má zvláštní styl psaní, kterému musíte přijít na chuť. Je to jako byste "četli" film.

LucyMontgomery
01.04.2013

Mám ráda tuhle autorku :) tak uvidíme...

tajemno psychologické thrillery zmizení lidí nadpřirozené jevy

Lisa McMann
americká, 1968