Prokletá knížata

Prokletá knížata https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250348/bmid_prokleta-knizata-250348.jpg 4 7 3

Historický román z českých dějin z přelomu 10. a 11. století, zachycující beletristickým způsobem dějinné souvislosti té doby se snahou držet se známých historických skutečností. V uvedeném období na jedné straně došlo k definitivnímu sjednocení českého státu, na druhé straně vlivem vniřních problémů téměř k rozpadu čerstvě vzniklého státu v podobě, jak jej známe dnes, a jeho rozplynutím se v té době v evropské velmoci Polsku. Dějem románu se prolíná i první historicky známý rozkol mezi státem a církví, reprezentovaný českými knížaty na straně jedné a biskupem - svatým Vojtěchem - na straně druhé.... celý text

vincek1
10.03.2023 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, která se snaží nahlédnout do dávných časů naší minulosti. Ačkoli se autor na začátku omlouvá, že neumí příliš květnatě a umělecky psát, čtenář nic podobného necítí. Tedy abych nepřeháněl, tím čtenářem jsem myslel sebe a na ostatních je, jestli se připojí. Jediné co mi vadilo, jsou překlepy, jakoby nikdo knihu před tiskem nečetl. Ale to je vše z minusů. Doporučuji.

Jirka_1989
05.02.2014 4 z 5

Zajímavý výlet do české historie. Doporučuji obzvlášť jako četbu bratrům - sourozencům.

FILDA74
01.01.2014 4 z 5

Pěkné a opravdu poučné čtení.