Projevy

Celý svět zná záběry jásavého mnohatisícového publika, kdy nadšené usměvavé tváře mužů, žen i dětí obdivně natahují své pravé paže směrem k Adolfu Hitlerovi. Od pádu Třetí říše byl vydán nespočet knih, ve kterých autoři ze svého pohledu pojednávají o ideologických, politických a vojenských postojích nacionálněsocialistického Vůdce a jeho činech. Poválečná historiografie se nezřídka také pokoušela i o vytvoření jeho věrohodného psychologického profilu. Programový spis Mein Kampf, který má poskytovat ucelený obraz o Hitlerově světonázoru, byl po válce v mnoha zemích s menšími či většími problémy se zákonem opakovaně vydáván. Může se tedy zdát, že všechno bylo již řečeno. Při tom všem však uniká jeden z hlavních fenoménů spojených se jménem Adolfa Hitlera – jeho umění řeči, sdělení myšlenky, umění projevu. A tak je třeba se ptát: Víme, o čem Adolf Hitler vlastně mluvil? Díky svým řečnickým schopnostem získával miliony svých příznivců všech společenských vrstev a stavů, ať už na komorních setkáních v mnichovských hospodách či na pozdějších statisícových shromážděních. Ale i to by snad nebylo ničím novým. Poprvé v historii česky psané literatury vychází projevy Adolfa Hitlera v nekráceném a doslovném znění tak, jak je tehdejší německý kancléř pronášel, a vůbec poprvé tak český čtenář dostává odpověď na otázku: Víme, co bylo obsahem jeho projevů? Publicista a historiograf Lukáš Beer ve svých předmluvách k jednotlivým projevům pak českého čtenáře navíc seznámí i se všemi potřebnými reáliemi a souvislostmi, z nichž Vůdce při svých vystoupeních před národem vycházel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143108/projevy-143108.jpg 3.528

Kniha Projevy

Paggac
12.03.2020

Tahle kniha by se měla studovat ve školách. Škoda že je vyprodaná, tohle je přesně ta kniha, která by měla být přístupná všem a hlavně povinná do úvodu 2.světové války.

richard7959
06.01.2019

Nechápu, proč je kolem této knihy taková kontroverze. Prostě přepsané projevy Adolfa Hitlera doplněné o nestranné komentáře.

marian7608
30.07.2017

Ked clovek zacne citat jeho prejavy, dojde asi kazdemu, preco sa neviesalaju v TV a pokusali sa ich v CR zakazat. Nebol taky blby ani psychopat ako sa hovori, mal to pekne zrovnane

renpavlicek
07.12.2016

Velmi dobrý, právě z těchto proslovů můžeme vyčíst sílu která se stala jeho zbraní .Hitler byl magor s důkladně promyšleným záměrem

mayhem993
27.12.2015

Čtenář si může přečíst celé projevy, mistrovské rétorické počiny z doby, kdy měl Vůdce nad Protektorátem Čechy a Morava nejvyšší moc. Kniha se četla skoro sama, jedinečný titul.

GrasselováL
02.01.2015

Nejlepší projevy, které jsem kdy četla

nokid
24.05.2013

No nevím, jak může psaný text zachytit emotivnost projevu právě tohoto muže. Raději jsem si je vyslechl v originálech - a musím připomenout, že české titulky záměrně matou svými nepřesnostmi... Das Volk překládají jako národ (ale je to lid) a Parteigenosse má být člen strany (zatímco je to ale stranický soudruh!). Že by obava z podobnosti ideologií komunismus/nacismus?