Projekt pes (prázdniny v Beskydech)

Projekt pes (prázdniny v Beskydech) https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373972/mid_projekt-pes-prazdniny-v-beskydech-CsU-373972.jpg 5 10 2

Jendu, teď už šťastného majitele štěněte Dennyho, čekají prázdniny u babičky a dědy v Beskydech. Společnost mu dělá nezvedený bratranec Robin i nejlepší kamarádka Monika. Čeká je napínavé noční dobrodružství a dozvědí se toho spoustu o divokých šelmách. Pátrají totiž po zvířeti, které řádí u sousedů. Navíc se blíží dědečkovy kulatiny, a tak musí vymyslet perfektní dárek. Když se pak sejde celá rodina, je jisté, že o řadu legračních příhod nebude nouze.... celý text

Knižní střípky
27.09.2019 4 z 5

Poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. Jenda s Dennym a bratrancem Robinem odjíždí na prázdniny k babičce a dědovi do Beskyd. Chystá se oslava dědečkových sedmdesátin a kluci si lámou hlavu, co za dárek vymyslet pro dědu, který prohlásil, že chce pouze nehmotné dary. Do toho všeho sousedovi někdo chodí na slepice ( v podezření je samozřejmě Denny ), kočce se narodí koťata, kolem domu, hospodářství a zahrady je hromada práce, prostě krásně vykreslené prázdniny na vesnici. Přijede i Markéta na ekotábor, který ve vesnici pořádá místní farmář. Jenda má možnost se k partě dětí z ekotábora přidat a účastnit se zajímavých akcí, které děti učí, jak mít rády přírodu a hlavně jak jí účinně pomáhat a jak se v přírodě chovat. Opravdu moc pěkná kniha pro děti to byla. A aspoň u tohoto dílu musím konečně také vyzvednout velmi povedené ilustrace paní Sylvy Francové, které provázejí všechny tři díly.

evismaior
16.04.2019 4 z 5

80% - první díl mě nijak zvlášť neoslovil, druhý se mi zdál o dost lepší a v tomto pokračování šla kvalita opět o něco výš. Předně oceňuji, že autorka už používá ten "cool" jazyk hlavního hrdiny mnohem uměřeněji a i těch výkřiků velkými písmeny bylo poskrovnu. Co se mi ale líbilo nejvíc, to byl samotný příběh, kdy Honza s pejskem odjíždějí na prázdniny za prarodiči do Beskyd, opět se objevuje celkem vtipná postava bratrance Robina - nešiky v dílně, ale zdatného kuchaře - i kamarádky Moniky, která přijede na ekotábor, což se ukáže být pro dětské čtenáře zdrojem mnohých zajímavých informací. Celé mi to hodně připomínalo prázdninové filmy s Tomášem Holým (Za trnkovým keřem a spol.), které mám moc ráda. Myslím, že je celkem škoda, že se autorka zatím neoprostila od útlého formátu literární soutěže Albatrosu a vrší na čtenáře kusovitě jednotlivé informace jen tak halabala a najednou je konec. Tohle by si zasloužilo košatější příběh, přece jen už to není pohádka pro úplně malé děti před spaním, takže proč z toho neudělat pořádné prázdninové dobrodružství?

Kniha Projekt pes (prázdniny v Beskydech) je v