Projekt Loty

Projekt Loty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3930/projekt-loty-3930.jpg 4 259 22

Čauky! Já jsem Charlie (hlavně mi neříkejte Charlotto - to nesnáším!). Dějepis je pěkná nuda, co? Ba ne! Všichni viktoriánci nebyli úplně hloupí a sentimentální. Loty teda rozhodně ne. Je jí jedenáct - jako mně - ale už musela odejít ze školy i z domova a najít si práci. Vydělává si jako guvernantka a má fakt tvrdý život - jen práce, práce a zase práce. Jsem si ale jistá, že by si určitě poradila s tím protivným přítelem mé mámy i jeho ukňouraným synem. Vsadím se, že by to nezpackala tak, jak se to podařilo mně... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Lottie Project , 2004

KajusaKil
28.03.2024 5 z 5

Moc se mi líbilo propojení s viktoriánskou dobou, originální zpracování knihy!

Štěpinambura
23.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Nádherná kniha! Krásné propojení s viktoriánské dobou. Litý i Charlie mi moc přirostli k srdci. I když je Charlie jiná oproti dalším hrdinkám paní Wilsonové, ale trochu se to opakuje - zlá učitelka a protivný kluk jsou nakonec hodní. Ale jinak hodně dobré!

VioletMokrasova
05.11.2021 3 z 5

Charlie mi byla hodně sympatická. Nemůžu si vybrat jestli se mi víc líbil Charliin příběh nebo příběh Loty. No možná mě to o kousek táhlo víc k Loty....
Moc se mi nelíbilo že Charlie říkala své mámě Jo (prostě jménem). Ani Jo nebyla úplně ideální matka ale snažila se. Mark se mi docela líbil až na to jak byl na konci hnusný. Robin byl zlatíčko. Knížka se mi líbila, taková oddechovka.

nmnac63
16.06.2020 4 z 5

Určitě doporučuji, čte se velmi dobře, poprvné jsem ji měla v ruce jako teenager, ale díky dobrému spádu příběhu a čtivosti knihy se k ní vracím i po letech.

DancerJaneBooks
22.04.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi opět líbila. Jak jsem si, ještě před přečtením téhle knížky, pročítala tyto recenze (komentáře), tak jsem se dočetla, že se převážně skoro všem více líbil příběh o guvernantce Loty. Myslela jsem si, že se mi bude taky více líbit ten příběh o Loty, ale k mému údivu se mi více nelíbil. Prostě mě více bavil příběh o Charlie, nevím čím to bylo, ale bavil mě prostě víc. Ale u příběhu o Loty, která žila teda v té viktoriánské době, mi to v mnoha částech připomínalo příběhy (sérii) o Hetty Featherové. Což jsem si taky myslela, že to tak bude- to byl jeden z důvodu, proč jsem předpokládala, že se mi více bude líbit ten příběh o Loty. Charlie je super holka a z té části, kde se ztratil Robin jsem byla smutná, ale potom se naštěstí našel. Taky jsem s Charlie soucítila, když neměla ráda, když jí někdo říká Charlotto.

Eliška12
22.04.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla v 10 letech a líbila se mi , tak jsem se rozhodla , že si ji přečtu ještě jednou . Byla pěkná , ale už bych si ji znovu nepřečetla . Příběh o Loty mi přišel a hodně víc lepší než příběh Charlie , který mě moc nebavil . Jinak si myslím , že kniha je vhodná spíš pro mladší holky .

Kačkaknihomol
29.03.2017 5 z 5

Rozhodně doporučuji! Skvělá oddechovka na deštivé odpoledne. J. Wilson opět nezklamala.

Damaj
31.01.2017 4 z 5

Opět jedna z nej nej nej knížek

Ema007
12.07.2016 5 z 5

Kniha se líbila. Byla to vůbec moje první kniha od J.W. a přečetla jsem ji několikrát. :)

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Má první kniha od ní

vodopad152
11.12.2015 3 z 5

Kniha byla dobrá, ale někdy jsem si myslela, že by to mohlo být trochu lépe zpracováno, ale i přes to si myslím že je to dobrá kniha.

Jusťa
14.07.2015

Suprová kniha.

Sabka123
14.05.2014 5 z 5

Pěkná, klidná pohodová, opět nezklamala.

jolli
19.04.2014 3 z 5

O Charlie jsem přešetla jen1. 2. 3. a poslední kapitolu, příběh o loty byl mnohem zábavnější

Mikynek
10.12.2013

VÝBORNÁ KNIHA

Linu
25.09.2013 5 z 5

Pěkná, pohodová a oddechová kniha od Jacqueline Wisonové.

Weasley
24.06.2013 4 z 5

Jacqueline Wilson je prostě skvělá spisovatelka pro mládež, co si budeme povídat. Ani tahle kniha nezklamala. Určitě jedna z mých oblíbených.

Emma124
08.04.2013

Je to spíše pro mladší holky, ale i tak jsem si ji přečetla :)

evča09
01.02.2013 5 z 5