Projekt Kronos

Projekt Kronos https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342849/mid_projekt-kronos-hLZ-342849.png 4 553 126

Projekt Kronos série

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.... celý text

avalonek
14.07.2019 4 z 5

Teda pořádně mě to překvapilo..Zajímavý námět..Sice mě občas trošku trápilo,že tam na mě bylo až moc postav,ale celkem se mi to líbilo..Takže druhý díl si nenechám ujít..

Marushka27
04.07.2019 5 z 5

Super nápad, zajímavé prostředí, poměrně i originalně pojatý příběh. Je to dobře odvedená práce, rozhodně až překvapivě vyzrálá na mladého autora. Co mi vadilo bylo, že se skákalo nahoru dolů, některé věci tam byly naprosto zbytečné a myslím, že by bylo lepší, kdyby se autor víc věnoval menšímu rámci a necpal tam každou věc, jen aby hrála na city. Taky se u některých postav dalo víc propracovat pozadí, aby scény nepůsobily náhodně a tak, že se prostě někdo neznámý někde ocitl a jeho příběh zabere zbytečnou stranu, aniž by byl pro něco důležitý. Což je zároveň i má jediná výtka, protože jinak jsem si to opravdu užila. Na české scéně je to opravdu přední kniha.

Adele02
26.06.2019 4 z 5

Wow.

Je to skvělý. Celková promyšlenost, jak tam nic není náhodou. Nevadil mi ani ten přehršel postav, každá měla svou důležitou roli. Co mi ale opravdu neskutečně vadilo, tak chaos v časech. Ztrácela jsem se v tom, co se děje v přítomnosti a co už se stalo. Nevím, jestli to bylo kvůli tomuhle, ale několikrát se mi to vážně nechtělo číst. Zbývalo mi pár stránek do konce a jakmile jsem se začetla, šlo to, ale nebylo to tak, že by mě to vyloženě vábilo, ať to jdu číst.

Hopulka
18.06.2019 2 z 5

Tak tohle mi nesedlo. Slibný začátek, ale pak už nic co by mě bavilo. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala, že se to nějak zajímavě vyvrbí, ale ono ne. V ději jsem se ztrácela, postavy mi nijak neučarovaly a stylisticky mi kniha přišla nevyzrálá. Pokračování si přečtu, až zapomenu, že mě první díl nudil ze zvědavosti, jestli se autor někam posunul.

Mitculka
15.06.2019 5 z 5

Jsem tak ráda, že jsem se konečně po dlouhých měsících čtení do školy dostala k dočtení tohoto skvostu. A nemám slov. Postavy jsou neuvěřitelně realistické a plastické, svět je promyšlený a komplexní, až ani nemůžu pochopit, jak tohle všechno dokázal Pavel Bareš při psaní v hlavě udržet. Celé mě to velmi bavilo, bylo to opravdu zajímavé postapo, které na poválečnou společnost nedaleké budoucnosti nahlíží zase trochu jinak. Ty prohnilé lidské charaktery v kontrastu s čistým hrdinou dobrých úmyslů. Ráda bych se také zmínila o kapitole Blackout, která přináší opravdu zajímavou sondu do lidských duší, díváme se na to, jak se lidé dokážou proměnit a čeho jsou schopní, když je nikdo nevidí. Navíc ty vnitřní boje některých postav. Zbožňuju všechny a moc se těším na další díl.

Až budu chtít někoho přesvědčit o kvalitě českých autorů, dám mu jednoznačně Projekt Kronos.

LadinSt
30.05.2019 3 z 5

Musím říct, že obsahově je to přinejmenším zajímavé. Bohužel to aspoň v mých očích poněkud potápí forma. Autorův nepřehledný styl, jazykově to taky není na moc dobré úrovni. Přišlo mi to, jako když nadanější školák dostane v rámci slohovky zpracovat náročné téma, na které ještě tak úplně nestačí.

Miska2001
16.05.2019 5 z 5

Co víc dodat, než GE-NI-ÁLNÍ. Netuším, jak jinak bych to mohla ohodnotit. I když na úplném začátku jsem si říkala: "Proboha! Co jsem to kruci (omlouvám se za slovník) začala číst? To je šílený! Ale pak se příběh rozjel a já se musela jen otřásat při představě, že by ten svět, který autor vytvořil, byl skutečný. Nejhorší je uvědomění, že příběh není až v tak daleké budoucnosti. Občas přišly chvíle, kdy jsem měla chuť autora zaškrtit, ale ono nutkání zmizelo téměř okamžitě v dalším momentu. Stránky utíkaly pod rukama. Příběh je neskutečně promyšlený. Ve výsledku mám z děje příběhu smíšené pocity. Těším se na další díl, ale zároveň se bojím, co dál Pavel Bareš vymyslí a čím své čtenáře dostane do kolen.

janyska13
05.05.2019 5 z 5

Wau, jakoby fakt nechápu, jak to autor ve svém věku dělá... Kniha naprosto boží a nemůžu se dočkat pokračování, vzhledem k otevřenému konci....

ReniHan
05.05.2019 5 z 5

Kniha byla úžasná, ale jedinou věc která se mi nelíbila bylo příliš velké skákání v čase. Chvíle mi jsem se dost ztrácela, chtělo by to nad každou kapitolou datum :)
Knihu bych doporučila všem skeptikům vůči české literatuře. Není se čeho bát. Ba naopak. Těším se na další díl.

vandalindakova
03.05.2019 4 z 5

Tohle bylo velmi milé překvapení. Osobně vážně nechápu, proč jsem se knize tak dlouho vyhýbala a dělala, že neexistuje. Protože tato kniha je fakt geniálně napsaná. Dlouhé kapitoly mi vůbec nevadily a celou tu bichli jsem prolítla jak nic. Je to velmi drsná sci-fi. Jednu hvězdu strhávám, protože jsem během knihy byla lehce zmatená, a také proto, že si nechávám rezervu na Kronovy děti.

vodopad152
14.03.2019 5 z 5

Kniha byla úžasná. Už hodně dlouho jsem nečetla román, který by mě tak moc bavil. Líbily se mi charaktery postav a spád děje. Poslední část knihy byla ovšem nejlepší...

Beatrice_46
02.03.2019 5 z 5

Velmi povedená a napínavá kniha, která obsahuje zase něco nového.
Můžu jen doporučit.

Makkys
28.02.2019 4 z 5

Pro mě byla kniha velké překvapeni. Měla sem od ni vysoká očekávání a ta se taky vyplnila. Ze začátku sem sice měla problem se zorientovat v postavách, ale po zatčeni už sem neměla problem. Je to skvělá kniha. Obdivuji všechny kdo dokáži takhle vymyslet příběh a nejvíc když je to česky spisovatel. No už se tesim až vyjde druhy dil

LordP
24.02.2019 2 z 5

Pro mě velké zklamání, postavy jsou děsné karikatury, příběh slabý. Jazyk slabý... nikdy jsem nečetl knížku kde by bylo tolikrát použito agh...

lacey
28.01.2019 3 z 5

Akože, takto.... Nebolo to zlé, vôbec to nebolo zlé, ale je tu ale.
Príbeh je premyslený, je vidieť, že autor vie, čo chce s postavami robiť a kam sa snaží smerovať, ale na prvý diel veľmi slabé.
Celé je to tak trošku nemastné neslané a snaží sa to byť dobré a vtipné a napínavé a potom sa to zrazu vždy utne a spadne to do niečoho čo nie je ani také, ani onaké.
Páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. bol opísaný veľmi realisticky a pri niektorých častiach ma autor naozaj presvedčil, že je majster opisu.
Horšie to však bolo, keď som sa dostala k nejakej akcií. Niekedy som trošku strácala prehľad, čo sa vlastne deje a aj napriek tomu, že som si časť prečítala viac krát som bola z diania trošku zmätená.
Ďalšou výtkou ktorú ku knihe mám je, že postavy a prechod medzi nimi je veľmi zmätočný. Vzhľadom na to, že je to autorova prvotina je to však tolerovateľné. Do budúcna by som možno odporučila hrať sa zo štýlom a prispôsobiť ho jednotlivým postavám. Nie iba ich vyjadrovanie, ale aj opis ich vnútorného sveta sa môže líšiť, čo potom divákovi pomôže lepšie si vytvoriť o postave obraz. Hovoriť všetko rovnako ako suchý vyprávač žiaľ bolo v tomto prípade skôr na škodu.
Aby som iba nekritizovala, musím povedať, že som presvedčená, že séria aj autor majú veľký potenciál. Ohľadom celého pokračovanie tejto série u mňa bude asi najviac záležať, ako sa autor posunie vo svojej tvorbe a čo teda predvedie v druhej časti na ktorú - musím sa priznať - sa celkom teším.
Na autorka som možno trošku mäkká pretože súcitím s tým, aké ťažké je pracovať na svojej prvotine. Takže verím, že sa autor bude posúvať už iba dopredu.

olle3
02.01.2019 3 z 5

Hodnocení: 3/5

Lucifer.CK
30.12.2018 5 z 5

Pět hvězd, dala bych šest, kdyby to bylo možný. Neuvěřitelně promyšlený komplexní příběh, který jsem i přes jeho tloušťku zhltla během pár dní. Sympatické uvěřitelné postavy. Nebyla snad jediná, kterou bych neměla ráda nebo aspoň neměla pochopení pro její motivace. Druhý díl očekávám již pár měsíců a doufám, že bude tak dobrý jako jednička.

Lokina
28.12.2018 5 z 5

Na Projekt Kronos jsem se těšila, ale bála jsem se těch až moc pozitivních reakcí na knihu, abych z ní pak nebyla jenom zklamaná. Ale ty pozitivní recenze a odezvy si kniha zaslouží, protože mně se to neskutečně líbilo. Kdybych nevěděla, že je to od českého autora, myslela bych si, že kniha je od zahraničního autora. Příběh je dobře vypracovaný, na to že jde o první autorovu knihu, tak stylem to vypadá, že knihy píše už nějaký pátek.
Svět, který Pavel Bareš vytvořil, je tak zlý, nebezpečný, tajemný a i strašidelný.
Kniha je čtivá, nabitá akcí, zvraty a velké plus za dodatky, které příběh doplňovaly.
Obdivuji autora, jak příběh tak skvěle sestavil, aby nakonec vše do sebe časově zapadalo. Nevěřila jsem svým očím, dokud jsem nedočetla poslední kapitolu s uspokojivým úsměvem na rtech.
A kdy že vyjde druhý díl? :-D

monika_v_trapu
23.12.2018 5 z 5

Za mě naprostá paráda! Překvapilo mě to i přes všechnu tu chválu kolem. byla jsem přece jen trochu skeptická a zvědavá, proto jsem se také do čtení pustila a víte co? Absolutně vůbec nelituju. Byla to jízda. Jen mě mrzí, že jsem na knihu neměla úplně tolik času, kolik bych mohla mít a mohla jsem si jí tak užít o to víc. Ale i tak 5 hvězd a už netrpělivě vyhlížím další díl!

sgjoli
09.12.2018 4 z 5

Tak z téhle knihy jsem hodně, hodně nadšená. Začátek je možná trochu komplikovanější a chvíli trvá, než člověk plně pronikne do příběhu jako celku, ale jakmile se trochu víc začnete orientovat v tomto světě, který Pavel Bareš nabízí, čeká vás naprosto úžasná, akční jízda, která vás nepustí, dokud se nedostanete na konec. A já se už nemůžu dočkat, až konečně vyjde další díl. Protože tohle bylo fakt skvělé. Jedna hvězda ubrána za trochu pomalejší začátek a také částečně proto, že od druhého dílu čekám ještě větší pecku, tak abych měla kam posouvat své hodnocení. :-D