Projekt Kronos

Projekt Kronos https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335582/bmid_projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4 549 126

Projekt Kronos série

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Host

vavunik
17.11.2018 4 z 5

Další skvělá knížka z vod český autorů!

Tucaka
15.11.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě neskutečně překvapila. Samotného Pavla Bareše jsem potkala na humbooku 2018. Ukázal se jako nesmírně inteligentní sympatický chlap a už z toho důvodu jsem si chtěla jeho knihu přečíst.
Trochu mě ze začátku mátla střídání časové linie, nakonec vše do sebe zapadlo. Mimochodem... spisovatel má naprosto geniální smysl pro humor :D

SarahRoyalAss
31.10.2018 5 z 5

Naprosto famózně vybudovaný svět! Trochu mě mátlo prolínání časových linií, ale když se na to přišlo a všechno zapadlo do sebe, vznikla naprosto skvělá dějová linka.
Postavy jsou všechny výborně ztvárněné a věrohodné. Jedno město a v něm dva světy - Centrum nad Plošinou a Downtown pod ním. A celé město umírá.
Neskutečně mě bavilo, když časové linie zapadly do sebe a vy jste si řekli "WOW!! Tak takhle jo!!".
Bylo to originální, poutavé, čtivé, plné akce,... prostě libová záležitost.

vojta9193
22.10.2018 5 z 5

Na Projekt Kronos jsem narazil jen náhodou. Vlastně jsem nevěděl, že ta kniha existuje, dokud jsem nenavštívil Humbook. Bez jakékoli znalosti příběhu jsem si knihu koupil. Věděl jsem jen to, že se jedná o dystopické science fiction. Celou knihu jsem četl během půlhodinových cest vlakem. Po dvou týdnech je dočteno.

Musím říct, že jsem pořád nadšen z toho, že toto vzešlo z hlavy geniálního českého autora. Mrzí mě, že jsem si tohoto díla nevšiml dřív. Hltal jsem každičké slovo. Kniha má pořád, co nabídnout. Akce za akcí. Každou chvílí vás do oči bodne jiný zvrat. Je tam opravdu mnoho momentů, které nebudete čekat, což je na této knize snad nejlepší. Nikdy si nejste jistí, co přijde dál.

Smekám před Pavlem Barešem a těším se na pokračování, které tu bude už brzy. Skvělá kniha, kterou budou následovat další dva díly. Asi jsem v nebi.

krausmary
09.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Pavel Bareš pozvedl laťku české literatury hodně vysoko. Bavilo mě objevovat tenhle nový postapokalyptický svět, kde jsou na jedné straně lidé v Centru, užívající si svůj luxusní život a na druhé Downtowneři bojující o svůj život pod Plošinou. Vykreslení všech postav se Pavlovi podařilo na jedničku a příběh je originální a neotřelý, už se nemůžu dočkat pokračování.

Local_Bunny
18.09.2018 5 z 5

Pavel Bareš v knize ukázal, že české sci-fi posunul na úplně jinou úroveň svým světem a postavami v něj. Rozdělení světa a charaktery byly naprosto neskutečné. Hodně málo se děje, že by mi v knize sedly opravdu všechny postavy, ale tohle je přesně ten případ. Žádná postava mi nevadila, chápu chování všech a velice se těším, až nám Pavel nadělí Kronovy děti!

Shira27
15.09.2018 5 z 5

Nebylo to tak úžasný, jak jsem čekala, ale svůj účel kniha splnila. Byla tam akce, sympatické postavy, zajímavý svět, ale na druhou stranu příliš dlouhé kapitoly a přeskakování časových linií mi to čtení dost ztížilo.
Těším se na pokračování, konec byl napínavý! :)

Julinka679
03.09.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem od Projektu Kronos moc neočekávala a připravovala jsem se na nudné čtení s přeskakováním stránek (možná i kapitol). Ovšem Pavel Bareš mě velmi překvapil, čtenářům zde naservíroval napínavou, postupně gradující jízdu, která přímo vybízí k dalšímu dílu. Doufám, že se ho brzy dočkám! :-)
Postavy Jasona a Lucy se mi líbily asi nejvíc a hodně jsem s těmi dvěma "cítila". Ostatní postavy jako Nataly, Peter, LJ či Bill mi byly sympatické a dotvářeli "pozitivní stranu" Attiona City. Na druhé, té "negativní straně" (zřejmě i podle očekávání) pan C, Empiric či Doser mi byli příjemní asi jako osina v zadku a nadávala jsem na ně snad v každé situaci ve které se objevili! :D
Jinak má příběh vše, co mít má... Obsahuje skvělé zápletky, výborně vymyšlený svět, jak dobráky tak i záporáky, dobře promyšlené dialogy, i spoustu vtipných scén...
Byla to sice jízda ale občas jsem se ztrácela v dějových liniích a i v některých postavách, kterých bylo poměrně hodně. Kniha má hodně dlouhé kapitoly, které mi jelikož na ně nejsem zvyklá moc nesedly ale dalo se s nimi vyrovnat.
Hodně se mi líbí obálka a celková grafika knihy, bylo příjemné v ní listovat.
Hodnotím 4* a bedlivě očekávám další díl! :-)

bibi.r
08.08.2018 4 z 5

Velmi milé překvapení.
Moc dobře se to čte a příběh rozhodně vtáhne. Občas jsem se sice ztrácela v časových rovinách, ale i tak to bylo boží a na druhý díl se moc těším.

Roxik
08.08.2018 5 z 5

Projekt Kronos je skvělá kniha, je zábavná, drsná, místy až brutální a nemá žádná hluchá místa. Na to, že je to autorova první kniha tak nasadil laťku vysoko.Dost si tu lidi stěžují na retrospektivní způsob vyprávění a přeskakování na různé dějové linie ale mě osobně se to hodně líbilo a nemám pocit, že bych se nějak ztrácela, naopak to bylo zajímavé.Líbilo se mi také, že postavy( především ty hlavní) mají skvěle vykreslené charaktery a nejsou to jen ploché postavy na papíře. Už se těším až bude druhý díl a dozvím se co bude s Lucem aspol.Rozhodně je to jízda, která za to stojí.

Kakiko
04.08.2018 5 z 5

Musím říct, že v našem malém českém rybníčku fantastiky se najdou opravdu nadaní autoři a Bareš je zaručeně jedním z nich. Jsem tedy hlavně čtenář fantasy, takže pro mě byl děj této knihy zajímavý a neotřelý a užila jsem si ho od začátku do konce. V ději se někdy člověk špatně orientuje kvůli velkým či menším časovým skokům, což beru jako menší mínus, ale v celkovém hodnocení to nenadělá žádnou škodu. Teď už jenom zbývá trpělivě čekat, dokud nevyjde další díl, který snad (prosím) vyjde brzy, protože tolik otázek, které po dočtení mám, přece nemůže zůstat nezodpovězených.

Dervish
01.08.2018 4 z 5

Tohle že je autorova prvotina? Tak to teda klobouček dolů. Takhle propracovaný svět v české scifi asi nenajdeme, alespoň já o něm nevím. Hlavní postavy jsou navíc vykresleny velmi detailně a každý si hned najde svého oblíbence, já mám rád temnou stranu, takže volba byla jasná. Každopádně i tohle dílko má své mouchy a to především v trochu těžkopádném ději (s několika viditelnými mezerami) a v tom, že je to vlastně neukončené dílo, takže na konci zbývá více otázek k dořešení než je zdrávo. Ale autor to zřejmě jako první díl psal (doufám), takže nám nezbývá než si na pokračování počkat a pak teprve posoudit, zda to nebyla náhoda jedné fakt zajímavé knihy, ale že se zrodila nová hvězda české scifi scény. Já Barešovi věřím.

Alvari
29.07.2018 4 z 5

Zavítal jsem do českých luhů a hájů a páni, jak dobře jsem udělal. Od Projektu Kronos jsem nečekal velké věci, ale byl jsem velice příjemně překvapený. Časové prolínání mi nevadilo vlastně vůbec, prostě jsem se v tom neztrácel (neptejte se mě jak, sám to nevím), a tak jsem se mohl ponořit do zajímavého a promyšleného příběhu. Otevřený konec pak dává prostor pro potencionální pokračování, které doufám bude a rád si ho určitě přečtu.

Klarsik3
23.07.2018 5 z 5

Spíš 4,8 hvězdičky za to časové prolínání, které mě neskutečně mátlo. Občas mi došlo opravdu po delší době, že sem časově opět jinde... Jinak mě kniha bavila těším se na další díl a doufám že to bude pěkná bichlička

dominika2585
18.07.2018 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

Pitbullka
10.07.2018 4 z 5

Kniha je skvěle vymyšlená, svět je perfektně promyšlený. Bavilo mě to, ačkoliv nejsem úplně fanoušek sci-fi. Co mi trošku vadilo byly moc dlouhé dialogy a spousta postav a neustálé přeskakování mezi nimi a skákání ze současnosti do minulosti.

Nurri
07.07.2018 5 z 5

Dlouho jsem nečetla něco, tak poutavého a dobře vymyšleného, jako je tato kniha.Nedokážu uvěřit, že vyšla z ruky českého autora.Kniha je velmi dobře zpracovaná, když jsem ji četla byla jsem unešená. Spoustu lidí ji odsoudilo, že je příliš dlouhá, ale udělali velkou chybu. Prostě nemám slov, dokonalá kniha, která se krásně čte. Co o obsahu, nedokázal by mě napadnout takový příběh, který je přímo strhující.
Prostě pět hvězdiček...

Adeline44
23.06.2018 5 z 5

Ani nevím, co napsat. Asi prostě.. nejlepší kniha, co jsem četla!! Mně dostala a nepustila. Bylo to propracované, zajímavé a nikdy jsem se vlastně u toho nenudila. Musela jsem se nutit, abych to zavřela.

martina2704
16.06.2018 4 z 5

Ach jo, bohužel Projekt Kronos za mě asi největší knižní zklamání tohohle roku. Měla jsem ohromná očekávání, knížka vypadala moc zajímavě, obálka skvělá, autor sympaťák. Ale tak nějak jsem za celou dobu tomu příběhu nepřišla na chuť. Motaly se mi jednotlivé roviny, pořád jsem nevěděla, v jakém čase se příběh zrovna nachází, z postav jsem si neoblíbila vlastně nikoho a často jsem se nedokázala zorientovat ani v jejich plánech a cílech. A ve výsledku mě čtení vlastně nebavilo a četla jsem dál pouze proto, že jsem doufala, že mi to celé nějak docvakne. A ono nedocvaklo.
Pavel Bareš píše skvěle, kdybych nevěděla, že jde o českého autora, ani ve snu by mě to nenapadlo. Jenom ten děj mi prostě nějak nesedl.

jaroiva
16.06.2018 4 z 5

Opravdu zajímavě psané cosi, co nedokážu úplně uchopit ani popsat. Nejsem schopná ani napsat nějaký smysluplný spoiler. Musíte si to prostě sami přečíst a udělat si názor.
Při čtení bylo potřeba být stále v plné pozornosti a při přerušení čtení mi nešlo znovu začít, aniž bych se vrátila o pár stránek. Většinou jsou rozjeté tak dvě roviny a vrátit se do nich po nějaké přestávce, dá paměti trochu zabrat.
Vadilo mi tam asi jen velké množství citoslovců.
A čekám, jestli to v nějakém příštím dílu nějak dopadne...