Projekt Kronos

Projekt Kronos https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335582/bmid_projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4 549 126

Projekt Kronos série

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Host

OldřichHanton
03.09.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se docela těšil. Pavel Bareš je mladý sympatický muž mnoha zájmů, mimo jiné propagátor komiksů, RPGček a dalších nerdovin. Projekt Kronos navíc asi částečně vznikal v jedné mojí oblíbené kavárně. Bohužel, když jsem se teď po dlouhé době konečně dobral ke konci, musím říci, že to nebylo nic pro mě.
Kdybych měl problémy této knihy rychle shrnout, tak bych řekl že je moc dlouhá, moc komplikovaná a moc young adult. Když začnu od konce, tak už se nedokáži tolik ztotožnit s dospívajícími hrdiny a jejich problémy s rodiči a na internátní škole. Další věc ale je, že toho bylo na mě zkrátka moc. V knize je postapo, superhrdinové, politika, intriky, mučení, "škola pro nadané děti", umělá inteligence, pandemie.... Spousta a spousta postav a dějových linek, které jsou často jenom naznačeny a dočkáme se jich i v dalších dílech. I když má tištěná verze knihy má přes 500 stran, pořád jsem se na konci úplně neorientoval.
Někdo si Projekt Kronos jistě užije, Já nejsem cílovka a navíc moc nepomohlo, že jsem knížku poslouchal ve volných chvílích, i když by asi potřebovala víc času a soustředění. Přesto po druhém dílu asi jen tak nesáhnu.

renefer
21.08.2021 3 z 5

Zajímavě vytvořený svět naší budoucnosti. Dost se mi pletly dějové linie a jména, ještě když k tomu tady byla přehršel postav a jména klaďáka i záporňáka si byla velmi podobná a obě začínala na D. Možná byl trochu problém, že jsem to poslouchala jako audioknihu, i když její zpracování bylo úžasné. Na opravdu četná ÁÁÁÁÁÁÁ a další citoslovce asi těžko kdy zapomenu;)

bafometamendes
21.07.2021 5 z 5

Dlouhou dobu jsem hledala nějakou knihu, která by mě naplno vtáhla do děje, jako to udělala série Harryho Pottera a Naslouchače, a haleluja konečne jsem takovou knížku našla. Na můj vkus je sice kniha trochu temná a depresivní, na druhou stranu vám to ukáže, jaký je to být hrdinou doopravdy a jak těžké je žít v takovém post-válečném světě, ve kterém se děj knihy odehrává. Ale za nejúžasnější věc považuji, že si ten děj, ty postavy a ty emoce dokážu úplně živě představit. Jediné co k tomu potřebujete, je opravdu jednoduchý popis z knihy a samozřejmě v první řadě si ji přečíst :)

Belanna
17.07.2021 1 z 5

Tak tohle prostě nedávám. Dočetla jsem jen proto, že knížky neodkládám....

bara-z5649
16.07.2021 3 z 5

Akční, zajímavé a nevšední. Rychle mi stránky mizely pod rukama, ale já jsem, hlavní příběh moc nezachytila. Proto tohle nebude asi série přímo určená pro mne. Každopádně chápu, proč je takto oblíbená a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Ailee
23.06.2021 3 z 5

Ten svět a všechno kolem byl skvělé vymyšlený, ale protože jsem to poslouchala jako audioknihu, nejspíš jsem nedávala tolik pozor, a tak se mi některé vedlejší ale důležité postavy pletly, a tak mě ani nijak zvlášť nezasáhl jejich osud. Raději bych víc prostoru pro postavy, které mě víc zajímaly. První díl je takový hodně dlouhý, i když zajímavý a pestrý, úvod.

s1ombrehimawari
16.01.2021 3 z 5

Dialogy ve vážných situacích zněly dětinsky a trapně. Záporáci jsou skici. Děj neměl vyvrcholení, ale to nemusí nutně být mínus. Všechno, co tady píšu, nemusí být nutně mínus. Žádné popisy. Fakt, žádné.... Jen málokdy se člověk dozví, jak někdo doopravdy vypadá. Jason... Ach, Jason. Tak to byla fakt tragikomická postava s komplexem hrdiny, což bylo fakt otravný. Začátek knížky byl marnej, konec knížky byl marnej. Ta střední část se mi líbila asi nejvíc, ačkoliv Luco taky má svoje mouchy, tak rozhodně mě to tolik neiritovalo. Zvraty byly fajn, ne bombový, ale šlo to. Svět zajímavý.

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Kdybych měla knihu popsat jednou větou tak jde o Příběh odehrávající se po celosvětové jaderné válce s temnou atmosférou Gotham city, komiksovými prvky připomínajícími Agents of SHIELD a zápletkou hodnou knize Šest vran a sérii Silo. Divoký, co? Jo, to bylo. A bylo to dokonalý! ????

IG: @hanybooks

Sási
09.11.2020 4 z 5

V den vydání jsem knihu koupil, abych podpořil českého začínajícího autora. Téhož dne jsem přečetl 25 stránek a knihu odložil. Attiona tomu chtěla, aby čas uzrál teprve nyní...

Prohnilost a zlo ze samotných základů města proniká až do nejvyšších pater Eclipse Tower. Napříč tomu všemu utrpení a beznaději se někteří jedinci (k nimž duše města jménem Attiona promlouvá) pokouší o nemožné. Pokouší se totiž najít "kousky lidství v nás"...

Nejsem mladší ročník (což je věru subjektivní, ale pod 30 mi není) a ani mi nepřišlo psaní chaotické, ba naopak. Všechno mi dávalo perfektní smysl. Postavy mě bavily, zajímaly a taky vysloveně sraly (že, pane C?), což je známka dobré práce autora.

pavel.2
03.11.2020

Rozhodl jsem se nedočíst a nehodnotit, jelikož cílová skupina je asi jiného věku... Zpočátku je děj divný, posléze se svět poněkud vysvětluje, ale nic ve mě nevzbuzuje zvědavost a touhu otáčet stránky. Pro mladé a milovníky komiksových superhrdinů řekl bych, ale já ani neměl chuť zkouknout všechny X-Meny :-)

Tintinnabulum
10.10.2020 4 z 5

Až na jednu část to byla parádní kniha.Nějak nechápu lidi, kteří se prý ztrácejí v charakterech a jsou zmatení.Na naší scénu super práce.Pravda je to pro mladší generace, ale to mi opravdu nevadilo.Spíš skákání mezi datumem čtvrtého a sedmého snad na sto stranách mi trhalo žíly.

nikatus
18.09.2020

Po 50ti stranách odloženo forever.

lena.o.knihach
10.09.2020 5 z 5

Od Pavla Bareše jsem četla nejdřív Metu a poté až Projekt Kronos. A myslím si, že jsem udělala hodně dobře. Proč?

Barešův styl psaní je trošku chaotický, ale zas je jiný a to oceňuji. Protože je ale Meta mnohem kratší kniha, je hodně malá šance, že byste se v ní ztratili. Kdybych nevěděla, co mě v Projektu Kronos čeká, trvalo by mi mnohem déle se v příběhu zorientovat a pochopit, co se to sakra děje. Takže jsem hezky v Metě objevila kouzlo Pavlova psaní a myslela si, že v další jeho knize mě už nic tak nepřekvapí. Jak hloupá jsem to byla.

Vlastně jsem ani na chvíli netušila, co se bude dít na další straně. A jak jsem se dostávala dál a dál, už jsem ani nedoufala, že bych někdy mohla děj předvídat.

Do sci-fi žánru zabrousím jen výjimečně a opravdu to musí stát za to. Jsem moc ráda, že mě Projekt Kronos bavil a nezklamal, protože mám takhle dalšího českého autora, kterého můžu jen a jen doporučovat.

monika_v_trapu
29.08.2020 5 z 5

DRUHÉ ČTENÍ
Konečně jsem se dokopala ke koupi té druhé cihly (čti: druhého dílu), ale abych si ji mohla užít, tak jsem se rozhodla přečíst si znova první díl. Když jsem Projekt Kronos četla poprvé, neměla jsem na čtení druhé poloviny knihy tolik času a vlastně jsem si toho ze čtení moc nepamatovala. Teď čas byl, čtení jsme si užila naplno. Pavlův styl psaní se mi moc líbí, ale pořád si tak nějak stojím za tím, že Meta se mi četla lépe, tohle je místy takové kostrbatější a občas se člověk zarazí nad dialogy, ale čert to vem. Jde o debut mladého českého autora a je to parádní! Jsem zvědavá na pokračování. Druhý díl tu mám nachystaný, ale asi si po těch 550 stranách dám teď něco kratšího nebo něco trochu jiného, abych se nějak připravila na těch dalších (tentokrát 700 nebo kolik vlastně?) xyz stran v Attioně. Za mě každopádně doporučení i po druhém čtení!

E.lisabeth
01.08.2020 4 z 5

Prvnich asi 150 stran jsem se tak trochu ztracela a nekdy nevedela kdo kam ke komu patri. Tech postav je tam opravdu docela dost. Ale ve chvili kdy se clovek zorientuje a pribeh ho vtahne, zacne chapat souvislosti a pochopi i autoruv zpusob psani. Pribehove zajimave, nejvic asi bavili texty s Gaszem a Sirotcincem. Do dalsiho dilu se vrhnu brzy s radosti.

cca
30.07.2020 5 z 5

Zamlouval se mi námět, oblíbila jsem si postavy a i autorův styl psaní mi sedl. Rozhodně bych řekla, že je to spíše kniha pro mladší ročníky. Trochu se to možná odráží v tom, že i autor sám je mladý (což vůbec není výtka, spíše konstatování). Hlavní zápletka je vlastně docela jednoduchá, ale v knize se pohybujeme od jedné postavy k druhé, všechno funguje dobře dohromady a vytváří tak komplexnější dílo. Já osobně jsem po přečtení nadšená a těším se na další díl. Mohu jedině doporučit.

evilunicorn
29.06.2020 5 z 5

Výborné sci-fi!Kniha má spád,je akční a autorův styl psaní mi naprosto sednul.Postavy jsou plasticky vykreslené a i přesto že je jejich tu poměrně mnoho, žádná nehraje vysloveně prim a všechny dostávají dost prostoru,aby vynikly.Tahle dystopie se zatraceně dobře četla.

Ronkar
29.06.2020

Dostal jsem darem. Hrozně mě to nebavilo. Styl ani obsah, ale to není nic proti autorovi. Prostě to není můj šálek kávy. Odložil jsem po 30 stránkách. Mladší ročníky by to mohlo bavit.

Nicoletta1681
25.06.2020 4 z 5

Tenhle příběh je tak hrozivý a zároveň fascinující, že se na něj nedá jen tak zapomenout. Hodně cením ty malé detaily, které čtěte a o několik stránek dál zjistíte, že ta maličkost je vlastně hodně důležitá informace. Tohle aspoň nutí člověka být stále ve střehu a hrozně mě tohle baví:) Postavy jsou reálné, mají své důvody pro své činy a chování, jen ze začátku přibývají až nevíte kdo je kdo a co ten dotyčný vlastně udělal. Za tohle bohužel jedna hvězdu dolů, protože ze začátku je v tom velký zmatek. Jinak celý ten nápad je skvělý a jsem ráda, že mě tahle kniha z našeho českého rybníčku nezklamala, ba naopak předčila má očekávání naprosto ve všem. Moc se těším na další díly až se všechno vysvětlí a ukáže se, co se teda vlastně děje, protože první díl mi připadá spíš jako takový úvod - do tohoto světa, do problémů a do na stálé situace - kde se vlastně nic moc nevyřeší jen máte čím dál tím víc otázek, na které chcete znát odpověď. Takže tohle je kniha, kdy je nejlepší mít u sebe rovnou i další díl, protože nebudete chtít přestat:)

Dragonian
05.06.2020 5 z 5

Dlouho jsem odkládal knihu než jsem jí začal číst. A to byla chyba! Toto je čerstvá krev české sci-fi a její budoucnost. Skvěle vystavěný příběh a nebude chtít přestat číst.