Kronovy děti

Kronovy děti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398572/bmid_kronovy-deti-kJP-398572.jpeg 4 237 48

Projekt Kronos série

Downtown se hroutí. Rodiny jsou unášeny ze svých domovů. Mafie přebírají vládu nad městem, zatímco hlídky Radniční gardy patrolují v ulicích s jediným rozkazem: udržet Downtownery na uzdě, dokud za ně Nákaza nedokončí jejich špinavou práci. Občanská válka je na spadnutí. A pokud padne Downtown, pak celé Attiona City padne s ním. Ve své nejtemnější hodině se město obrátí o pomoc ke třem posledním hrdinům, kteří mu zbývají: Davidu Foxovi, zvláštnímu agentovi ochotnému udělat cokoli, aby odhalil pravdu o smrti svého přítele; sirotkovi Lucovi Scarpovi, jenž utíká před nejmocnější organizací světa; a Jasonu Blakeovi, poslednímu Downtownerovi, který nechce své město vidět v plamenech.... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Host

baru_lienka
baru_lienka
09.09.2023 5 z 5

První díl série byl jen taková předehra, bylo nezbytné představit všechny klíčové postavy a nastínit celou scénu, ke které se schyluje. A pak přišel druhý díl - BAM - akce, přestřelky, napětí, bylo tam VŠECHNO! And it was perfect!

11/10*

Nejvíce mě asi bavili sirotci, skvělá skupina, která mezi sebou měla zajímavou dynamiku. Každá postava má v knize svůj úkol a do detailu vykreslenou charakteristiku. No, asi už jste pochopili, že tohle byl za mě nejlepší díl - což je překvapivé, protože druhé díly bývají většinou naprosté slabotky.

Bedřich63
Bedřich63
29.06.2023

K této knize nebudu dávat žádné hodnocení. Tato literatura není můj šálek kávy. Nechci kazit věrným příznivcům hodnocení. Vydržel jsem knihu dočíst, ale další díl už absolvovat nebudu. Pro mě slepá ulička. Tudy pro moji čtenářskou vášeň cesta nevede.

Ctenaricek4
Ctenaricek4
09.05.2023 5 z 5

Tento příběh je neskutečně propracovaný. Opravdu mám při četbě pocit, jako bych četla knihu světového autora. Ano, kniha je obsáhlá, ale ten příběh prostě stojí za to! Moc se těším na závěrečný díl.

s1ombrehimawari
s1ombrehimawari
19.04.2023 3 z 5

Nedá se říct, že by kniha nějak kvalitou vybočovala. Epické nápady, chabé hlavní postavy a ačkoliv kniha nabízí hezkou pokličku, v hrnci samotném není nic, jen obyčejná, bramborová kaše.

Fanthea
Fanthea
04.03.2023 5 z 5

Druhé díly jsou často označovány za nezajímavou výplň mezi 1 a 3 dílem. To rozhodně neplatí o Kronových dětech. Autor nám přináší poměrně "thick" knihu, kterou by se byl člověk schopen ubránit i v Downtownu za časů Blackoutu.
Opět má kniha velice povedou obálku, která i prozrazuje, že v našem městském komplexu Attiona City už není všechno tak růžové, jak si pánové z nejvyšších pater Radnice mysleli. Downtown se bouří, nastává čas revoluce a historie se opakuje.
Z nejedné scény jsem měla husí kůži (hlavně, když mi do uší vyhrávalo "Barricades MovieVer." - Sawano Hiroyuki - https://www.youtube.com/watch?v=N88lgPQXL1w)
Tento playlist byl pro mě, ke čtení knihy prostě top!
(Pro ty, co AOT znají, tak asi pochopí, aneb Eren a jeho Freedom)

Neskutečně se těším na poslední díl. Je mi naprosto jedno, jak to celé dopadne, tím hlavním pro mě je, aby ten požitek ze čtení série "Projekt Kronos" byl zachován.

Hzjena
Hzjena
09.12.2022 4 z 5

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale nemůžu...

Samozřejmě mnozí co zde píší, že ve druhém díle se děj rozvláční, přibyde pár zbytečných postav a časová osa se stává mírně chaotickou mají pravdu. Taktéž jsem měl občas problém uvědomit si kdy se odehrává to co právě poslouchám a přisuzoval jsem to mé nepozornosti (poslouchám většinou v práci jako audioknihu). Jak už jsem psal u jedničky tento styl výpravy není můj šálek kávy. Možná kdyby šlo jen o jednu knížku, ale takto se v tom trochu ztrácím. Proto musím dát za pravdu uživateli groula, ale zase na druhou stanu má pravdu i uživatel Mikulík a neméně trefný je i komentář uživatele cca... Chápeme? Hodně záleží jestli se vám Kronos trefil do žánru/nálady/času atd.

Mě osobně se to celkově líbilo moc i když uznávám že tento díl je ,,nejslabší,,. Trochu se zde vybarvily postavy, dějové linky se prohlubují a čtenář má možnost náhledu i z druhé strany, což má bohužel za následek že děj jako takový se moc neposune. Ale jediné co bych opravdu vytkl jsou přehnané heroické pasáže (krom finále na konci série), které působí dost moc... :D

Každopádně trpělivost růže přináší

Johncze
Johncze
22.08.2022 5 z 5

Pokračování, které jde v přesných šlépjejích prvního dílu. Možná snad trochu dospělejší a díky své délce stihne rozehrát nové a uzavřít některé existující linky či postavy (oceňuji, že se toho autor úplně nebojí). Dějové zvraty dokonce nejsou ani nijak přehnané nebo nesmyslné. Doufám, že se někdy dostanu k poslednímu dílu. Popsaný svět má ještě určitě co nabídnout.

17.06.2022 3 z 5

Uffff... konečně dočteno. Tuhle bitvu jsem nakonec zvládla.
Jak jsem již psala, první půlka dobrý, potom bum a přestalo mě to bavit. Nicméně zvědavost zvítězila a ke knize jsem se vrátila. Jen jsem to musela prokládat jinými knihami. Chvílemi mě příběh pohltil, chvílemi jsem se musela do čtení nutit, případně jsem knihu na den, dva odložila.
Po dočtení jsem stále zmatená a zvažuji, zda se za nějaký kratší čásek pustit i do posledního dílu, protože pokud to neudělám co nejdřív, nejspíš pak už nikdy. Ale když už jsem dala tuhle bichličku, tak se třetího dílu nezaleknu, to už by měla být brnkačka,no ne?

sarahmoon
sarahmoon
11.06.2022 4 z 5

Audiokniha - za mě pecka.

Zmatek, přeskakování od postav k ději.... a sem, tam se musím zastavit a pořádně zaposlouchat. Ale to je asi tím, že u toho dělám 100 jiných věcí. Ale baví mě to hodně :o) a je to fakt dobře načteno.

21.05.2022 3 z 5

Tak já nevím. Po Projektu Kronos, který mě nadchl, jsem se pustila plna očekávání do dílu druhého. Jsem za půlkou této bichle a nevím... přestává mě to bavit a nějak ani nemám chuť dočíst a začíná mi být úplně jedno, co bude dál. Jelikož jsem doma měla první dva díly, po přečtení prvního jsem si pořídila i ten závěrečný. Zda se k němu ale vůbec prokoušu, netuším.
Opět musím naprosto souhlasit s komentářem uživatele groula. Škoda, škoda. Doufala jsem v to, že další pokračování bude buď v lepším nebo alespoň stejném tempu jako první díl. Zkusím tomu dát ještě šanci, jen nejspíš budu muset na chvíli odložit a zlepšit si náladu jinou knihou.

soupik2012
soupik2012
21.05.2022 4 z 5

Projekt Kronos mě nadchnul, viz můj komentář. O to větší zklamní pociťuji po poslechu této audioknihy. Není to špatné, to vůbec ne, ale první kniha nám dávkovala stejnou měrou napětí, akci a tajemno. Kdežto Kronovy děti jsou zaměřené především na akční příběh. Mám mnohem raději knihy ve kterých se musí alespoň trochu přemýšlet, nebo nám autor představí nějakou svou dokonalou myšlenku, či nový svět. Bohužel se zdá, že pan Bareš veškeré své dobré nápady vyčerpal již v první knize a do pokračování mnoho nového nepřinesl. Je to velká škoda, protože příběh měl a sliboval velký potenciál. Audiokniha, kterou perfektně načetl pan Ondřej Novák, je zpracována vynikajícím způsobem. Především jsem ocenila, že je přechod do jiné dějové linky, většinou ohraničený nenápadným zvukovým signálem. Což usnadňuje orientaci v příběhu.

groula
groula
19.05.2022 3 z 5

Že začátku to vypadalo fakt slibně. A pak to celý nějak uvadlo. Mám hroznej zmatek v tom, kdo je kdo. Postavy se pokaždý nazývají jiným jménem, kapitoly preskakuji z levá doprava že vůbec nevím kam to zařadit. Všechno mi to přijde strašně zmatený a komplikovaný. Objeví se postava, něco se jí stane, zmizí z děje a už se nikdy nevrátí.
Nechápu.
A to jsem si zakoupil i třetí díl a už po pár stránkách mám strach že ho nikdy nedoctu....

Mishak
Mishak
17.01.2022 5 z 5

Bože, jak já tuhle sérii miluju! Potřetí čtená kniha a pořád stejná emoční jízda a překvapivé momenty. Já prostě miluju příběhy, kdy všechno nedostanete jak na křišťálovém podnose, ale musíte hledat mezi řádky, skládat si střípky tak, aby dávaly smysl a kolikrát číst i pasáže několikrát, aby vám dávaly určitý smysl. Tohle prostě Pavel umí neskutečně dobře!

Líbí se mi, že i při třetím čtení téhle knihy jsem si nepamatovala všechno a tak nějak si všechny ty střípky zase znovu skládala dohromady. Neuvěřitelný!

Zároveň je zde obrovská spousta postav, kdy každá dostala pořádnou dávku prostoru a zamotala určitým stylem dějem. Úžasné! Vůbec by mi nevadilo, kdyby měla kniha ještě více stránek.

Každopádně teď už se těším na závěrečný díl, který na mě již od Vánoc pokukuje, ale já chtěla nejdříve přečíst předchozí díly kvůli kompletnímu zážitku a příběhu! Takže hurá na vyvrcholení!!!!

puczmeloun
puczmeloun
17.01.2022 4 z 5

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to geniální dílo, nebo zajímavá, ale šíleně překombinovaná kniha. Jestli vše řečené a na sebe navazující i odkazující dává dohromady větší smysl, nebo je to jen na efekt a povrchní*. To se ale bohužel nedozvím, dokud si nepřečtu třetí a závěrečný díl série... Kniha je to každopádně více než čtivá. Čtenáře to nemůže nebavit – děj neustále utíká kupředu, odhalují se nové a nové věci... Baví mě hraní si s textem, různorodost kapitol, styl psaní i zpracování knihy...

Na druhou stranu je to ještě o něco složitější a čtenářský nepřístupnější než první díl. Už jen proto, že kniha bez okolků a připomínání navazuje na předchozí děj a čtenář bez dobré paměti nemá šanci se chytit. Začínal jsem tak hned dvakrát** a ještě jednou si v mezidobí musel přečíst Projekt Kronos. A nejde jen o děj, tam kde svou hutností Projekt končil, tam Děti začínají. Ještě více postav, tajemna, krve, skákání v čase a prostoru. Pokud některá z postav skončila, nahradil ji někdo silnější, tajemnější a důležitější... Je to vlastně nejen pokračování, ale i dějová nadstavba.

A stejně jako u úvodní knihy, i tady jsme dostali uspokojující průběžné zakončení. Mám opravdu rád, když jednotlivé díly série nekončí na sílu, ale tvoří samostatnou (i když samozřejmě ne samostatně stojící) kapitolu celého obrazu.

* V tomto mi Barešova série strašně připomíná knižní Píseň ledu a ohně (viz známá Hra o trůny). I tam se vrší množství postav, flashbacků, propojení a mytologie, do vydání (jestli se ho vůbec dočkáme) posledního dílu ale čtenář nemá ponětí, zda je to autorem do detailu propracované dílo (kde se jednou všechny detaily propojí), nebo jen dobře napsaná kniha směřovaná primárně na neustále se posunující děj a zvraty (kde to vše okolo je jen snaha o hutný worldbuilding).

** V roce 2022 rozečteno napotřetí a je pravda, že je čtení o řád jednodušší a text přístupnější a pochopitelnější.

Mikulík
Mikulík
04.01.2022 5 z 5

Dvojka si drží stejnou laťku jako jednička, dokonce ji převyšuje. A to HODNĚ! Všechny linky jsou úžasně rozehrané a kroky, které postavy dělají, jsou uvěřitelné a i mně, docela nechápavému čtenáři, dávají smysl. Bareš neustále opakuje, že jeho knihy jsou nelineární. Na to, jak nelineární je Kronos (poměrně, celkem, +-, trochu), se Děti drží v jednoduchém a srozumitelném nezamotaném vyprávění, které už se tedy nedá číst jako standalone, jako jednička. Oproti Projektu je delší asi 190 stran, což je úplně boží, protože má o něco víc času na rozjezd, který byl i v prvním dílu pomalejší. Jednoduše, miluju to a pokud se na začátku chytnete a už se nepustíte, budete taky.
10/10

Ailee
Ailee
23.09.2021 5 z 5

Po prvním díle jsem si říkala: "Jo, bylo to dobrý, ale nevím, zda se k tomu vrátím podruhé, co z toho všichni tak jančej?" No a teď jsem dočetla dvojku. x-D Určitě jsem to nečetla naposeldy. Ta hromada linek se božsky pospojovala a hlavně tam bylo víc zajímavého a akčního děje, takže super! Ale jako... Pavle, hodláš mi nechat taky někoho naživu? :-D

FlexiMZ
FlexiMZ
29.05.2021 5 z 5

Jestliže byl první díl Projektu Kronos bravurně - i když možná s občas trochu kostrbatějšími dialogy - napsaným debutem mladého českého autora, pak druhý díl Kronovy děti je špičkovým dílem autora profesionála ve svém oboru. Za mě lepší než jednička, to jednoznačně. Po těch 500 stranách v prvním díle se autor nejspíš dostatečně vypsal, aby tu pravou show rozjel v tomto druhém dílu. První díl je seznámení s postavami a s městem, druhý díl nám nabízí 700 stran nepřetržité akce. Ani jedna stránka tu není zbytečně. Každá informace, která se na první pohled zdá nepodstatná, tu má své místo... jen si čtenář musí počkat na to, až autor uzná za vhodné objasnit mu jaké a proč. GENIÁLNÍ! Bála jsem se toho šíleného množství stran a ve výsledku mi utíkaly takovou rychlostí, že než jsem se nadála, byl konec. A já se ptám: KDE JE, SAKRA, TEN TŘETÍ DÍL PAVLE?!

Mitculka
Mitculka
09.03.2021 5 z 5

Nemám slov. Zase... Pavel Bareš stvořil tak komplikovaný systém a svět, že je k neuvěření, jak to funguje. Postavy jsou tak opravdové, tak živoucí, mám pocit, jako bych je opravdu znala.

Spousta akce, spousta bolesti a emocí... po dlouhé době jsem si u nějaké knížky ke konci musela dát pauzu, abych mohla prostě chvilku truchlit.

A musím se pozastavit nad výborným vývojem postavy Jasona! Dospívá nám před očima.
A Jinx... proboha, chci taky svou Jinx, je skvělá.

Tintinnabulum
Tintinnabulum
15.02.2021 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Kurňa to byla jízda : )

bydza
bydza
11.02.2021 5 z 5

Čtu předchozí komentáře a mohu se všemi názory jen souhlasit. Já si koupil oba díly najednou, měl jsem tedy spojitý zážitek :) Ano, oba díly jsou složitější na čtení, hlavně druhý díl je plný skoků a zvratů, což je za mě super! Miluji tento styl psaní, a ono to snad ani jinak není možné u někoho, kdo přečetl kompletní portfolio knih spisovatele jmenujícího se China Miéville (doporučuji zkusit přelouskat například jeho knihu Ambasadov). Za mě palec nahoru.