Projekt Coyote

Projekt Coyote https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25819/projekt-coyote-25819.jpg 4 6 1

Válečný thriller o stíhačích zítřka.Agresivní, tajně znovu militarizované Japonsko připravuje plán, jak srazit amerického obra na kolena… Ve vzduchu krouží nová zbraň USA – Coyote, bojový superletoun vybavený tak pokročilou technologií, že ho konstruktéři považují za neporazitelný. Ale Japonsko je připraveno změřit s ním síly a vysílá své vlastní letadlo s ohromujícími schopnostmi. Pro plukovníka Toma Wrighta, americké letecké eso, to znamená bojovat s Coyotem za svou zemi i za svůj život proti poslednímu výkřiku japonské bojové i počítačové techniky.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Naše vojsko

Coyote Bird , 1992

woita
30.10.2021 4 z 5

Pokud se Vám líbí film Stealth: přísně tajné, tak tato knižní obdoba se bude také líbit. Namísto však supestíhačky s UI je projekt Kojot o letounu přespříští generace. Příběh pojednává o testování nové supersonické, částečně myslí ovládané stíhačce, která je však záhy nucena se zapojit do ostré akce s neméně schopným letadlem i pilotem.

Kniha je psána dle mého vcelku reálnou formou a i dnes by v mnohém taková stíhačka překonávala ty dnešní šesté generace. Zato vcelku jednoduchá zápletka není úplně to, kvůli čemu by jste to výhradně četli. Tvoří dobrou kulisu a možná s narůstajícím militarismem v Japonsku se někdy něčeho podobného v nedaleké budoucnosti dočkáme.

Je škoda, že takových knih už dnes moc nevychází, jelikož je poplatná své době, ve které i na našich obrazovkách se střídal jeden hi-tech stroj za druhým (Air Wolf, Zmije, Blesk v ráji ...). Proto si myslím, že kniha bude spíše vyhovovat, těm, kteří zažili tuto dobu a pocíti i jistou nostalgii při četbě tak jedinečné knihy.

Jim DeFelice
americká, 1956