Prohřešek

Prohřešek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445656/bmid_prohresek-rrd-445656.jpg 4 258 71

PRAVDA MŮŽE BÝT DĚSIVĚJŠÍ NEŽ ŠÍLENSTVÍ Veronica Cavanaughová poslední dobou poněkud ztrácí pevnou půdu pod nohama. Nejen že poslední kolo pokusů o umělé oplodnění selhalo, ale je z něj teď nevyrovnaná a na pokraji zhroucení. K tomu si její tříletá dcerka Elizabella pořídila imaginární kamarádku, která je spíše ďábelská než hravá. Když se jednou Veroničin manžel nevrátí ze služební cesty, berou za své i poslední zbytky její duševní stability. Vzhledem k rodinné anamnéze duševního onemocnění a k Elizabellinu utkvělému přesvědčení, že je tatínek mrtvý, začíná Veronica silně pochybovat o sobě samé. Každý pohyb jí teď připadá podezřelý. Navíc pozvolna nabývá přesvědčení, že si kdosi přeje její i Elizabellinu smrt. Pokud je to tedy pouhé přesvědčení… Kdesi pod povrchem jejího stihomamu se skrývá vyřešení záhadného manželova zmizení. Snaha nalézt odpověď ji zavede až na souostroví Florida Keys, kde ale začíná ztrácet jistotu, že chce skutečně znát pravdu.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Trespassing , 2018

sipkulka
11.04.2022 5 z 5

Tahle knížka vás chytne a nepustí. Zajímavá zápletka, hrůza, která čiší ze slov malé holčičky, až z toho jde mráz po zádech. Překvapivý konec. Za mě prostě jedna z top knížek.

Vixiene
26.01.2022 3 z 5

Veronica a její dcera Elizabella zažívají těžké období. Její manžel/otec dítěte se jednoho dne nevrátí ze služebky a jsou nalezeny trosky letadla, kterým letěl. Dcera Elizabella je přesvědčená, že otec je mrtvý a zdá se, že ví věci, které by rozhodně neměla vědět. A Veronica pomalu začíná bláznit.

Jestli mě něco děsí, tak jsou to strašidelné děti :-D vážně, nemám ráda horory/thrilery, kdy se děcko chová divně, nadpřirozeně, nebo je dokonce samo zloduchem, mám z toho husí kůži :-D Což se ale v případě tohoto příběhu moc nestalo. Co se mi moc nelíbilo a přišlo mi na hlavu padlé bylo to, jak se matka bavila se svou dcerou. Už si upřímně nepamatuji, kolik jí bylo let, tuším že něco kolem 3, nicméně bavit se s děckem jako dospělým a zvlášť když děcko ještě reaguje skoro jako dospělé, to se mi nelíbilo.

Celkově to rozuzlení příběhu se mi moc nelíbilo, nějak jsem si nedovedla promítnout do reality, jak by se vše, co se tam stalo (a jakým způsobem) mohlo stát ve skutečnosti a to mi u thrillerů podobného rázu hodně ubírá na uvěřitelnosti (a celkovém hodnocení).

Pro shrnutí - námět super, čtivost super, zpracování průměrné, uvěřitelnost nulová :-(

Twinny
25.01.2022 3 z 5

Začátek se mi líbil hodně. Nutil mě číst dál a dál. Potom to začalo být trochu divné. Jen mě mrzí, že autorka nechala nezodpovězené otázky.

JitkaHambi
04.01.2022 2 z 5

Dávám 2* a to ještě s bídou...jednu dávám za obálku, ta je moc hezká a druhou za ten začátek.Říkala jsem si že to bude super kniha, ale co ten konec?NE!Za mně velké špatné.

Hanca91
04.01.2022 3 z 5

Měla jsem od této knihy jistá očekávání, která nesplnila a nejsem si jistá, jestli mne to vlastně mrzí nebo ne.
Spíše než jako knihu si tento příběh dokážu představit jako krimi minisérii od Netflixu.
Neměla jsem problém knihu odložit, ale ani se k ní vrátit a za tři dny bylo přečteno.
Malé plus dávám za romantický závěr....

IvaDek
17.12.2021 2 z 5

Tohle mě fakt nechytlo. Nějak na to nemám co říct a to se mi nestává. Prostě nemastné, neslané, příběh slabý, postavy nevýrazné. Víc než dne hvězdičky si to nezaslouží...

Evkae36
25.11.2021 4 z 5

Kniha mě vtáhla a nepustila. S každou další stránkou jsem příběh hltala a pořád čekala co bude. Vlastně dlouho nic nebylo, kniha se už chýlila ke konci a závěr ba ani teorii jsem neměla žádnou. Konec byl takový rychlý a možná trochu useknutý, Ale jinak dobrý, výborně se to četlo.

vera4669
12.10.2021 3 z 5

První půlka knihy byla hodně vlažná a stále jsem přemýšlela, jestli mám nebo nemám číst ...
pak se to však rozjelo a finále se mi líbilo, takže za mě slušný průměr

Tyn_a
20.08.2021 2 z 5

Eeeh, já nevím, čekala jsem něco úplně jiného.
Mám ráda psychologické thrillery, ale tohle byla fakt slabota. Do 300té stránky jsem fakt netušila, kdo by mohl být za tím vším a jak se zápletka nakonec vyvine.
Čekala jsem pořádnej booom, ale ten nepřišel. Škoda.

Když pominu konec..
Příběh byl docela fajn, nenudila jsem se.
Nakonec se z toho stala příjemná oddychovka, která čtenáře dostane do varu...ale ten konec, hmm, fakt ne...

Šárka88
14.08.2021 5 z 5

Musím říct, že to bylo super čtení. Příběh mě vtáhl od samého začátku, až do konce. Mohu jen doporučit.

niki7763
10.08.2021 3 z 5

Jak tuto knihu jen hodnotit... Do půlky knihy, jak již bylo řečeno jsem byla pevně rozhodnuta, že tohle bude jízda!! Říkám si, konečně!... Ale od půlky knihy už to taková sláva nebyla. Pokud neberu v potaz myšlenkové pochody tříleté Belly a prakticky žádné seznámení s Micahem, byla to solidní četba, dokud nezačala druhá životní etapa Veronicy. Poté už to bylo nezáživné, utahané, Micah byl, nebyl, Nini byla, nebyla. Závěr díla vlastně není nijak šokující, což mne mrzí.
Co mi na knize vadilo byla až přehnaná zaujatost ze strany policie, která po Veronice až nesmyslně jela, až skoro úchylně, a taktéž záhadné telefonáty, u kterých se stejně nedozvíte, od koho byly.
Bella byla podle mého divný spratek, který by zasloužil jednu pořádnou přes zadek a Veronica... Žádný vztah jsem si k ní nenašla, tudíž jsem ji vlastně ani nefandila.
Závěr knihy byl zvláštní, nijaký, rychlý a nijak překvapivý.
Asi jsem už přemlsaná Thrillery. Těžko říct...

RADOST
08.08.2021 4 z 5

Tak to mě bavilo! Ze začátku jsem měla obavy, že to opět bude tuctový příběh zaslepené manželky, plně oddané svému rodinnému štěstí a manželovi - nejlepšímu muži na světě. Děj se však nevyvíjel tak předvídatelně. Nepostrádal nevysvětlitelné záhady, tajuplnost, dramatičnost a napětí. Líbil se mi i proces vnitřního zrání hlavní hrdinky. Jsem ráda, že jsem knihu předčasně neodložila a tento psychologický thriller pro ženy doporučuji.

cornetka
27.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, jen konec mi přišel moc komplikovaný a rychlý. Ale i tak doporučuji.

kackahracka
03.06.2021

Ne, tak tady se zcela míjím s názory ostatních. Vůbec se to nedalo číst. Krkolomná souvětí, divné rozhovory, nepřirozené situace (vážně existují manželské páry, které spolu i po letech soužití pubertálně tančí v kuchyni a líbají se v záklonu? Vždyť to bylo jak scéna z přeslazené série, co běží ve smyčce na Prima Love!) K tomu až otravné vypichování srdceryvných detailů (slzička se jí koulela po baculaté tvářičce...), jenž ale ani trochu neseděly k pocitům, které mnou cloumaly. A to přeinteligentní tříleté dítě, co místo klasických čmáranic kreslí oheň pekelný a formuluje věty typu "tatínek odešel do Boží země". Prostě hrůza. Odkládám a vracet se nebudu.

Makůvka
22.05.2021 3 z 5

Začátek knihy se mi hodně líbil. Na čtení jsem se těšila a přemýšlela, jak se to bude vyvíjet dál. Měla jsem různé teorie, kam děj bude směřovat. Ale ten konec.... Rychlý a překombinovaný

Leena
16.05.2021 4 z 5

Tak vzhledem k nepříliš hezké obálce jsem od této knihy nic moc neočekávala, ale opak byl pravdou.
Příběh byl napínavý, čekala jsem, jak to dopadne, líbilo se mi to.
Ale možná by se mi líbilo víc, kdyby se to odehrávalo jen v mysli Veronicy a nakonec její šílenství vyšlo najevo:-)
Takhle do úplného počtu chybí jedna hvězdička:-).

DominaCZ
06.05.2021 1 z 5

To se nedá nic dělat, lidi jsou prostě někdy zlý. Tak tohle vám fakt tříletak neřekne.

Jinak mě stvaly neustálé zdrobnelinky co se týče toho děcka- tělíčko, spinkala, celicko , miloucce zivla... ODPORNÉ!!!

Jinak nuda, protivný děcko a nesympat. ona.
Hvězda za jakous ctivost.

micha-ella
19.04.2021 3 z 5

Od začátku až do poloviny knížky mě to bavilo, jen jsem si říkala, že tříleté dítě by rozhodně nebylo tak všímavé a výtvarně nadané. Budiž. Ale pak už se děj nepříjemně vlekl, opakovaly se se podobné situace a ztrácela se reálnost děje. Vydržela jsem do konce jen proto, že jsem byla zvědavá, jak se autorka vymotá ze všech těch náznaků.

josska
17.04.2021 3 z 5

Na knihu jsem se dlouho chystala a asi jsem věděla proč,,kniha se celkem pěkně četla,ale asi jsem čekala trochu něco jiného, téma imanigarní dítě moc nemusím,,ale knihu jsem dočetla a byla zvědavá jak to vlastně dopadne,,,,

kneslova
29.03.2021 5 z 5

Jak mě teď thrillery nebaví číst, tak tato kniha u mne zabodovala. Tak se mi zdá, že to bylo teda dobrý psycho, co se hlavní hrdince dělo.., dost mě zajímalo, co za tím vším stojí.... jo, ten neuzavřený konec víceméně vybízí k napsání dalšího dílu. Jsem ochotná připustit, že ten konec je dost slabě promyšlený a určitě se najdou díla lepší , ale mě to bavilo