Prohnaní Přemyslovci

Prohnaní Přemyslovci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31960/desne-ceske-dejiny-prohnani-premyslovci-31960.jpg 4 35 5

O čem se vám učitelé neodvažují říct. V raném středověku vládla drsné české zemi a jejím surovým obyvatelům knížata z rodu Přemyslova. Knížata stejně hrubá a prohnaná jako jejich poddaní, která se nerozpakovala ve vlastním zájmu zabíjet klidně i své příbuzné. V knize Prohnaní Přemyslovci se například dočtete, co měl Boleslav proti svému bratrovi, jaké byly přemyslovské způsoby mučení a trestání, nebo jak staří Čechové zacházeli s odpadky, za což jim jsou dnes archeologové upřímně vděční. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Harold
24.08.2019 5 z 5

Knižka obsahuje vtipnou formou předávané největší zvláštnosti období vlády Přemyslovců, samozřejmě i časovou osu pro lepší orientaci a popisy vlády hlavních Přemyslovců. Upřímně - nikdo to nikdy neměl jednoduché, vládnout není snadné, a Přemyslovci to měli hodně těžké. Pro oživení hodin dějepisu je tato publikace vítanou pomocí jak na základních tak středních školách

martas006
06.02.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější z české série Děsivé dějiny.

Dandulka
09.06.2012 5 z 5

Mě se tahle série o našich dějinách moc líbí.Mám ji moc ráda.

Skokan44
30.11.-0001 3 z 5

Souhlasím s cogi. Btw autor je mým učitelem dějepisu. :D

cogi
30.11.-0001 3 z 5

V porovnání se děsivými dějinami - zahraničními - mi knížka přišla na menší úrovni, méně vtipná