Prohlubeň ticha

Prohlubeň ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289640/bmid_prohluben-ticha-ifN-289640.jpg 4 5 2

Výbor z Minattiho tvorby zachycuje důležité úseky jeho vývoje. Přes léta milostného vzplanutí provázeného i zklamáními, přes období společenských postojů až po závěrečnou periodu životního vyrovnání. Minattiho lyrika si získává čtenáře svou čistostí, autentičností.

Poezie
Vydáno: , H+H (H&H)

Heralt
01.04.2021 4 z 5

Františkovi Berhartovi

Slovinská poezie v sobě nesla otisk krajiny a tak naslouchání tichu nebylo u Minattiho nic neobvyklého - částečně to přerušila léta 1968-1970, kdy prožívala země společenské otřesy (Chorvatské jaro) a básník se navracel k čisté lyrice, jako k tůni, která mu umožní nabrat vodu a zahnat tak žízen..Neznámá pro nás jeho překladatelská činnost pokud šlo o naše básníky, které Minatti překládal ....

Sněžková
24.05.2019 2 z 5

Upřímně? Špatný. Ale je to názor člověka, který miluje jednoduchost veršů, které nabízí třeba Erben, jasné, žádné zbytečné komplikování. Minatti je pro mě zbytečně komplikovaný. Samé volné verše, samé opisy trav a dalších trav, to slovo se objevuje v knížce asi dvacetkrát. No co, Sýs má v Atomovém plédu zase opakování azuru. Jeden holky, další vdolky.
Ke knížce se vracet nebudu, autora taky vyhledávat nebudu. I když může být opěvován, u mě už si pravděpodobně ani nepípne.

Autorovy knížky

Ivan Minatti