Programování pro děti

Programování pro děti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503603/programovani-pro-deti-Wbr-503603.png 5 2 1

Programování se stalo důležitou dovedností 21. století. Počet profesí vyžadujících znalost programování se zřejmě ještě zvýší. Nauč se tedy programovat a digitální svět bude patřit tobě! Je to navíc skvělá zábava, protože okamžitě vidíš výsledky - bez ohledu na to, kolik se toho ještě musíš naučit. Kniha představuje všechny pojmy potřebné k pochopení základů programování. Najdeš v ní také zábavné projekty, které ukazují uplatnění programů v praxi. I naprostí začátečníci budou moci podle jednoduchých postupů a grafických návodů programovat a vytvářet zábavné projekty. První krůčky v programování uděláš v programovacím jazyku ScratchTM 3.0, který se používá i při výuce v základních školách. Pak přejdeš k jazyku PythonTM, v němž se dají vyvíjet také profesionální aplikace. Hned od prvních stránek knihy začneš vytvářet jednoduché počítačové hry a zábavné animace. Po jejím přečtení budeš moci začít učit programovat třeba i rodiče nebo prarodiče.... celý text

Literatura naučná PC literatura Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

Computer coding for kids

hippiesak
20.03.2023 5 z 5

Zajímavá kniha pro děti cca 8+ jak začít logicky uvažovat o programování. Díky tomuto "návodu" jsem dětem udělal základní total basic gamesu a hrály ji cca půl hodiny :) Knihu dávám jako první do sekce NEDOČTENO, protože jsem ji, nečekaně NEDOČETL :) Není to kniha jako taková, je to vlastně návod na program SCRATCH a PYTHON. Měl jsem ji půjčenou z knihovny a byla to novinka, která se musí vrátit a není možné prodlužovat dobu půjčení. Ani mě to stejně moc nelákalo pokračovat dále, ale pokud budou mít děti zájem, tak si ji pak půjčíme znovu, přečteme další kapitolu a naučíme se něco dalšího ;)

programování počítače Python (programovací jazyk) počítače pro děti Scratch (programovací jazyk)

Carol Vorderman
velšská, 1960
2015  73%Přírodní vědy - Spolu to zvládneme
2015  80%Matematika - Spolu to zvládneme
2022  100%Programování pro děti

Kniha Programování pro děti je v