Profesor sněhem zavátý

Profesor sněhem zavátý https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290703/bmid_profesor-snehem-zavaty-RKm-290703.jpg 3 31 9

Když se velikán evoluční teorie profesor Richard Dawkins – televizní celebrita bojovného humanismu! – vydá do Horní Řitky, aby promluvil k členkám tamního ženského spolku, nemá ponětí, jaká dobrodružství ho v srdci venkovské Anglie čekají. Přes veškerou snahu ho před kalamitou nedokáže uchránit ani jeho věrný, byť poněkud chmurný poskok Hooyer, spolu s profesorem skálopevně přesvědčený o nadřazenosti humanitního altruismu nad obyčejnou křesťanskou laskavostí, jež je přece založena na pověrách. Sněhová vánice zavane horské cesty a oba věrozvěsti uváznou na faře městečka, kde projevují vděčnost poněkud nejistě. Porazí intelektuální altruismus vlídnou laskavost reverenda a jeho ženy? Dorazí vůbec poutníci do Horní Řitky? A co když profesorův „skřet s brunátným ciferníkem“ opravdu existuje? Nejdrsnější britský humorista střední generace Dan Rhodes před námi rozvíjí tragikomickou frašku s přesně cílenými satirickými šlehy a nespočtem absurdních gagů.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

When the Professor Got Stuck in the Snow , 2014

Dobraadresa
23.03.2024 3 z 5

Oddechovka bez větších ambicí. Dočetl jsem to jen proto, že nemám moc rád Richarda Dawkinse, ale ani tak jsem se extra nepobavil. Záchvaty smíchu se nedostavily, na druhou stranu jsem se nemusel do čtení nutit. Zapomenutelné zabití času.

drakamena
07.02.2021 1 z 5

Odloženo po 100 stránkách. Miluju inteligentní humor, ale na téhle knize nebylo nic humorného. Hlavní hrdina byl prostě hrubián, který se vyžíval v urážení lidí. Nechápejte mě špatně, podobných lidí jsem potkala mraky, hlavně online (křižáci za sociální spravedlnost se tímto způsobem běžně chovají, když s nimi nesouhlasíte, jste nevzdělaný idiot), jelikož se ale snažím podobným lidem vyhýbat jako čert kříži, nevidím důvod o takovém člověku číst celou knihu. Spánembohem.

Mibaf
11.12.2020 2 z 5

Nebyl to tak úplně můj šálek, v tomto případě asi Anglického čaje. V poslední třetině už jsem měl pocit, že staří číst začátky a konce kapitol a člověk vlastně o nic nepřichází. A nic na tom nezměnil ani pokus o překvapení v závěru. Pro mně jednoznačné zklamání.

Jirkson
12.02.2020 5 z 5

Takhle.....HAHAHAHAHA, bavil jsem se :-D

kalache
01.12.2019 3 z 5

...kniha mne zaskočila,takto si anglický humor rozhodně nepředstavuji...

Peršanka
14.12.2018 1 z 5

Takhle si vtipnou knihu nepředstavuji :(

emem1
21.08.2016 5 z 5

Asi přišla v ten správný okamžik - v tramvaji se po mě koukali, proč a čemu se směji, ale to se prostě nedalo. Dokonale nadávkovaný humor, suše anglický...určitě si od tohoto autora budu chtít přečíst něco dalšího.
A tuto knížku už mám koupenou a dám si ji pod stromeček. Už teď se těším, až si ji znovu přečtu

DariDerek
28.07.2016 4 z 5

Hlavní postava, profesor Richard Dawkins, mi tak trochu připomínal Muže jménem Ove, jeho přístup k životu a k myšlení jiných je jiné a díky tomu je to úsměvné čtení. Humoristický román, který vás pobaví. Více v recenzi :)

sadlo
12.06.2016

Tak trochu mně připomíná humor finského autora Paasallina.Pobavila jsem se, útlá knížečka na dovolenou, na deštivý víkend.

Dan Rhodes
britská, 1972
2015  72%To je Život!
2014  83%Zlato
2016  57%Profesor sněhem zavátý
2014  61%Antropologie
2015  65%Vezmi si mě

Kniha Profesor sněhem zavátý je v