Hranice vesmíru

Hranice vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361344/bmid_profesor-astrokocour-hranice-vesmir-B7g-361344.jpg 5 14 5

Profesor Astrokocour série

Výpravná obrazová encyklopedie pro děti, která sklidila obrovský úspěch hned po svém anglickém vydání, přiblíží všechna tajemství vesmíru – od velkého třesku po planety Sluneční soustavy. Profesor Astrokocour je nejchytřejší kočka, jakou asi kdy potkáte! Dokonce má titul ze skoro všech vědních oborů, jaké pod sluncem existují! A když mluvíme o Slunci, tak na to je odborník taky! V knize Hranice vesmíru vám poví všechno možné o naší hvězdě a naší planetě, o sluneční soustavě, o naší galaxii a o vesmíru. A nedá si pokoj, dokud to neprobere důkladně, protože znáte kočky: vždycky dostanou to, co chtějí! Doslov napsal Jiří Grygar.... celý text

Drakobrouk
05.06.2020 5 z 5

Bilo to hodně dobré a zajímavé a dozvěděl jsem se spoustu novích vjecí o vesmíru.

tanuki
02.05.2019 5 z 5

Skvěle napsaná a ilustrovaná kniha, sympatická, vtipná a srozumitelně vysvětlující záhady vesmíru, života a vůbec tak, že je pochopí jak dospělí, tak i děti, o které zde samozřejmě jde nejvíce. S velkým potěšením jsem si opět prosvištěl hlubinami vesmíru od Velkého třesku přes formování prvních hvězd, jejich seskupování do galaxií až do naší úžasné Sluneční soustavy. Astrokocour je bezva parťák, který umí objasnit jakýkoliv složitý vesmírný problém. Má v zásobě spoustu názorných přirovnání a taky zajímavostí, na které jen tak někde nenarazíte. Vážně povedená kniha.

Gimli
10.11.2018 5 z 5

Stručné, srozumitelné a hlavně fakticky správně! Moje dvouapůlletá dcera si o Profesora Astrokocoura sama říká a fascinují ji zejména planety a Pluto, které pláče, že už planetou není.

Yaromil
21.07.2018 5 z 5

Úžasný výlet do vesmíru i pro dospělé čtenáře. Obsahově a řemeslně náramně zpracovaná kniha! Díky za české vydání!

colada1
19.03.2018 5 z 5

Nádherná. Nabitá informacemi v retro stylu.