Profesionální válečník 1

Tato kniha vypráví o svérázném Richardu Marcinkovi, který už od malička toužil stát se plnohodnotným členem US NAVY. Po nástupu k armádě se všemi způsoby snažil dostat k ženijním potápěčům. Po dlouhém snažení se mu to povedlo. Výcvik trval 12 týdnů a za tu dobu se Marcinko rozhodl, že zasvětí armádě celý svůj život. Po ukončení výcviku u potápěčů se přesunul k 1. Paradesantní jednotce, kde prodělal parašutistický výcvik. Tato jednotka měla základnu v Little Creeku, kde měla též základnu speciální jednotka SEAL 2. Když se Marcinko seznámil s touto jednotkou, rozhodl se k ní okamžitě nechat přeložit. Po mnoha měsících byl povýšen a s touto jednotkou se poprvé dostal do Vietnamu, kam se podíval za svůj život celkem třikrát, ale pokaždé s jinou jednotkou. Za svůj život prodělal spoustu událostí. Od člena jednotky SEAL, přes federálního zmocněnce, velitele jednotky SEAL 6 až po velitele Rudé buňky, která simulovala teroristické útoky na vojenské cíle. V době, kdy Marcinko psal tuto knihy, byl ve vězení. Odsouzen byl neprávem a obviněn ze spiknutí k trestu pokuty $ 10 000 a odnětí svobody na 21 měsíců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29705/profesionalni-valecnik-29705.jpg 4.558

Profesionální válečník 1.

24.09.2018

Dobrá kniha doporučuji

frantisek8863
28.08.2017

Výborná autobiografická kniha z pohledu muže, který má slovenské předky a zasvětil svůj život a myšlení speciálním jednotkám. Jako otec SEAL 6, kterému byla nově stvořená jednotka více než jeho vlastní rodina. Jako jeden z mála velitelů se snažil být skutečným osobním příkladem a vůdcem pro své lidi.

matus1616
01.07.2016

Docela zdlouhavá, poučná kniha.

DreamR
11.12.2013

K prvnímu dílu jsem se shodou okolností dostal při výkonu základní vojenské služby a na chvíli mě Marcinko pohltil. Zajímavý příběh bývalého člena speciálních jednotek SEAL a velmi čtivé především pro trochu militantnější povahy.

tenax
15.08.2013

Strhující dobrodružné čtení, ve kterém ne všechno je asi úplně pravdivé, ale rozhodně to vypadá věrohodně.

rtep
31.05.2012

Ještě lepší jsou další díly Prof válečníka, ale i tenhle byl strující. Autor vám dlouho nemusí vykládat, že píše ze života a to pěkně drsného života, pěkně drsných kousků. Knížku si zamilují i ti, ktěří vůbec něčtou válečné knihy, protože je o čemsi vyšším, než jen o válčení. Zárověň však kniha může zklamat řadu lidí, kteří jsou odkojeni akčními filmy, kde hl hrdina má plné kaps super technických hraček a podává nadlidské atletické výkony. Ve skutečnosti je to všechno mnohem drsnější, primitivnější a brutálnější. Pan Marcinko, poloviční slovák, ví o tom svoje, a ani na chvíli vás ve svých knihách o tom nenechá na pochybách.
Zárověň je kniha velkou kritikou celé řady byrokratických praktik, s nimiž se v nejrůznějších formách můžeme setkávat na většině úřadů i celé řady pracovišť. Marcinkovy postřehy a úvahy mohou pomoci leckterému pracovními, sportovnímu, či jinému týmu začít fungovat mnohem lépe a efektivněji.

WEIL
05.09.2011

Díky pobytu ve vězení se R. Marcinko naučil psát příběhy ze života,.