Profesionální válečník

Profesionální válečník https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29705/bmid_profesionalni-valecnik-63cf8515f4002.jpg 5 62 8

Tato kniha vypráví o svérázném Richardu Marcinkovi, který už od malička toužil stát se plnohodnotným členem US NAVY. Po nástupu k armádě se všemi způsoby snažil dostat k ženijním potápěčům. Po dlouhém snažení se mu to povedlo. Výcvik trval 12 týdnů a za tu dobu se Marcinko rozhodl, že zasvětí armádě celý svůj život. Po ukončení výcviku u potápěčů se přesunul k 1. Paradesantní jednotce, kde prodělal parašutistický výcvik. Tato jednotka měla základnu v Little Creeku, kde měla též základnu speciální jednotka SEAL 2. Když se Marcinko seznámil s touto jednotkou, rozhodl se k ní okamžitě nechat přeložit. Po mnoha měsících byl povýšen a s touto jednotkou se poprvé dostal do Vietnamu, kam se podíval za svůj život celkem třikrát, ale pokaždé s jinou jednotkou. Za svůj život prodělal spoustu událostí. Od člena jednotky SEAL, přes federálního zmocněnce, velitele jednotky SEAL 6 až po velitele Rudé buňky, která simulovala teroristické útoky na vojenské cíle. V době, kdy Marcinko psal tuto knihy, byl ve vězení. Odsouzen byl neprávem a obviněn ze spiknutí k trestu pokuty $ 10 000 a odnětí svobody na 21 měsíců.... celý text

Thrillery , Literatura naučná

Vydáno: , Ivo Železný

Rogue Warior , 1992

jan7760
06.07.2021 5 z 5

Moje prve stretnutie s autorom, urcite nie posledne. Autor je potomok slovenskych rodicov, zakladatel SEAL 6, velmi nekonvencny velitel, burac vojenskych tradicii, avsak tvrdy vo vycviku.

petr50
24.09.2018 4 z 5

Dobrá kniha doporučuji

frantisek8863
28.08.2017 4 z 5

Výborná autobiografická kniha z pohledu muže, který má slovenské předky a zasvětil svůj život a myšlení speciálním jednotkám. Jako otec SEAL 6, kterému byla nově stvořená jednotka více než jeho vlastní rodina. Jako jeden z mála velitelů se snažil být skutečným osobním příkladem a vůdcem pro své lidi.

matus1616
01.07.2016 4 z 5

Docela zdlouhavá, poučná kniha.

DreamR
11.12.2013 4 z 5

K prvnímu dílu jsem se shodou okolností dostal při výkonu základní vojenské služby a na chvíli mě Marcinko pohltil. Zajímavý příběh bývalého člena speciálních jednotek SEAL a velmi čtivé především pro trochu militantnější povahy.

tenax
15.08.2013 5 z 5

Strhující dobrodružné čtení, ve kterém ne všechno je asi úplně pravdivé, ale rozhodně to vypadá věrohodně.

rtep
31.05.2012 5 z 5

Ještě lepší jsou další díly Prof válečníka, ale i tenhle byl strující. Autor vám dlouho nemusí vykládat, že píše ze života a to pěkně drsného života, pěkně drsných kousků. Knížku si zamilují i ti, ktěří vůbec něčtou válečné knihy, protože je o čemsi vyšším, než jen o válčení. Zárověň však kniha může zklamat řadu lidí, kteří jsou odkojeni akčními filmy, kde hl hrdina má plné kaps super technických hraček a podává nadlidské atletické výkony. Ve skutečnosti je to všechno mnohem drsnější, primitivnější a brutálnější. Pan Marcinko, poloviční slovák, ví o tom svoje, a ani na chvíli vás ve svých knihách o tom nenechá na pochybách.
Zárověň je kniha velkou kritikou celé řady byrokratických praktik, s nimiž se v nejrůznějších formách můžeme setkávat na většině úřadů i celé řady pracovišť. Marcinkovy postřehy a úvahy mohou pomoci leckterému pracovními, sportovnímu, či jinému týmu začít fungovat mnohem lépe a efektivněji.

WEIL
05.09.2011

Díky pobytu ve vězení se R. Marcinko naučil psát příběhy ze života,.