Prodloužená jízda

Prodloužená jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402847/mid_prodlouzena-jizda-ZbQ-402847.jpg 4 106 45

Život je jízda! Známý český herec Václav Kopta s lehkostí a nadhledem vzpomíná na vlastní dospívání, na příhody z branže i rodinného života. Humorné vyprávění zavede čtenáře nejen do kraje autorova dětství, na pražskou Hanspaulku a do Libochovic, ale také do Berlína, na Rujánu nebo do jižních Čech.

Čand@
19.04.2024 3 z 5

Fajn odpočinok. Väčšina zážitkov je už takmer notoricky známa z rôznych relácií s hercom. Nič to ale nemení na fakte, že obzvlášť v jeho podaní (audiokniha) sú fakt vtipné.

JiříM
06.03.2024 5 z 5

Já se celkem bavil. Už jsem objednal pokračování.

adelinka
02.03.2024 3 z 5

Celkom fajn pribehy zo života herca. Mňa s mojou dobrou predstavivosťou aj pobavili.

knihovniceS
22.11.2023 3 z 5

Prodloužená jízda
Lehce úsměvné historky ze života Václava Kopty, které možná znáte z rádia. Žádný zázrak, ale pobaví a to je účel. Dávám 3 hvězdy.

Kerberos
01.10.2022 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou autorem,bavila mě, i když některé povídky už jsem znala.

uhoř49
21.08.2022 3 z 5

Přesně jak píše autor ,,herec jednoho filmu,, :-(

PavlineCZka
14.06.2022 2 z 5

Zpocatku jsem myslela, ze knizku ani cist nedokazu.. nejak mi vadilo takove to "snazim se byt vtipny za kazdou cenu", i kdyz pribeh celkem o nicem. Pribehy pana Kopty neznam, ale i tak me vetsina naprosto nezaujala. Knihu jsem nakonec docetla, ale pisemna forma jim asi opravdu moc neslusi. Nebavi me ani knizky Haliny P., tak mozna v tom bude ta potiz, ze mi tento styl psani proste nesedi.

Cher
11.06.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno sobotní odpoledne a moc jsem se u toho bavila.

Katka2382
12.04.2022 2 z 5

Ústně vyprávěno by to mohlo být pěkné a i vtipné,ale v psané formě nic moc.

Nymfadora.T.
28.03.2022 2 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem víc. Pana Koptu mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo, opravdu, žádný zázrak, škoda...

Burák
25.01.2022 2 z 5

Po knize jsem sáhla jen proto, že mě zaujalo, že část knihy se odehrává v městečku se kterým i já mám spojeno mnoho vzpomínek. Václava Koptu znám jako vynikajícího hudebníka a hlavně pak jako Radka Převrátila z nestárnoucích Sněženek a machrů, který je mým idolem víceméně dodnes.
Z jeho vzpomínkové knihy jsem ale moc nadšená nebyla. Vypravěčský talent mu sice asi nechybí, ale celkově se mi na knize líbilo hlavně to, že byla tak útlá. Což asi není nejlepší vizitka. :(

takana
16.10.2021 4 z 5

Příjemná a odpočinková četba.

Aaloha
19.08.2021 3 z 5

Příjemné a milé čtení do vlaku. Jen by mě zajímalo, jestli vše Vašek Kopta zažil nebo si něco i vymyslel.

andysek88
03.08.2021 5 z 5

Odpočinková četba. Krásně a jednoduše napsano. Moc děkuji za takovou knížku.

baji42
04.06.2021 4 z 5

Vtipná a zábavná kniha. Pan Kopta je sympaťák.

stojinek
19.04.2021

Prima oddechovka, ale jinak žádný zázrak.necekejte něco extra...kdo se chce trochu pobavit a odreagovat, tak to je titul pro něj

Medvědářka
08.02.2021

Četla jsem to jako audioknihu a jen díky projevu pana Kopty, který knihu nejen napsal, ale i namluvil, jsem vydržela do konce. Kniha neurazí, ale že bych se u ní smála, tak to taky ne.
Prostě - bylo to fajn, ale jednou stačilo.

trudoš
30.11.2020 3 z 5

Václava Koptu jsem si coby komika začal všímat po jeho návštěvě v talk-show Karla Šípa v roce 2013. Ne že bych vyloženě sledoval jeho následující comeback, ale věděl jsem o něm a oblíbil si ho. Když pak (po sedmi letech) vyšla kniha jeho humorných vzpomínek, nedokázal jsem přečtení dlouho odolávat, obzvláště když rozsah činí bratru sto třicet stran i s ilustracemi. A světe div se, dostavilo se mírné zklamání. Hned několik prvních historek mi bylo povědomých z jeho televizního vystoupení a vzhledem k tomu, že ani tehdy nebyly nijak třeskutě vtipné, literární podoba jim prospěla pouze v tom, že jsou řemeslně krásně napsané. To je ostatně asi největší Koptova přednost, hrát si se slovy. Nepokouší se o krkolomné výstřednosti, ale starosvětsky využívá možností nápaditých metafor. Problém je, že příběhy samy o sobě jsou spíše milé než zábavné a ve finále jich není příliš. Takže když v závěru autor slibuje do roka nebo dvou pokračování, člověka bezděčně napadne, kde je vlastně chce nabrat.

pifffka
19.11.2020

Moje babička tomuto říkala, dělat z prdu kuličku. Tato se kupodivu dokoulela na 82% oblíbenosti.

Ales.BD
10.11.2020 2 z 5

Banální, občas lehce úsměvné rodinné historky vyprávěné obyčejným nezajímavým nestylem. Autor v doslovu uvádí, že ho psaní zaujalo a rád by vydal něco dalšího. Asi by bylo lepší, kdyby si to ještě rozmyslel.

humor česká literatura vzpomínky

Václav Kopta