Prodaná smrt

Prodaná smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33379/prodana-smrt-33379.jpg 4 14 6

Román z lékařského prostředí se zabývá prodejem lidských orgánů v Indii, bohatým zámořským pacientům. Román je příběhem velmi chudého, ale odvážného a podnikavého indického mladíka, který se rozhodne prodat svoji ledvinu a dostat tak z beznadějné bídy sebe a svoji malou neteř. Bohatý Američan kterému selhávají ledviny, dialýza je časově i technicky náročná a oficiální transplantace v nedohlednu, se rozhodne podstoupit nelegální, ale bohatě zaplacenou transplantaci na prvotřídní indické klinice. Osudy obou mužů se propojí, zprvu šťastně a vyřešením situace, později s tragickou a nečekanou dohrou.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Domino

Der verkaufte Tod

Aghatte
30.04.2023 5 z 5

Kdysi před 30.lety, ještě v pubertě, jsem měla autorovy knihy ve velké oblibě, četla jsem jednu za druhou, ale už vůbec nevím, o čem byly. Jen vím, že se mi vždy líbily, jedna vedle druhé. Dostávala jsem je k narozeninám a k vánocům. Mají své místo v mojí knihovně, že se k nim postupně vrátím.
Ve svém tažení po knihách s lékařskou tematikou mi padla do ruky tato se zajímavým obsahem - černý trh s orgány.
Četlo se to nedobře, ta bída a utrpení, člověk děkuje bohu, že žije v ČR. Kalkata je vylíčena surově a jistě pravdivě, bez emocí a pěkně natvrdo. Ten ohromný kontrast mezi lidmi, co mají barevné papírky a těmi, co nemají a nemůžou mít ani stopu důstojnosti, prodají a udělají vše pro trochu jídla a někdy jen vlídného slova. Děsivý obraz lidstva. Hepík nečekejte, ani by to nešlo.
Dávám plný počet a doporučuji.

Kdyby každý vypadal tak, jaký opravdu je, bylo by na světě plno ošklivých lidí, pane.

luckud
04.03.2019 3 z 5

První polovina knihy mi připadala strašně předvídatelná, až se mi místy do čtení až nechtělo, ale druhou půlku jsem zhltla během jednoho dne. Lámala jsem si hlavu nad názvem Prodaná smrt, ale vše mi došlo až na konci.

tany9
15.09.2017 4 z 5

Zajímavé téma a celkem dobře zpracováno.Byl by to pěkný film.

davas
12.08.2017 4 z 5

Pěkný příběh z prostředí chudiny a bohatých,kde si někteří můžou dovolit koupit skoro vše a jiní jsou zase ochotni udělat cokoliv ,aby se z toho hnoje dostali...bohužel,krátkodobé štěstí nakonec dopadne tragicky ...

cantona
25.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila jak se lehce a dobře četla. Dokonce i příběh byl poutavý. Nějak jsem ale nechápal proč se román nazývá Prodaná smrt a až ke konci se čtenář dozví proč. A ještě mi jedna věc vrtá hlavou. Proč se u knihy píše, že se jedná o sci-fi a fantasy? Možná tomu nerozumím, ale můj názor je, že bych tuto knihu zařadil úplně do jiného žánru.

mustarda
23.03.2013 5 z 5

Excelentná kniha! Číta sa ľahko a jedným dychom súčasne.

Heinz Günter Konsalik
německá, 1921 - 1999