Procházky Prahou filmovou

Procházky Prahou filmovou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408415/bmid_prochazky-prahou-filmovou-Aa1-408415.jpg 4 14 4

Projděte se Prahou filmovou a navštivte místa, která znáte z filmů či seriálů. Projděte se Prahou a vydejte se do míst, která znáte z filmového plátna nebo z televize! Dozvíte se například, jak dnes vypadá škola z filmu Obecná škola. Zjistíte, kde kotvil Saturninův hausbót nebo ve kterém domě bydlel Pan Tau a jeho dvojník Alfons. Poznáte uličky ze Záhady hlavolamu i zahradu z komedie Adéla ještě nevečeřela. Vstoupíte zkrátka tam, kde to důvěrně znáte, ale osobně jste tam ještě nebyli.... celý text

Kexina
14.06.2023 3 z 5

Na jednu stranu knížka splnila očekávání. Je to zkrátka prohlídka míst, kde se natáčely různé filmy, pohádky nebo seriály. Na druhou stranu mi hodně vadilo, kolik různé vaty a nesmyslných odboček bylo v textu. Jako kdyby se autor neuměl rozhodnout, jestli chce vykládat příběh místa, filmu nebo jednotlivých herců. A tak skáče od jednoho ke druhému, "jak mu to slina na jazyk přinese", až je z toho hodně rozpačitá směsice textů, které pohromadě drží jen opravdu velkou spoustou oslích můstků. Asi jako kdyby to vyprávěl děda Abe ze Simpsonů. :-D

JancaMia
14.12.2022 3 z 5

Krásná kniha o Praze .

kuky921
21.01.2021 4 z 5

Pěkné tipy na výlety Prahou.

1amu
19.02.2020 4 z 5

Jako příznivec Járy Cimrmana obdivuji autora, který si pro své knihy vybírá opravdu zajímavé náměty a místa po naší zemi.
Tak tomu bylo u půvabné "Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana" - a tak je tomu i v tomto případě. Kdo má rád Rychlé šípy - zjistí, co inspirovalo pana Foglara k lokalitě tajemných Stínadel. Ale to není vše. 144 stránek přečtete coby dup ! Nakladatelství Fragment má občas čich na dobré věci. Tato kniha je toho důkazem.