Proč se to říká?

Proč se to říká? https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293882/bmid_proc-se-to-rika-ZjB-293882.png 4 25 3

Krátké texty, vysvětlující často používaná česká úsloví, vycházely pod názvem „Proč se to říká?“ v časopisu Dikobraz v letech 1975 až 1977. Encyklopedické znalosti Mistra Neprakty a humorné podání Mistra Švandrlíka dávají tomuto seriálu trvalejší hodnotu. Jistě by byla škoda, aby dílko zůstalo jen v paměti jeho současníků. Odborníci možná budou s některými tématy polemizovat nebo dokonce nesouhlasit, ale knížka patří k literárnímu humoru a tam mohou být i zcela vymyšlené příběhy – hlavně když jsou překvapivé a vtipné.... celý text

vvikingg
07.03.2022 5 z 5

Vtipně napsáno, pěkné ilustrace ke každému rčení od Neprakty, v knize je jich kolem 80 , je to taková zkrácená vtipně napsaná knížečka ,která my připomíná knihu J. Pokorný- Zakopaný pes, aneb o tom proč a jak vznikla některá rčení, pořekadla , kde jich je daleko více a podrobněji popsáno

maryzka
31.05.2019 4 z 5

Vtipné příhody na česká rčení. Některé jsem již zapomněla, ale nyní si to člověk připomenul a osvěžil.

bejan
29.03.2019 5 z 5

Vtipná knížečka. Nevím sice, jestli je všechno v knížce uveené pravda, ale zábavné i zajímavé to je a Nepraktovy ilustrace vždycky potěší.