Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353056/proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-tv6-353056.jpg 4 439 85

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Knihkupectví CZ , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps , 1998

jitka3162
18.09.2016 4 z 5

vtipná a pravdivá kniha. Faktem ale je, že místo 350 stran, by stačilo 50 a bylo by tam vše důležité a neduplicitní.

fis.rena
02.07.2016 4 z 5

Ne každý se samozřejmě v knize ve všech situacích najde,ale je to v globálu velice osvěžující a prima čtení. Ráda se ke knížkám od Peasových vracím.

petra4080
11.04.2016 2 z 5

Ne vše je pravda a dost mě štve, že se autoři neustále opakují. Každopádně se u téhle knížky alespoň pobavíte :-)

Dáda4
22.12.2015 4 z 5

Kniha velmi zajímavá pro ty, kdo se zajímají o lidské vztahy. Jediné, co mi trochu vadilo, že se informace v knize opakovaly několikrát, takže mohla být klidně tenčí.

tatjana1737
21.11.2015

Knížku jsem si koupila na gymnáziu a přečetla ji teprve nyní, nějakých 15 let po zakoupení. Některá tvrzení považuji již za překonaná (mně vadily údaje o vědeckém zdůvodnění homosexuality, přišlo mi to hodně zjednodušující + téměř vše bylo vysvětlováno působením hormonů v organismu, kterážto teorie frčela v 90. letech, ale dnes už není brána za 100% dogma), přesto je knížka docela vtipným a poučným čtením pro ty, kteří se vztahy buď začínají a narážejí na rozdíly mezi pohlavími, nebo kteří jsou ve vztahu již dlouho a pořád je rozčilují některé "vady" jejich protějšku. Veškerá tvrzení jsou zobecněná, ale i tak si dovoluji tvrdit, že se v nich dost z nás najde. Výborné jsou i doprovodné ilustrace. Ten, kdo se nebere moc vážně a je schopen nadhledu, tomu může knížka ledacos dát i dnes.

Zelený_Drak
30.08.2015

Tuto knihu jsem odložila po 2/3 po té, co jsem narazila na tvrzení, že všechny ženy s Turnerovým syndromem jsou extrémně feminní v každém svém chování a postrádají jakoukoliv prostorovou orientaci. To je buď dezinterpretace, nebo zastaralá informace.

Uvedené by mohlo platit zhruba pro 50 % těchto žen. Zbylých 50 % těchto žen by naopak mělo mít minimální problémy s matematikou a prostorem, ale zato potřebovat delší čas na zorientování se ve společenském životě. Když pomineme toto rozdělení na dvě skupiny, které by mělo být důsledkem parentálního imprintingu, tak nevidím důvod, proč by přibližně 10 % zárodků žen s Turnerovým syndromem nemohlo být vystaveno vysokým dávkám testosteronu (stejně jako 10 % zárodků žen bez syndromu) a mít tedy mužský mozek. Ženy s Turnerovým syndromem navíc nemají vlastní ženské hormony a tedy bych hodně váhala označit i jen tu první polovinu za extrémně feminní (v chování), protože případný ženský mozek zde není podporován hormonálně (respektive hormonální cyklus je jen uměle napodobován).

Věřím, že někomu může kniha dát něco pro partnerský život, ale bude to platit zejména u párů "žena s ženským mozkem a muž s mužským mozkem" nebo "muž a žena s prohozenými mozky". Jako žena s "mužským mozkem" mám na výběr buď mezi jinou ženou (která bude mít pravděpodobně mozek přinejmenším v "poli překrývání" nebo "mužský") a mužem (který bude mít pravděpodobně "mužský mozek", protože proč si vybírat někoho s výrazně odlišným fungováním?). 10 % žen, které se myšlením podobají spíš opačnému pohlaví, nemá kniha zas tak moc co nabídnout. Takže po tom nesmyslu o všech ženách s Turnerovým syndromem jsem knihu odložila. Nač si zanášet mozek hovadinami?

Lenka4
09.02.2015 2 z 5

Několik zajímavých myšlenek neustále opakovaných až k otravnosti. Určitě by se našlo více různých příkladů dokládajících rozdílnost způsobu myšlení žen a mužů, než jen schopnost či neschopnost zorientovat se v mapě. Autoři se snažili téma podat přístupnou formou, avšak za cenu přílišného zjednodušení a ztypizování žen (upovídanost, vztahy) i mužů (mlčenlivost, klid).

CharlieLN
12.08.2014 5 z 5

Stejné hodnocení jako u prvního dílu - velmi zajímavá a poučná kniha, dověděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani zdání. Teď už dokážu druhé pohlaví pochopit trochu lépe. Měl by si jí přečíst každý. Doporučuji k přečtení. Čte se velmi dobře.

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem si kdysi vzal s sebou na dovolenou a budil na pláži pozornost výbuchy smíchu. Autoři skvěle zpracovali rozdíly mezi mužským a ženským myšlením. Jejich poznatky se skutečně dají aplikovat do života.

Mishka_a7
18.11.2013 5 z 5

Díky této knize, která je opravdu skvěle a vtipně napsaná, lze spoustu věcí pochopit. Věřím, že se v ní vidí naprosto každý pár. :D

Poutnice
02.10.2013 5 z 5

souhlasím s Anilkou13 :) pokud chcete opravdu vycházet (ne se vztekat, bojovat a stěžovat si) se svým protějškem, přečtěte si tohle, zkuste se nad tím zamyslet a uvést některý poznatky do praxe. Funguje to skvěle.

Riky
14.08.2013 5 z 5

Opravdu výborná kniha na zkrácení času... vtipná a tak trochu i poučná.... něco mi přišlo přitažené za vlasy ale něco si snad budu pamatovat do budoucna :-) a co jsem si na závěr vyvodila? Autoři nechtěli vyzdvihovat jedno či druhé pohlaví, ale já z toho pochopila, že ženy jsou jednoznačně lepšší a jsem ráda, že jsem žena :-)

Anilka13
01.08.2013 5 z 5

tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce mít hezký vztah s partnerem.. místo neustálého nadávání na opačné pohlaví

Marčullkas
21.07.2013 5 z 5

Mírně psychologická kniha u které jsme se s mužem pobavili :)

adam.ruby
21.06.2013 4 z 5

Tak při této knize jsem se také bavil. pěkný líbila

Mycak
04.04.2013 4 z 5

Za mě jo. Předčítala jsem některé pasáže manželovi a bavili jsme se. Teď koluje po rodině. Kdyby zabránila aspoň jednomu z mnoha nedorozumnění mezi mužem a ženou, tak proč ne.

N10Tikky
21.12.2012 5 z 5

To Candide - nepiš tu hlouposti. Díky.

Candide
25.11.2012

Co kdybyste se raději místo čtení podobných nesmyslů šli svého manžela\své manželky prostě zeptat, jak co vnímá a cítí?

kika 13
01.11.2012 3 z 5

Měl by si ji přešíst úplně každý a třeba bychom si lépe porozuměli.

taulik
22.10.2012 3 z 5

Ze začátku opravdu skvělé čtení, první půlku jsem přečetla v rychlosti blesku, ale pak už mi začínala kniha připadat hrozně zdlouhavá, spousta věcí se tam opakovalo, už jsem to dočítala jen z povinnosti, ze začátku zábavné ke konci úmorné, asi i kvůli tomu, že mám spíš mozek chlapa než ženský :D mimochodem žít s takovou ženou, kterou v knize popisují, tak to by mi asi brzy explodoval mozek