Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353056/proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-tv6-353056.jpg 4 439 85

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Knihkupectví CZ , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps , 1998

LenkaGonn
05.04.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si poslechla na doporučení a jsem spokojená. Něco jsem se dozvěděla, nasmála se a poučila se jak na muže a samozřejmě to v praxi hned vyzkoušela a světě div se mám průměrného muže, takže to funguje :-D. Kniha je naprosto v pořádku pro ty z vás kdo chtějí zlepšit vztah a pokusit se pochopit protějšek. A nebo je jen zajímají rozdíly mezi muži a ženami.

martineden
07.01.2021 odpad!

To je docela nebezpečné škatulkování žen a mužů. Sice pod rouškou zábavy, ale nemám takové zevšeobecňování ráda.

Thejareck
01.12.2020 3 z 5

Zábavné a zároveň z praxe.

LadyKopřivA
09.11.2020

Velmi těžké hodnotit. Tuto knížku jsme doma četli záhy po r. 2000, pobavila nás a v té době podle mého názoru byla přínosná a zasluhovala by 4 hvězdy. Je tu pohromadě spousta drobných rozdílů mezi tzv. ženským a mužským myšlením (přičemž k jednomu či druhému inklinuje člověk ze své podstaty a nikoli dle toho, čím je), mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry. Je také potřeba celý komplex sdělení knihy brát s humorem (to se teda obecně v životě vyplatí) a nadsázkou. A co dnes, po téměř 20 letech? Rozdíl mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry celkem lidem přešel do krve, hodně lidí s tím vědomě pracuje v rámci seberozvoje a existuje řada nových knih. Doba je jiná a pokládá jiné otázky, má na lidi a jejich životní filozofii kapičku jiné nároky. Z dnešního pohledu kniha už tolik nepřináší, ale význam bych jí přesto neupírala.

Jarka_rybář
02.10.2020 3 z 5

Výborné, vtipné a podle testu v této knize jsem chlap.:-)

Sova15
21.09.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před mnoha lety a moc se mi líbila. Nejde vše brát vážně, mnohdy je to psané v nadsázce. Ale v principu to platí.

marieharpyjka
08.08.2020 odpad!

Autoři se opírají o pseudovědeckou evoluční psychologii. Jedná se skutečně o slátaninu stereotypů podpřenou výsledky z výzkumů zatížených hrubými metodologickými chybami. Kniha čtenáře rychle uspokojí tím, že mu poskytne rádoby vysvětlení jeho situace či chování lidí okolo.

Mngwa
07.06.2020 1 z 5

Mě to vůbec nevzalo. Jen spousta stereotypů, škatulkování a hospodských mouder splácaných dohromady v knihu. Úplně mi zde chybí nějaký hlubší náhled, zajímavá myšlenka, skutečná fakta, nějaký přesah. Prostě muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, protože to tak nějak prej bylo i před 200000 lety někde v jeskyni. Byla jsem zklamaná a navíc jsem měla velice silný pocit, že celý obsah by se vešel tak do 50 stran namísto této nekonečné bichle. Hvězdu dávám za humor, který jsem občas ocenila, ale to je asi tak všechno.

knihyKeMne
05.06.2020 5 z 5

Jedna z prvních knih na téma rozdílnosti muže a ženy, patřící dnes už mezi klasiku. Autoři zdůrazňují, že aktuální moderní společnost je první v dějinách, kdy je všechno naruby - emancipace žen, nadbytek volného času a hlavně až přílišné mudrování o tom, co má přinášet vztah muže a ženy. A tak nám do toho vnášejí trochu světla :-)

Knížka populární formou s nadsázkou a humorem shrnuje moderní (v době napsání samozřejmě) poznatky o rozdílnostech ve funkci mužského a ženského mozku. Bez zbytečného zabíhání do vědeckých podrobností a referencí, právě tak akorát, aby fakta srozumitelně vysvětlila a zároveň zaujala i pobavila.

Četla jsem znovu po letech a opět jsem si to užila. Takové milé pohlazení pro mé ženské ego :-)

Ivka14
05.06.2020 4 z 5

Vtipné příběhy a přirovnání. Kniha mě zaujala zpracováním, protože kniha byla zároveň zábavná a zároveň naučná.

timelady
05.06.2020 3 z 5

Je to vtipný. Historky jsou vtipný. Přirovnání jsou vtipný. Jen bych to nebrala jako zdroj důvěryhodných informací - s ohledem na to, že od vydání uplynulo 22 let by dost věcí založeno na tehdejších nejnovějších studiích bylo jinak, kdyby se kniha nyní "aktualizovala". Taky mi tam dost věcí nesedělo a chybělo. Mozek může a ženy sice funguje jinak, ale ne kvůli odlišnýmu naprogramování, ale pod vlivem hormonů. Stejně tak žena nemá ovulaci 21. den cyklu, ale o 7-10 dnů dřív. Pokud tedy její cyklus není delší, nicméně za učebnicový příklad bych to nevydávala.

Každopádně to bylo vtipný. Místy teatrální, ale pořád vtipný.

Crozz
29.02.2020 4 z 5

Zabaví, pobaví i ponaučí, dobrá kniha :-D

Modrina
20.02.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla před lety a dost jsem se u ní pobavila. Když jsem pak poslouchala svého rozvádějícího se kamaráda, jen jsem zírala - některé věci, pro něž se ti dva rozvedli, byly snad doslova uvedené v téhle knize. John Gray by měl přijít do čítanek a Peasovými by to študenti mohli ošulit. :)

jaroiva
24.12.2019 5 z 5

Četla jsem to už dávno, ale některé historky z knihy u nás doma tak zdomácněly, že se často citují a díky knížce jsem aspoň pochopila to, že to muž fakt nedělá schválně :D
Je to nanejvýš přesný popis fungování ženského a mužského myšlení.

E_Lan
08.07.2019 5 z 5

Velmi poučné. Přiznám se, že po několika podobných knihách o mužích a ženách už jsem nic moc nového nečekal. Jen další populární kuchařku na šťastnější soužití. A ejhle jak jsem se mýlil. Spíše vědecká kniha, pojatá sice populárně, ale přesto velmi vážné, s odvážnými genetickými názory, kterou jsou velmi uvěřitelné. Posloucháno (i přes ne příliš profesionální přednes) jedním dechem. Skvělé.

Verpax
22.04.2019 5 z 5

Kniha je velmi zajimava. Podrobně rozebere veci obecne známé a kdo bude chtit, tak když si vše uvědomí a "pouzije" v praxi = lehce změní mysleni, tak může žít o neco vice bezproblémový partnersky život (když si tedy vybere správného partnera :))))...)... i pracovni a celkově společenský.

lenkaBajza
19.03.2019 3 z 5

Kniha byla zajimava, napsaná/přeložená do srozumitelné řeči. Co mi ale opravdu vadilo, že se tatáž informace opakuje na každém odstatvci. Kdyby se kniha zkrátila na 50 stran, neuškodilo by jí to, ale naopak prospělo.

Berca.000
18.03.2019 5 z 5

Vtipná,dobře se četla,hodně jsem se o sobě i mužích dověděla.

Ejkix
16.02.2019 5 z 5

Nic moc světoborného se v knize nedozvíte, ale dokáže ucelit tu snůšku stereotypů v něco, co vás vlastně slastně uklidní. Musím říct, že po přečtení této knížky mám mnohem lepší schopnost rozdýchat nepochopení druhé polovičky.

hu_87
12.02.2019 3 z 5

Poměrně nezáživné a opakují se stejné věci pořád dokola. Muži mají vizuálně-prostorový talent a ženy rády mluví. A s tímhle se autoři ohání skrz
skoro celou knihu.
Nemůžu říct, že v knize není třeba nic zajímavého. Spíš mi to přijde jako typický bestseller v rámci těchto a podobných populárních knížek: vcucneme do knížky pár faktů, které budeme rozebírat pořád dokola, přidáme pár rádoby vtipných věcí a k tomu přidáme dodatek, že po přečtení této knihy vlastně něčemu, či někomu, více porozumíte: v tomto případě druhému pohlaví.

K tomu se u knihy vyskytují některé, mám dojem že dávno vyvrácené stereotypy, které autoři podsouvají jako podložená fakta. Radši buďte empatičtí, pozorujte lidi kolem sebe, než si kupovat něco tak zbytečného, jako je tohle. Homosexuální muži že jsou promiskuitní? A to řekl kdo, nějaká studie z dob opicí, nebo tihle dva rádoby vtipní autoři? A co si z knížky nakonec odneseme, pár rádoby vtipných vtipů (a ještě kreslených) a to, že chlapi jsou dobrý v mapách a nejsou moc na emoce a ženský jsou vlastně na co, na ty emoce.