Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32825/bmid_proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 4 439 85

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001 a 2003.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps , 1998

hapac
12.02.2019 3 z 5

Zvláště začátek knihy byl čtivý, jak pravdivé …. a divadelní představení v MDP stojí za to ….

Sandalkar
05.01.2019 3 z 5

Hledání másla v lednici, večerní zírání "do ohně " nebo dámská specialita, kecání o problémů bez chuti slyšet řešení, jak ze situace ven....Kdo to nezažil? Výsledný dojem mi trochu pokazily místy laciné fórky a zdlouhavost (opakování stejného tématu). Celkově ale hodnotím kladně. Na naše partnerské rozepře koukám zase s o kousek větším humorem.

Antares
15.09.2018 3 z 5

Nenáročné čtivo obsahujúce zaujímavé fakty a myšlienky. Potrebné čítať trochu s nadhľadom, ale priznávam, že som sa aj pomerne dobre zabavila :)

Chajda69
14.08.2018 1 z 5

Stále to samé, pořád dokola. Na toto téma až příliš málo humoru. Některé poznatky mi utkvěly, ale jinak pro mě byla kniha až příliš plytká.

attila1
01.07.2018 3 z 5

V této knize mi přijde, že se jisté věci stále zbytečně opakují,ale jinak se číst dala, za mě lepší průměr.

Zanda21
17.05.2018 5 z 5

Před chvíli jsem tuto knihu dočetla a ještě teď se směji tomu, jaká krutá pravda se tam skrývá. Rozdílnosti ženské a mužské povahy jsou v knize skvěle humorně popsány, dokonce podloženy vědeckými výzkumy. Díky této knize jsem se přestala snažit některé věci u mého manžela pochopit, ale jednoduše je respektuji, protože to tak je. :-) Skvělá kniha, doporučuji všem párům :-)

martinkaLLL
03.05.2018 2 z 5

Na toto téma jedna z těch slabších knížek. Moc mě to nezaujalo, nepobavilo a ani neporadilo.

Vesela_Veverka
30.04.2018 2 z 5

Knihu bych doporučila tomu, kdo se nudí. Nic moc zajímavého, záživného ani poučného se čtenář nedozví. Celou knihu se opakuje jedna mantra. Muž sedí na skále a čučí, žena si potřebuje povídat.

Sabinaski
07.03.2018 4 z 5

Knihu jsem spíš brala jako humornou. Protože po přečtení takové knihy rozhodně nebudete rozumět všem protějškům, jelikož každý jsme jiný a to je na světě krásné. I když někdy hodně těžké ;) Ale jako vtipný návod je to rozhodně roztomilé a hodně případů je opravdu ze života. Co je ale pravda pravdoucí, že muži fakt neposlouchají a já neumím číst v mapách. To je pro mě prostě nadživotní výkon, i když žijeme v době Google map :D

Jana283
18.12.2017 4 z 5

Nemám ráda "návody na život", ale tahle kniha stojí za přečtení. Objasnila mi pár věcí o těch z Marsu.

Mini.Baby
24.09.2017 3 z 5

Poučné, ale nezáživné. Nudaaa

Danago
19.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mi vnesla klid do života ne-li přímo zachránila manželství. Všem ženám ji doporučuji. Já jsem zde pochopila, že se neustála hádám o věcech , které stejně nezměním. Trápím se s tím , co vlastně muž má vrozené od nepaměti, co je vlastně myšleno úplně jinak než já si vyložím. Změnila jsem své chování své chápání. Přestala jsem se urážet, neustále se obhajovat. Tato kniha mi dala do života velice moc. Doporučila jsem ji i svým dcerám a kamarádkám.

katiiks
03.08.2017 4 z 5

Super knížka, která vysvětluje původ spousty konfliktů, které muži se ženami mají (myslím, že každý se v knize najde). Vše je psáno jednoduše a zábavně. Jediný důvod, proč nedávám 5*, je, že se kniha občas zbytečně dlouho drží jednoho tématu a omílá jej dokolečka. Jinak všem doporučuji! :)

Milas
20.07.2017 5 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou na středních školách.

Damato
11.06.2017 4 z 5

Koupila jsem ji jako dárek blížícím se narozeninám své drahé ( té lepší- samozřejmě:-) ) polovičky a když jsem se u čtení ale opravdu upřímně nahlas smála, musela jsem mu knihu dát předčasně a strávili jsme u ní docela příjemný večer, který nebyl jen o smíchu, ale spoustu věcí jsme si i ujednotili ( je mi jasné, že za pár dní nebude mít ani tucha, že jsme ústně nastavili jakousi lajnu a zas pojede po svých vyjetých kolejích, ale díky za každý takovýhle pohodový večer.

MorriconeTheGod
23.04.2017 3 z 5

Kdysi, když jsem tu knihu četl mi přišla velmi dobrá. Dnes musím konstatovat, že je až komicky plná hollywoodských filmových klišé a je spíše zábavná než poučná. Jedná se o klasický americký pop.-"naučný" střih - co nejbanálněji a nejjednodušeji podat složitou látku - na faktech nezáleží, ty se musejí podřídit marketingu. Nicméně, jako určitá inspirace a motivace ke snaze druhého člověka spíše pochopit než odsoudit je dobrá.

petrakočárová
05.04.2017 5 z 5

Velmi užitečné pro pochopení, jak přemýšlí muži a jak ženy. Doporučuji.

StihOMam
15.03.2017 4 z 5

Bavilo me to v nacti, potesilo o deset let pozdeji, prekvapuje i ted. A vzdycky si jako bonus neco uvedomim. Jen kdyby si to precetl i protejsek...

Aleen
02.03.2017 5 z 5

Všechno, co umím, jsem se naučila z knih...fakt, nekecám!!! A tahle kniha mně naučila komunikovat s muži...fááákt, nekecám. Brala jsem ji jako učebnici a snažila se vše hned převádět do praxe...škoda, že můj tehdejší manžel byl tak "skvělý", že na sobě nepotřeboval nic vylepšovat. Alespoň měl jasno, že ta nemožná jsem já, to náš vztah hodně zpřehlednilo :-) :-) No nic, to byla velmi osobní vsuvka. V každém případě se svým současným manželem se snažíme spolu komunikovat právě na základech učení manželů Peaseových a naše soužití je po všech těch letech stále KRÁSNÉ. Navíc je to počtení nestranné - autoři jsou manželé, straní oběma pohlavím, a vtipné. Za nás jim patří DÍK.

Ennie
12.11.2016 3 z 5

Jak už je zmíněno v starších komentářích - kniha by mohla být kratší. Nejen, že se autoři často opakují, ale hlavně sepsali hodně známých (a logických) faktů. Plusem knihy je, že byla doplněna i o vtipy.

Existuje spousta lidí, kterým by pomohlo jen nahlédnout do knihy - ono je docela důležité pochopit, že každý jsme jiný (nejen, že se liší ženy od mužů). Hodně by to ten život usnadnilo a zlepšilo.