Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181057/mid_proc-muzi-miluji-potvory-a-hodnym-h-81W-181057.png 4 297 67

Nové, rozšířené vydání! Proč muži jednají s hodnými holkami jak s inventářem, ale zobou z ruky potvorám? Vtipná kniha, která otevřeně a bez zastírání popisuje typické párové chování. Poradí vám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků, omotáte kolem prstu muže svých snů. Dotisk v roce 2019.

Literatura světová , Pro ženy , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Why Men Love Bitches , 2000

DominaCZ
25.03.2024 odpad!

Naivní cypovina z naivní doby

VNI
18.10.2023 4 z 5

Když jsem knihu četla nechápa jsem jako puberťák psycholgii a lidské vztahy. Tenkráte mi pomohla.

vlkove
14.10.2023 4 z 5

Nebudu lhát, taky jsem bývala hodná holka, která donekonečna čekala až přijde, až zrovna bude mít náladu vstát před devátou, až se uráčí dostavit... Donekonečna jsem se vztekala a pak stejně čekala. Chyba, už to také vím, kniha mé myšlenky jen potvrdila.
Doporučuji všem hodným holkám. Už žádné čekání!

Karomixy
23.04.2023 5 z 5

fajnove cteni

claudiavas89
11.07.2022 4 z 5

Celkem ctiva

xTerezax
25.05.2022 4 z 5

Knihu je nutné brát opravdu s velkou rezervou, některé tipy jsou už přitažené za vlasy, nicméně s hlavními principy se autorka (bohužel) vůbec nemýlí. Stejně jako ženy vedle sebe nechtějí někoho, kdo za nimi bude lítat jako ocásek, vše jim odkýve a odsouhlasí, ale potřebují mít vedle sebe někoho, kdo pro ně bude výzvou, muži to nemají jinak. Doporučuji jako oddechovou knížku pro všechny hodné holky, pro které může být kniha startovacím motorem k tomu začít myslet víc na své vlastní blaho a nesnažit se zavděčit za každou cenu.

iceVS
29.04.2022 3 z 5

Já nevím, mám v ruce jinou knihu než ostatní čtenářky...?
Definice potvory v téhle knize je jasná:
"...Potvora není mrcha v původním slova smyslu, ale žena, která ví, co chce. Potvora je milá... Potvora na muži nevisí, netváří se, že by ho šíleně potřebovala..."

Překvápko :-D

mirka0586
26.04.2022 5 z 5

Líbila se mi...

Amalberga
29.01.2022 2 z 5

Četla jsem knihu jako malá holka a hodně mě zaujala. Zpětně některé věci vyhodnocuju jako nesmysl. Někteří muži chtějí "hodné holky", někteří "mrchy". Rozdělení na tyhle dvě kategorie mi přijde zavádějící. Hodné holky jsou obětavé ženy s nižším sebevědomím a potřebou lásky. Mrchy jsou sebevědomé ženy, které mají sebeúcty na rozdávání. A typy z téhle knihy vas mrchou neudělají, spíš se stanete manipulativní hodnou holkou hrající si na mrchu. To radši jděte k terapeutovi.

Temi001
01.01.2022 3 z 5

Kniha napsaná čtivým způsobem, místy se člověk i pobaví. Bohužel jsem se v mnohých příkladech chování hodné holky naprosto viděla. A souhlasím se základním sdelením knihy, že žena by měla znát svou hodnotu a určitě se ne snažit jen zavděčit jen můži. Vím že já sama jsem stejnou chybu dělala a určitě se vynasnažím si z knihy něco odnést, plný počet ale dát nemohu, některé rády mi přišli až příliš přehnané, zejména v druhé části knihy. Oceňuji ale příběhy skutečných žen. :-)

lena5877
15.12.2021 2 z 5

Četla jsem poprvé v 17ti letech a ani už nevím co jsem si o téhle knížce myslela. Každopádně teď si o deset let později myslím, že je to přesně naopak.. co na tom, že chlapi pak od hodných holek utíkají k "potvorám" milenkám. Kniha obsahuje celkem dobrá "pořekadla" "citáty" jinak ale nic směrodatného.

citronekodvedle
28.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Super knížka, určitě bych ji doporučila přečíst zpoustě ženám. Já to dávno vím, že jsem hodná holka. Dokonce se to mému partnerovi tak zprotivilo až jsme si museli promluvit. Hodně mě bolelo co mi řekl, nechtěla jsem o něj přijít a tak jsem se začala sebe vzdělávat. No a po roce jsem vděčná, za to co mi řekl a když čtu tuhle knížku, hodně se bavím. Dřív u mě převládala hodná holka, sama jsem se tak i nazývala. A je super si přečíst jak se tedy chová potvora a jak reaguje na různé situace. Určitě je do mého života přidám. A budu se mít ještě líp.
Na instagramu mě najdete jako citronekodvedle.

Daura
05.04.2021 4 z 5

Díky této knize jsem zjistila, že netrpím psychickou poruchou, ale že jsem jenom "hodná holka". Jsem učebnicová "hodná holka" se všemi úzkostmi, jak je autorka popisuje. Já si kvůli těmto stavům vyhledala psychologa, který mě starostlivě finančně vyždímal a teď se dozvídám, že to tak má spousta dalších žen? Dobře, hodně mě to povzbudilo, že vlastně nejsem psycho, jenom si nevážím správně samou sebe. Kniha byla pro mě tudíž velmi naučná, dala mi velkou úlevu do srdíčka a také pár rad, co a jak dělat.
PS: Dnes jsem šťastně vdaná a pár rad jak komunikovat s partnerem jsem vyzkoušela. Hrome a ono to funguje! Oběd byl na stole, dveře se záhadně opravily a kočky nakrmily.

Šajler
17.02.2021 3 z 5

Bylo zajimavé si to přečíst,některé myšlenky člověka donutí se zamyslet. Ale nebrala bych to úplně do posledního slova a písmene vážně. Občas to pro mě vyznělo až manipulativně. Člověk musí najít rovnovánu.

Andulino
18.12.2020 3 z 5

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, která mi tvrdila, že jsem někdy až moc hodná. Přečtením knihy jsem se potvorou nestala, ale některé myšlenky jsem si převzala a budu se je snažit v mém životě aplikovat. Kniha sama o sobě často opakovala vlastně jedno poselství stále dokola: Mít svou hodnotu a nenechat nikoho, obzvlášť muže, ji snižovat. Autorka demonstrovala svoje názory na reálných příkladech ze života svých známých, a někdy byla velmi vtipná. Ke konci už mi však kniha připadala zbytečně dlouhá. Tak jako tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla :)

veronika4001
17.10.2020 5 z 5

Nemusela jsem číst ani pár stránek, abych věděla, kdo je potvora a jaké vlastnosti odlišují typickou potvoru od hodné holky. Každá žena je hodná holka a každá je potvora, jen jde o tu percentuální část toho, co zaujímá co a v jakém rozmezí. Naše osobnost, vnitřní síla a zkušenosti tomu napomáhají.

Potvora je moje nejlepší kamarádka, kterou uvnitř sebe vyživuji tak, aby jí bylo ve mně co nejvíce. Nežertuji. Potvora je v mém životě důležitá. Potvora si nenechá nic líbit a ihned vycítí, zda a kdo s ní manipuluje. Nenechává sebou cloumat, není rohožka, nebo hadr či podložka, je to žena.

Žena, která není čekatelkou na zázrak, žena, která ví co chce a rozhoduje sama za sebe. Tato žena má v sobě vnitřní limity, které nepřekračuje. Pokud se stane, že s ní muž jedná tak, jak by neměl, ukáže mu jeho jednání z druhé strany, takže muž nakonec pochopí, nebo se jím vůbec nezabývá.

Síla ženy je tedy vnitřní síla, její vnitřně přesvědčená osobnost lpící na hranicích toho, co obstojí a co ne. Není ale strohá ani zatrpklá, jen zná svoji hodnotu a ví, co je schopna tolerovat. Žena potvora může být na povrchu submisivní, subtilní, jemná, křehká bytost hodna ochrany, ale uvnitř ta, která má pevně vymezené hranice a nedovolí nikomu, aby s ní smýkal.

Tato žena nechce to, co je pro ni nepřijatelné a dokáže se ohradit. Dokáže nesouhlasit, mít svoji hlavu, svůj názor. Potvoru nedělá oblečení, nebo něco, co je vidět na povrchu, něco, co je naoko přitažlivé.

Potvora má smysl pro humor, ale není samozřejmostí. Muž ji nemá nikdy jistou a na začátku nebo v průběhu vztahu dokonce muž může zaznamenat neúspěch. Chce ji? Musí to být znát, musí dobývat.

Potvory vycítí, kdy je zapotřebí odejít a prostě odchází. Potvora je svá a zná svoji hodnotu. Potvora je výsada. Je to žena. Elegantní, důstojná a vědoma si své ceny.

MirrorIsis
20.03.2020 5 z 5

Jestli děláte všechno proto, abyste se mužům zavděčily, pak v této knížce zjistíte, že se namáháte zbytečně, protože...Muži milují potvory, ne hodné holky :-D

Allla9
29.12.2019 5 z 5

Úsměvná a i poučná knížka.

Mrs.Depp
07.12.2019 5 z 5

Skvělá knížka, která radí ženám, jak si ve vztahu vážit samy sebe i jak to udělat, aby si Vás vážil muž, jedna z mála knih, ke které se kdykoliv ráda vrátím a připomenu si rady, které jsem se v ní dočetla, akorát při stěhování jsem ji někde založila a nemůžu ji najít, snad si budu muset oba díly objednat znova :-D

barbora5337
16.11.2019 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem začala slovo "potvora" vnímat jako ženu, která je ukotvená, vyrovnaná a především má ráda sama sebe. Mě kniha moc inspirovala a začala jsem vidět chyby, které jsem doposud učinila. Vřele doporučuji hlavně ženám, které by, jak se říká, dýchaly za svého partnera... ( Holky, nikdo není v životě důležitější než vy samy ;-) )

Kniha Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč je v