Proč jsme se rozešli

Proč jsme se rozešli https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285247/bmid_proc-jsme-se-rozesli-P7V-285247.jpeg 3 158 33

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama.... celý text

Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Why We Broke Up , 2011

l_Riky_l
03.12.2021 2 z 5

Sladký a romantický, ale jak už název napovídá, tenhle vztah nebude nekonečný...

Představte si klasický romantický příběh mladý holky jen naopak. Cely příběh je totiž napsán jako dopis na rozloučenou. Ten dostane s krabicí plnou věcí, které nějak patřily k jejich vztahu.

Celou dobu jsem se nemohla dočkat až zjistím, proč se vlastně rozešli. Dozvěděla jsem se to, ale bylo to krutější než jsem myslela. Odstěhovaní, hádka kvůli nějaké prkotině nebo něco podobného mi přišli jako pravděpodobný závěr. Nebylo tomu tak a strašně jsem se mýlila (v konci i v někom)

Kniha je, jak už jsem říkala, netradičně napsána a beru to jako velké plus. Takže jestli máte huť na něco sladkého s hořkým koncem, tak tomu můžete dát šanci. Není to špatné spíš průměrné a zapomenutelné

Hani_cerna
29.09.2021 4 z 5

Mně se kniha moc líbila, vlastně nerozumím tak nízkému hodnocení. Já se od ní nemohla odtrhnout. :) Děj je sice jednodušší, ale kniha je moc hezky napsaná, v dlouhých větách. Líbily se mi i ilustrace. Negativně hodnotím jen popisky filmů. Příjemné překvapení, na konci snad i slza na krajíčku. :)

JointlieKat94
12.03.2019 4 z 5

Nevím, jestli jsem cílovka a nevím, jak to poznám. Knihu jsem prostě přečetla.. ne, zhltla jsem ji jako jednohubku. A moc se mi líbila!

Je to o židovské dívce, s krásnou přezdívkou Min, a jejím přítelovi, Edovi. Vlastně už název knihy mluví o tom, že se rozešly, takže o dopise pro bývalého přítele Eda. Kniha je tedy psaná ve formě dopisu, dopisu, který vypovídá o velké lásce a velké bolesti.

Min je "jiná", je chytrá, jak tvrdí Ed, a dle mého vyjímečná, ale přesto se do ní zamiloval. Nebyly spolu dlouho, ale na všechno dobrodružství, co spolu prožily, má Min nějakou vzpomínku, ať jde o plakát nebo lístek z kina.. všechno si schovala a všechno vrazila do krabice, kterou Edovi veze nazpět.

Příběh je psaný moc hezky, četl se moc dobře a já si Min, i její naivitu oblíbila. Všichni jsme takoví byli. Tohle se mi vážně moc líbilo, a co se týká kreseb, ty se mi líbily, a do knihy patří. Bez nich by to nemuselo být ono. :)

hellena1523
10.06.2018 3 z 5

Nejsem cílovka, takže to budu brát jako jeden z důvodů, proč mě kniha neoslovila. Anotace mě nalákala, ale pak jsem se nemohla začíst a když už se mi tohle povedlo, tak jsem zjistila, že mě postavy vůbec nebaví, hlavní hrdinka na mě byla poněkud přechytračelá, spíš otravná...
Nene...průměr, ke kterému už bych se podruhé nevrátila...a věřím, že brzy i zapomenu, že jsem vůbec četla...škoda..

AjinQa
10.06.2018 5 z 5

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

WallopX
07.05.2018 5 z 5

Pro mě oddychová četba na celý den. Zezačátku jsem si říkala : " tak proč se rozešli ?"
Neustále jsem chtěla vědět odpověď a bála jsem se, že se to nedozvím. Naštěstí jsem se dočkala.
Četla se dobře. Bohužel mi maličko vadily ty filmy. Když se třeba rozepsal děj filmu, nevnímala jsem. Většinou.
Jinak nemám co vytknout.

lenka608
22.04.2018 2 z 5

Knížka se četla poněkud obtížně. V jednu chvíli chudé osekané věty a pak věta s takovou skladbou, že vyšla na dobrých 7 řádků. V polovině jsem to s knížkou vzdala a odložila ji - ne proto, že by byl špatný děj, ale proto, že bylo obtížné se do něj dostat. Některé věty byly zkrácené, jako by v nich chyběla jakási podstatná část. Jiné naopak příliš dlouhé zamotávajíc více věcí dohromady. Tenhle způsob psaní mi bohužel nesedl.

Anet14
14.10.2017 3 z 5

Knížka mě pobavila, rozbrečela, rozveselila a hlavně nadchla.Moc se mi líbil nápad a ty ilusrtace byli skvělý.Bylo to čtivý ale přeci jenom nám ten autor mohl trochu víc pomačkat srdce a pěkně ho rozervat.Ale jinak jsem s knížkou to spokojená.

MattieStyles
03.09.2017 4 z 5

Já musím říct, že špatná nebyla. Nápad je skvělý, příběh zaujme a ilustrace byly povedené. Až na zmínky o filmech, které jsem převážně vůbec neznala:)

Alethea_k
30.07.2017 4 z 5

Nečekala jsem od knihy vůbec nic, jen odpočinek. A právě proto se mi nejspíš líbila. Jednoduché ilustrace doplňují jednoduchý příběh, zato emoce jsou pravé. Každý z nás si nejspíš nějakým rozchodem prošel a díky tomu je tento příběh aspoň trošku reálný. Na 5* to ale není z prostého důvodu. Moc se nedívám na filmy a z tolika názvů a přirovnání se mi občas až motala hlava.

bookcase
26.04.2017 4 z 5

Přečetla jsem si ji, i když nejsem cílová skupina. Ale ráda si čas od času přečtu knížku pro teenagery. Nebylo to špatné, akorát moc ukecané. Těch odkazů na filmy bylo moc, ale to přijde divné asi nám tady, kdyby americká mládež četla o někom, kdo odkazuje na staré české filmy pro pamětníky, taky by asi nechápali. Jinak jsem si celou dobu říkala, proč je Min tak rozzlobená a na konci jsem pochopila. Ten byl drsný. Chválím grafickou stránku, ty ilustrace k tématu jsou kouzelné.

Dakarianna
22.04.2017 2 z 5

Ještě jsem snad nepotkala knížku, která by byla tak originální a přitom tak nečtivá. Na můj vkus byla i zbytečně dlouhá a do Min jsem se vůbec nemohla vžít.

popeluška
25.03.2017 5 z 5

Než jsem knihu začala číst tak jsem neměla žádná očekávání a byla jsem velmi mile překvapená ....kniha se mi moc líbila, zajímavě napsaná a užila jsem si ji maximálně od začátku až dokonce.

nikol1774
20.03.2017 3 z 5

Knížku jsem měla půjčenou od kamarádky, ale sama bych si jí nekoupila. Četla se celkem snadno. Bylo v ní spousta ilustrací, spousta krásných ilustrací a díky nim byla zbytečně dlouhá. Ilustrace byly sice pěkné ale kniha by se bez nich obešla, naopak si myslím že bez nich by byla lepší a člověk by měl možnost využít svojí představivost. Příběh takový zvláštní. Neurazí ani nenadchne. Kniha je spíše pro puberťáky.

klarinka9974
10.03.2017 4 z 5

Jak jen zhodnotit tuto knihu, ze které jste na začátku v rozpacích a přemýšlíte jestli ji vůbec dočtete. Ale nakonec se ukáže, že kniha není tak hrozná a je to celkem oddechové čtení. Já jsem občas nechápala mluvení a debaty jistých lidí.. Opravdu se takto baví teď lidí na střední škole? Dala jsem 4 hvězdičky za překvapivý děj a obrázky :-)

Horselen
04.03.2017 3 z 5

Text mi místy přišel zmatený, kolikrát až nudný. Bez filmových přirovnání, které Min používá, bych se klidně obešla. Celkově je kniha psaná jinou formou než je obvyklé. Konec mi přišel zvláštní, ale na druhou stranu mě posledních 80 stran nutilo číst dál, proto dávám 3 hvězdičky namísto 2.

MishelleBlack
12.02.2017 3 z 5

Knížka to není úplně špatná, spíš taková relaxační. Kdykoliv jsem se od čtení dokázala odtrhnout a vrátit se zpět ke čtení se mi zase moc nechtělo. Konec mi přišel docela ubrečený, což u mě hned snižuje hodnocení.
A upřímně, polovinu toho hodnocení tvoří nádherné ilustrace.

Akemi4
12.12.2016 2 z 5

Kniha mě nalákala svými pěknými obrázky, v konečném výsledku je to však jediná věc, která za něco stála. Nebavilo mě to. Třeba by mě taková kniha zaujala v šestnácti, možná jsem tehdy podobné věci dokonce četla, jenže šestnáct už mi prostě není. Postavy byly nudné, nedalo se s nimi ztotožnit ani si je pořádně oblíbit, příběh povrchní a celé se to hrozně táhlo.
Na konci mě nečekalo překvapení, jenom úleva, že je to za mnou.

Áňa 998
28.10.2016 3 z 5

Zamilovala jsem si ilustrace ale celkově... docela jsem se v knize zklamala :/

JaneH
15.10.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Trošku mi připadá, že se dával větší důraz na ilustrace, které jsou ovšem nádherné (!), než na samotný děj. Trvalo mi než jsem se do děje dostala, přesto jsem ji přečetla v relativně rychlém čase. Sama momentálně nevím co si o knize myslet. Konec knihy mne jaksi rozněžnil - byla jsem na Eda naštvaná, chtěla jsem brečet a Min jsem naprosto chápala. Přesto jsem od knihy čekala víc. Nemyslím si totiž, že by mě děj knihy měl chytnout až ve 3/4 knihy.
Od knihy jsem čekala víc, ale co se týče ilustrací - dlouho jsem nespatřila tak nádherně ilustrovanou knihu.