Proč jsme se rozešli

Proč jsme se rozešli https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285247/bmid_proc-jsme-se-rozesli-P7V-285247.jpeg 3 158 33

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama.... celý text

Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Why We Broke Up , 2011

ChciOdŽivotaVíc
11.10.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to taková jednodušší četba, Do čtení jsem se naprosto ponořila a ten konec mě dostal. Sice jsem čekala něco většího, ale možná v tom bylo to kouzlo a já měla co dělat, abych se na konci nerozbrečela. Nápad parádní a nejkrásnější ilustrace :) milá kniha :)

en.bee
03.10.2016

Krasna kniha, suprove se cetla.

ElisR1
06.09.2016 2 z 5

Uff, tak tohle pro mě bylo hodně velké zklamání. Měla jsem potíže to vůbec dočíst.

Jass
06.09.2016 3 z 5

Bylo to pěkné, žádné silnější přídavné jméno bohužel použít nemohu. Zpracování, nápad, styl, prostředí, kontext, to všechno bylo moc pěkné. Ale musím říct, že postavy mi naprosto nesedly. Min, ani Ed, žádné souznění nenastalo. V takových případech si často oblíbím bláznivou kamaráda/ku, ale ani to tu nenastalo, Al mi naprosto nesedl. A co ten konec? To je jako ono?! Vážně zklamání, naprosto nepřirozený konec, který je zároveň dost předvídatelný (normálně bych řekla, že to je nekombinovatelné, tady se to ale povedlo. Ovšem ilustrace byly perfektní.

cukrovka
01.09.2016 3 z 5

Zajímavý nápad, hezké ilustrace, ale do čtení jsem se musela nutit. To se mi stává opravdu málokdy.

TerkaM
30.08.2016 3 z 5

Čtyři hvězdičky, pět by bylo moc. Nicméně si to před jakousi recenzí na blogu musím všechno nějak utřídit v hlavě... líbily se mi ilustrace, to, že to de facto skončilo podle mých představ a že jsem se s mou nesympatií vůči Edovi nepletla, jelikož to, co Min provedl, bylo zatraceně odporné.

I když to asi fakt nebylo nic zvláštního, takový tuctový romantický příběh, jen od konce. Tedy s tím, že se čtenář důvod rozchodu dozvěděl až na závěr, což vůbec nebylo špatné a alespoň se člověk měl "na co těšit". Min mi bylo líto, bláznivě se do něj zamilovala a on ji zradil, přestože v jednom kuse tvrdil, jak ji miluje. Asi se nedozvíme, jak dlouho to byla pravda a i kdyby ano, ve vztahu má být upřímnost.

Proč dávám čtyři hvězdičky? Protože kdyby mě to opravdu bavilo, přečtu to za chvilku, nehledě na to, co bych musela zrovna udělat doma. A týden mi na takovou oddechovku přijde opravdu dost. Zřejmě jsem se na ni podvědomě nikdy netěšila.

Attia
10.07.2016 4 z 5

Normálně bych dala 3 hvězdičky, kniha mě zase tolik neoslovila, i když se četla snadno, a asi tak nějak nechápu dnešní vztahy.... Ale líbil se mi nápad a kresby, proto ta 4 hvězdička.

zdenek5887
28.06.2016 odpad!

Asi v polovině knihy jsem se chtěl zabít, jak špatně/nešťasným stylem napsané to bylo, ačkoliv slabý potenciál to mělo. A musel jsem se nutit do čtení. Opravdu moc. A to se mi často nestává. Došel jsem však statečně až na poslední stranu a... to je celé. Zklamání roku. Nemám k tomu co víc dodat. Vlastně ano. Bude to nejspíš první kniha, která ode mě kdy poputuje dál.

rarášek
20.06.2016 3 z 5

Kniha mě ihned zaujala svými doprovodnými ilustracemi a jakmile jsem ji spatřila v knihovně, okamžitě jsem se po ní vrhla. :D
Velmi zajímavá knížka. Nejdřív jsem nechápala, proč se Min s Edem rozešla a nevěděla jsem, co si myslet, ale jak se blížil konec, víc a víc jsem ji litovala. Jak se někdo může takhle zachovat k někomu, kdo ho miluje?
Ilustrace k příběhu opravdu dokonale doplňují děj a s nimi mi taky děj ubíhal rychleji. Dobrá knížka se zajímavým příběhem. :)

warca
20.06.2016 3 z 5

Skvělý nápad, ale kniha mě při čtení nijak nestrhla a neuchvátila

InFinito
18.05.2016 5 z 5

Na začátek musím říct, že mě kniha hned zaujala, jak anotací, tak vzhledem. Vlastně jsem ještě nenarazila na knížku, kde by byla popsána cesta ke konci vztahu a ne na začátek. A ty krásné ilustrace, které knihu doprovázely? Skvělé doplnění k celému, řekněme, dopisu.
Kniha je hodně.. hledám správné slovo.. dojemná. Ty emoce.. Příběh jako bych prožívala s nimi. Navíc se mi líbí, že vlastně celou dobu můžeme jen hádat, kvůli čemu se tedy rozešli. A další plus je ta skvělá čtivost.
A co se postav týče... Hned na začátku jsem si oblíbila Ala a to mi vydrželo celé vyprávění, ale na ostatní (a hlavně na Min a Eda) jsem často měnila názor, ale nemyslím, že by to bylo mínus.

Zkráceně se mi knížka doopravdy líbila a jelikož se mi četla dobře a v podstatě jsem jí nechtěla dát z ruky, myslím, že si zaslouží těch 5 hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji koupila a že teď už zdobí moji knihovničku.

kalinkacz
04.05.2016 4 z 5

„Proč jsme se rozešli“ je jednou z těch knih, které prostě musíte mít doma.. Je to kniha, která vás upoutá již svou obálkou, a když ji potom vezmete do ruky a zjistíte, jaká krása v podobě plátků růží se skrývá pod přebalem, tak jednoduše neodoláte a knihu si vezmete.
Samotná anotace knihy není nijak zajímavá… Min a Ed se rozcházejí a Min posílá krabici se všemi jejich věcmi zpět Edovi, aby byla schopná se s jejich rozchodem vypořádat… Ano, nezní to nijak extra poutavě, ale věřte, že 350 stran, které tato kniha obsahuje, vás přesvědčí o opaku!
Jakmile jsem knihu rozečetla, tak jsem se naprosto vcítila do Eda… Kniha totiž obsahuje neskutečně věruhodné ilustrace od Mairy Kalmanová, které mi umožnily uvěřit všemu, co Min Edovi psala… S každou další stranou jsem věřila, že tyto předměty z krabice opravdu držím v ruce…
Ale jistě se vám stane, že nesčetněkrát v průběhu celé knihy změníte názor na obě dvě hlavní postavy a až do posledních stran nebudete tušit, kdo za rozchodem stojí a čí vina by to mohla být…
Na závěr jen bych ráda řekla, že se jedná o knihu plnou citů, zlomených srdcí, nesrovnalostí, omylů, přešlapů, zamilovanosti, naivity, slepoty a vlastně všeho, co může „obyčejná“ láska člověku přinést…

kocourjulie
02.05.2016 1 z 5

Pro děti od 12 let? Ani náhodou.
Spíš mi to připadá jako vzpomínky zahořklé stárnoucí ženy.