Pro tvoje dobro

Pro tvoje dobro https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373076/bmid_pro-tvoje-dobro-85z-373076.jpg 5 688 216

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla – a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackowoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life She Was Given , 2017

maha75
07.11.2019 5 z 5

Krásný příběh. Doporučuju přečíst.

peterkovasona
05.11.2019 5 z 5

Nádhera...

panda30
30.10.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky a nevěděla o ní nic. Zaujala mne obálka a pustila jsem se do ní. Když matka tvrdí dceři, že nesmí ven, protože se by se jí báli... no, zbystřila jsem. Vycvičena příběhem Fantoma Opery jsem čekala leccos a musím se přiznat, že po odhalení důvodu skrývání jsem byla mírně zklamána. :-D říkala jsem si a to je jako všechno? To je důvod proč matka takhle vězní a týrá své dítě? Příběh je to silný, vtáhl mě dokonale. Přečetla jsem za dva večery. Dvě časové linky, každá zajímavá svým způsobem. A konec jsem sice tak trochu tušila, ale přesto mě výsledek zasáhl a dostal.

Smiley96
29.10.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro? Jako vazne? Neskutecny pribeh, ktery opet ve me zanecha na nejakou dobu zlomene srdce. A bude trvat sakra dlouho nez se zaceli. Takova zverstva jake se dokazi rodice dopustit na diteti, ktere je "jine". Opet potok slz. Doufam ze bude dalsi kniha. Ellen pise velice poutave, ze se od knih neda jen tak odtrhnout.

FejKýý
18.10.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mi vyrazila dech! Strašně silný příběh, do knihy se hned začtete, ke konci knihy si připravte pár kapesníčků, je to krásný příběh ale moc smutný. Musím se ale pochválit že cca od půlky knihy, už jsem tušila jak to je mezi Lilly a Julií. Každopádně jedna věc tam zůstane otevřená, to já moc ráda nemám. Takže doporučuji každému! :)

Janule809
06.10.2019 5 z 5

No teda...krasne, smutne...cirkusové prostredi zrovna noc nemusim, ale tohle teda bylo..ctive od zacatku do konce..

denisa7430
04.10.2019 3 z 5

Smutný, ale čtivý příběh.

Samema
02.10.2019 5 z 5

Teda tato kniha mě dostala,prostředí cirkusu 30.let ,nevinná dívka,dětství bez lásky a opory a to rozuzlení.....smutné,ale krasně se to četlo,tuto autorku mám ráda

Katana83
22.09.2019 5 z 5

Wow. Precteno za jeden den, nemohla jsem ji odlozit. ... Moc krasna kniha. Doufam ze autorka se pranim bude pokracovat..

hrosulik
22.09.2019 5 z 5

Krásná, čtivá, doporučuji.

Gallaxy
18.09.2019 4 z 5

kniha je psaná poutavě a opravdu dobře se četla. Cirkusové prostředí je velmi zajímavé.

Ale na mě byl konec prostě moc smutný, trochu jsem doufala, že to dopadne lépe.

kara
18.09.2019 5 z 5

Smutná krásná kniha, stále jsem doufala v trochu veselejší konec, ale bohužel... I tak doporučuji k přečtení.

cukrovka
15.09.2019 5 z 5

Zajímavý a čtivý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Dějová linka z minulosti byla tou hlavní. Přiblížila nám cirkus 30.let a životy těch co byli jiní. Smutný a silný příběh.

jittik
07.09.2019 5 z 5

Hodně smutný příběh o ženě, která si zasloužila žít a být přijmuta. I když našla lásku a smysl života, nenašla klid.

MirkaProk
04.09.2019 3 z 5

Kniha celkem dobrá, ale znovu už ji nikdy číst nebudu, zase tak moc mne neuchvátila. Smutný příběh. A nejsmutnější pro mne byli pasáže se slony, to mi ukápla i slza.

a.k
18.08.2019 5 z 5

Nemám ráda cirkus. Proto jsem tuto knihu dlouho odkládala. Jakmile jsem ji ale otevřela, dala jsem ji na jeden zátah.
Velice čtivý a smutný příběh, při kterém se mi až svíralo srdce.
Doporučuji.

martisko3
27.07.2019 5 z 5

Krásný, smutný, čtivý příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem, dobře se doplňovaly obě dějové linie - jak z pohledu Lilly, tak z pohledu Julie.

Leniiis
12.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla silná kniha. Strašně smutná. pořád jsem doufala v happyend, kterej nakonec nepřišel...

Scathia
29.06.2019 4 z 5

Z toho příběhu dost mrazí. Celkově autor umí vykreslit děj a postavy, založil zajímavý příběh a dovršil to šíleným finále. I když jsem asi od poloviny knihy tušila, jak to zhruba dopadne, konec mě stejně odrovnal, protože byl mnohem, mnohem horší...

josska
16.06.2019 5 z 5

Kniha se mě moc líbila,byla čtivá,místy smutná a ten konec mě dost překvapil....