Pro Git

Pro Git https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160349/bmid_pro-git-022-160349.png 5 9 1

Git je distribuovaný systém pro správu verzí, který se používá zejména při vývoji svobodného a open source softwaru. Git si klade za cíl být rychlým a efektivním nástrojem pro správu verzí. V knize se čtenář seznámí jak se stát rychlým a efektivním při jeho používání. Seznámí se nejen s principy používání, ale také s detaily jak Git funguje interně nebo s možnostmi, které nabízejí některé další doplňkové nástroje. Kniha je k volném stažení na stránkách vydavatele: https://knihy.nic.cz/... celý text

Jeronym
28.06.2018 5 z 5

Uf, dala mi zabrat.
Musel jsem si trochu odskočit od "klasického" programování, neboť Git je dnes "prý" nepostradatelný nástroj jak pro zálohu, tak pro práci v týmu. Já mám zatím jen jeden fakt a to ten, že se mě na něj ptali na (zatím jediném) pracovním pohovoru v oblasti IT.
Před čtením knihy jsem hledal informace všude různě a pořád se mi nedařilo pochopit, co to ten Git vlastně je a jak funguje.
V průběhu knihy, která je v současné chvíli asi ten nejlepší možný materiál, jsem se učil (kdy mě číst a zkoušet na vlastním repozitáři chvíli bavilo a chvíli zas vůbec) jednotlivé příkazy a začal chápat víc a víc.
V jedné chvíli jsem vlastně i zíral s otevřenou pusou - "jakože fakt až takhle šikovný ten Git je?".
Přiznávám, že s blížícím koncem knihy už jsem občas text přejížděl letmo, ale musím říct, že mi kniha dala fakt slušný základ.
No, a jde se využívat v praxi!

Pro Git

Autorovy knížky