Pro Git ekniha

Koupit

Git je distribuovaný systém pro správu verzí, který se používá zejména při vývoji svobodného a open source softwaru. Git si klade za cíl být rychlým a efektivním nástrojem pro správu verzí. V knize se čtenář seznámí jak se stát rychlým a efektivním při jeho používání. Seznámí se nejen s principy používání, ale také s detaily jak Git funguje interně nebo s možnostmi, které nabízejí některé další doplňkové nástroje. Kniha je k volném stažení na stránkách vydavatele: https://knihy.nic.cz/...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160349/pro-git-022-160349.png 4.78

Kniha Pro Git

Jeronym
28.06.2018

Uf, dala mi zabrat.
Musel jsem si trochu odskočit od "klasického" programování, neboť Git je dnes "prý" nepostradatelný nástroj jak pro zálohu, tak pro práci v týmu. Já mám zatím jen jeden fakt a to ten, že se mě na něj ptali na (zatím jediném) pracovním pohovoru v oblasti IT.
Před čtením knihy jsem hledal informace všude různě a pořád se mi nedařilo pochopit, co to ten Git vlastně je a jak funguje.
V průběhu knihy, která je v současné chvíli asi ten nejlepší možný materiál, jsem se učil (kdy mě číst a zkoušet na vlastním repozitáři chvíli bavilo a chvíli zas vůbec) jednotlivé příkazy a začal chápat víc a víc.
V jedné chvíli jsem vlastně i zíral s otevřenou pusou - "jakože fakt až takhle šikovný ten Git je?".
Přiznávám, že s blížícím koncem knihy už jsem občas text přejížděl letmo, ale musím říct, že mi kniha dala fakt slušný základ.
No, a jde se využívat v praxi!