Příběhy pro potěchu duše

Příběhy pro potěchu duše https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34248/bmid_pribehy-pro-potechu-duse-ZQ4-34248.jpg 4 68 12

Krátké příběhy, které na necelé stránce nebo jen na několika řádcích vyjadřují poučení, moudrost, pravdu, nabízí autor především jako inspiraci čtenáři pro zamyšlení nad sebou samým a nad vztahy k druhým lidem. Pro ty, kdo výchovně působí na mládež budou tyto příběhy i prostřekem k oživení výkladu. Jsou také vhodným dárkem pro rodiče.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství , Příběhy

Vydáno: , Portál

Quaranta storie nel deserto, L´importante e´la rosa a Il canto del grillo , 1990

Twinfy93
20.07.2023 5 z 5

Objevila jsem ji náhodou v jednom antikvariátu... Úžasná knížka, tak krásná a hluboká, že jsem ji musela poslat dál, aby udělala radost někomu dalšímu .. jen ty občasné odkazy na bibli mi trochu vadily, ale to jsem přešla :)

Jurajovamaka
29.07.2021 5 z 5

Krásne príbehy s hlbokou myšlienkou, ktorá sa skrýva v každom jednom z nich...
Pôsobia ako balzam na dušu, potešenie pre ♡
O D P O R Ú Č A M ♡♡♡♡♡

Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Netopyr07
05.11.2020 5 z 5

Jedna z prvních Ferrerových knížek krátkých (poučných, duchovních, dojemných) příběhů. Jako vždy se nedá přečíst na jeden zátah :-))) Aspoň mohou příběhy "doznívat".

Hřibče
17.08.2018 5 z 5

Velmi milé krátké příběhy k zamyšlení. Určitě jsem je nečetla naposled. :)

Tonksnova
07.10.2017 4 z 5

Potěcha duše :-)

Mánička178
09.09.2017 4 z 5

Dva přátelé
Ten starší se jmenoval Frank a bylo mu dvacet. Ten mladší byl Ted a nebylo mu ještě osmnáct. Byli stále spolu, kamarádili se už od prvních školních let. Společně se rozhodli, že se nechají povolat na vojnu. Když odjížděli, slíbili rodičům, že se budou starat jeden o druhého.
Měli štěstí, dostali se do stejného oddílu.
Ten oddíl byl poslán do války. Válka zuřila v písečných vlnách pouště a byla strašlivá. Nějakou dobu byli Frank a Ted chráněni letadly. Pak jednou večer přišel rozkaz proniknout na nepřátelské území. Vojáci postupovali celou noc pekelným ohněm střelby.
Ráno se oddíl shromáždil v malé vesničce. Ted tam však nebyl. Frank ho všude hledal, mezi raněnými i mezi mrtvými. Našel jeho jméno na seznamu ztracených. Ohlásil se u velitele.
"Žádám vás o dovolení, abych mohl donést svého přítele," hlásil. "Je to příliš nebezpečné," odpověděl mu velitel. "Ztratil jsem už tvého přítele. Ztratil bych i tebe. Tam venku tě zastřelí."
Frank přesto odešel. Po několika hodinách svého přítele našel. Ted byl smrtelně raněný a svému zranění podlehl. Frank si ho naložil na záda a obrátil se s ním k návratu. Ale jedna střela ho zasáhla. Podařilo se mu dostat se z posledních sil do tábora.
"Stálo to za to položit život za mrtvého?" křičel na něj velitel.
"Ano," zašeptal Frank, "protože dřív než Ted zemřel, řekl mi: Franku, věděl jsem, že přijdeš."

Eridan
18.07.2016 4 z 5

Soubor krátkých příběhů a zamyšlení o vztazích, nenávisti i lásce, sobeckosti i altruismu, prostě a jednoduše o životě. Po jejich přečtení ve vás zůstane pokoj, klid a nejedna myšlenka...

pucii
30.04.2016 4 z 5

Kniha měla velký úspěch. Příběhy jsem předčítávala na skautských táborech holkám před spaním, pak jsme měly chvilku a každá ze skautek se mohla vyjádřit, co si o příběhu myslí. Výklady jsem pak četla jen těm skautkám, co chtěly....

DCKH
03.12.2015 3 z 5

Poučné mini příběhy pro odpočinek po práci.Nemyslím si že je zde nutný podrobný popis.Autorem je selesiánský kněz tudíž motivace je nasnadě.Jsem za knihu rád ale nepovažuji ho za něco převratného.
Doporučuji přepracovaným lidem kteří chtějí lépe ovládnout své vztahy
80%

vipera
09.06.2013 4 z 5

Pokud máte volnou chvilku, pak otevřte tuto knížečku a nechte svou mysl přivonět k některému z kratičkých příběhů...

Petrstik
19.05.2013 5 z 5

Kraťoučké příběhy doplněné malým zamyšlením - tyto příběhy nejsou důležité, chtějí jen na malou chvíli darovat voňavou růži.

Bytost na cestě
05.01.2012 3 z 5

Moc hezké příběhy plné zamyšlení :-) Jen občas mi ty časté biblické výklady přišly přespříliš.

úvahy a zamyšlení

Bruno Ferrero
italská, 1946
2006  89%Příběhy pro potěchu duše
2003  86%Vánoční příběhy pro potěchu duše
2006  97%Pohlazení pro duši
2001  89%Další příběhy pro potěchu duše
2009  94%Paprsek slunce pro duši

Kniha Příběhy pro potěchu duše je v