Hvězdy pro duši

Hvězdy pro duši https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163472/mid_hvezdy-pro-dusi-e2n-163472.jpg 4 27 5

Nové příběhy Bruna Ferrera, známého italského sběratele moudrostí a poučení, jako obvykle pohladí, potěší...Jsou jako tabletka duchovní moudrosti. Stačí jedna na den.

Duchovní literatura , Náboženství , Příběhy

Vydáno: , Portál

È di notte che si vedono le stelle , 2012

DK197
23.10.2020 3 z 5

KNIHA: No tak já nevím... Jednak jsem nečekala, že to bude tolik náboženské. Ale to není důvod mého tříhvězdičkového hodnocení. Spíš... Chápu důvod, proč je těch knih tolik. Nejsou to příběhy. Spíš okamžiky. A na nich je nastavená nějaká ta obecná pravda. Něco jako - vyberte si radu do života - třeba že štěstí = rodina - a napište o chlápkovi, co se dojme nad roztomilou rodinkou, protože vlastní nemá. Pár řádků a je to. A taková je celá kniha. Asi ty obecné pravdy nevidí každý, optimismus a tak, ale vydělávat na tom takhle triviálním způsobem, se mi úplně nezdá. Mám radši příběh, postavy, zápletky, zvraty... Poučit se obecnou pravdou můžu i tam. A vypadá to líp.

Mám-li ovšem něco pochválit tak příběh o neurotických hodinách, či povídání o tom, jak bůh stvořil psa. To mělo nápad, příběh, kouzlo. :-)

Netopyr07
16.01.2019 5 z 5

Opět úžasné příběhy. Milé a příjemné čtení, mnohé k zamyšlení :-)

darksterka43
18.11.2018 5 z 5

Malá knížečka, velký zážitek

I_love_books
30.08.2016 5 z 5

Úžasná knížečka, ke které se ráda někdy vrátím. Příběhy jsou, co se týká délky, jednoduché, jinak ale vedou k zamyšlení a emočnímu prožitku.
Těším se na další díly z této série, stejně tak na to, až těmito knížečkami obdaruji své blízké.
Dávám knize pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

M.V.Z.
05.03.2014 4 z 5

Je to příjemné oddychové čtení. Příběhy jsou mnohdy zajímavé a pravdivé. Je to výborné k zamyšlení.