Prkýnka na maso jsme uřízli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obrazová publikace Prkýnka na maso jsme uřízli je vůbec první knihou, která nějakým způsobem zachycuje dobu a atmosféru českého skateboardingu do roku 1990. I přesto, že jeho historie je velmi bohatá a rozmanitá, tak veškeré pokusy o vydání podobné knihy se do dnešního dne nikomu nepodařily. Až nyní díky projektu BU2R, což je platforma značky Budweiser Budvar na podporu městské kulury, máte možnost vlastnit toto ojedinělé dílo ve své knihovně. Autorem knihy jsou novináři Martina Overstreet a Michal Nanoru, ale na realizaci se podílela i část redakce Skaterock.cz. Fotograf a jeden ze zakladatelů Skaterock.cz Jaroslav Kučera celé dílo zaštiťoval jako produkční a sehnal do knížky veškeré fotografie. Miloš Hroch, šéfredaktor Skaterock.cz, je zase autorem deseti rozhovorů. Mezi zpovídanými jsou dnešní herec a divadelník Petr Forman, pozdější pionýr českého snowboardingu Luděk Váša, legendární skejťák a frontman punkové kapely Suchý mozky Ivan Zobák Pelikán, senátor a starosta Božího Daru Jan Horník, ředitel divadla Minor Zdeněk Pecháček nebo rekordmani a synové spisovatele Vladimíra Thieleho, Simon a Robert Thieleovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172779/big_prkynka-na-maso-jsme-172779.jpg 4.811
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Prkýnka na maso jsme uřízli

MildeZ
04.10.2015

Kniha z jejíž každé stránky dýchá vedle nostalgie také stále spousty energie! Výborný počin!!

lushi
05.08.2015

Ohromná publikace. Opravdu jedna z nejkrásnějších, originálně zpracovaná. Zmapování historie je založeno klasicky na rešerši a rozhovorech, nicméně způsob prezentace informací je dost neobvyklý. Obsahem jasně tematicky vymezených kapitol jsou útržky rozhovorů, které někdy stojí samostatně, ale většinou na sebe navazují, a které se doplňují i vzájemně vyvracejí. Autoři kapitoly nedoplňují úvody, závěry, pouze poslepovali k sobě části rozhovorů. Úžasný počin.
Kniha mě dlouho těšila i jako taková - aniž bych ji četla. Občas jsem si ji otevřela, prohlížela si fotky, přečetla si nějaký odstavec. Nyní jsem se pustila do lineárního čtení a kniha pro mě získala ještě vyšší hodnotu.