Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1307 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

NicaCola
06.09.2022 5 z 5

TAKY SI OBČAS U NĚJAKÉ KNIHY PŘEJETE, ABY PODLE NÍ NATOČILI FILM?

Tak tohle je zrovna můj případ. Několikrát jsem se u čtení přistihla, že si říkám: Ty jo, to by bylo pokoukáňíčko, kdyby to někdo dobře nafilmoval. Čtvrtý díl série Strašidelné domy se četl parádně, od knihy jsem se jen těžko odtrhávala. Podle mě zatím nejlepší díl série.

Hlavní hrdinka knihy mi byla moc sympatická, stejně tak na mě působil Mark (a strašně jsem celou knihu doufala, že není vrah). Ze začátku jsem měla nepatrný problém v tom, zapamatovat si všechny návštěvníky domu Carrow, ale každá postava byla dobře popsána a během pár stránek bylo po problému.

Za mě rozhodně kniha stojí za přečtení! Neváhejte, neváhejte... tajemný dům Carrow čeká

Líbí se ti moje minirecenze? Sleduj můj knižní instagtam: nicacola_cte

Paja.92
05.09.2022 3 z 5

Ačkoliv jsem tuhle knihu četla v období, kdy se mi moc nechtělo číst, pokaždé jsem se hned začetla a stránky ubíhaly.

Autorka opět ukázala, že dokáže navodit atmosféru a tentokrát i lehká romantická zápletka byla napsána dobře a nepůsobila tak kýčovitým dojmem jako v Hlasech v Bouři.
Postavy byly uvěřitelné a popsané tak akorát, abychom si je oblíbili. Akorát bych ocenila, kdybychom se více dozvěděli o Remy.

Musím se ale přiznat, že z konce knihy jsem byla zklamaná. Vadilo mi, jak se to nakonec uzavřelo. Ztratilo to pro mě atmosféru a celý konec byl tím pádem takový překombinovaný. ‍️

Každopádně se i tak tenhle díl (alespoň pro mě) řadí mezi ty lepší.

LadyCharlene
01.09.2022 3 z 5

Já bych této knize opravdu ráda dala vyšší hodnocení, ale...
Příběh domu Carrow jsem si přečetla v rámci čtenářské štafety, super vynález, nikdy jsem četbu nebrala tak zodpovědně, od Darcy Coates jsem již četla Fantoma z Blackwoodu, takže mám s čím porovnat.
První část knihy se mi velmi líbila, autorka budovala atmosféru, občas nás držela na vážkách a opravdu se mi líbila představa, že tam ty "lumpárny" nebudou mít na svědomí jen zbloudilé duše, ALE co za mišmaš se odehrál na konci, k tomu opravdu nemám slov. Kdyby to byl film, v první půlce se připo... a na konci jen nevěřícně kroutíte hlavou, co si to ti scénáristi šňupli. V závislosti na ten konec vyzněly některé informace a pasáže úplně zbytečně a akorát prodlužovaly děj, což teda je další věc, kniha byla opravdu zdlouhavá, než se v domě něco začalo dít... A na můj vkus se tam toho dělo málo, což nám vynahradil ten bordel na konci, já vím, ale nemůžete z hororu, thrilleru a následně detektivky přejít do pohádky, to prostě nejde.
Jistě kniha měla své momenty, kdy mě mrazilo a čekala jsem, co z toho vzejde, ale...

Andělla
23.08.2022 5 z 5

Takový typický hororový příběh - dům plný duchů a skupina lidí co se v něm rozhodne strávit nějakou dobu.. přesto se mi knížka libila zatím nejvíc ze všech knich o strašidelných domech od Darcy. Bylo to napínavé, bála jsem se a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbila se mi atmosféra strašidelného domu, která na mě z knihy doléhala. Konec byl zajímavý, i když mi přišel trochu utažený za vlasy, ale vlastně proč ne.

LussyP
18.08.2022 4 z 5

Zatím jsem četla jen tři předchozí (Ashbourn, Manor, Folcraft) a tahle se posouvá na pomyslné druhé místo mé oblíbenosti. Veliký rozdíl vidím v míře strašidelnosti, tato určitě vede. To prostředí bylo moc krásné, líbil se mi příběh domu. Co se mi ovšem nelíbilo a myslím si, že to knize uškodilo je pozdější překombinivanost a v závěru knihy už jsem si řekla jen: WTF? To nemůže myslet vážně! Bohužel mi také moc nesedla hlavní hrdinka, Remy, což celkový dojem taky nezvýšilo.
Knížku jsem četla v rámci štafety a těším se na další od autorky.

Pavlina1987
14.08.2022 5 z 5

Tenhle díl už se dá považovat za horor. Během čtení knihy už jsem se i bála jít v noci na záchod Od knihy se neslo odtrhnout, měla jsem ji přečtenou za jediný den. Knihu doporučuji.

iLuciferie
12.08.2022 2 z 5

Původně jsem se do dalšího strašidelného domu autorky pouštět nechtěla, ale po přečtení výborné Kořisti jsem jí chěla dát ještě jednu šanci..
Knížka je o něco málo lepší než Duch domu Ashburnů, ale nemůžu se ubránit pocitu, že jde tak trochu o školácké slohové cvičení. Příběh jako takový je velmi jednoduchý a nedává nic navíc, má pár řekněme napínavých momentů, ale postavy jsou naprosto ploché bez jakékoliv historie či zmínky o něčem "navíc" a od začátku je víceméně dost jasné jak kdo (ne)skončí. Ke konci se snad ani vyjadřovat nebudu...
Jak bylo již zmíněno přede mnou, zde opravdu marketing dělá lepší práci než samotný autor.

Ronnie68
11.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělý příběh s duchy ... Vlastně tentokrát se jedná o takovou věc, kdy parta 8 lidí se snaží díky seanci pochopit strašidelný příběh bývalého hotelu ... Chvíli se opravdu zdá, že to nemůže dopadnout dobře.... Ale to se jen zdá a jedná se o tu napínavost a na konci takový happy end .... Jo četlo se to dobře a chvíli jsem se fakt bála ...

BlueTer
11.08.2022 4 z 5

Jednoznačně jeden z nejlepších dílů! Postavy byly super i ta strašidelná zápletka. Konec se mi líbil a vůbec mi nevadilo, že byl trochu klišé. Líbily se mi zvraty v průběhu knihy i to, že tahle kniha byla rozhodně jedna z těch akčních.

Ajrad1981
03.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem úplně zapomněla, že Darcy píše čistou duchařinu, takže jsem pořád přemýšlela, která z živých osob to má všechno na triku. Byla jsem pak malinko zklamaná, že v tom živí nemají prsty, ale ten závěr byl parádní. Ovšem jednu hvězdu přesto ubírám - nelíbilo se mi, jak do dopadlo s těmi, co tam bláznivě chtěli strávit dva týdny, a ta poslední kapitola, no, kdyby tam nebyla, bylo by to jedině dobře.

twiggynka
29.07.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od Darcy, když jsem se ze začátku začetla, tak jsem si moc přála, ten dům navštívit. Nyní už si tím nejsem tak jistá :-D Těším se na další knihu!

Shaxx
13.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Série o strašidelných domech od Darcy Coates má kolísavou kvalitu. Přízraky domu Carrowů jsou můj šestý dům, ve kterém straší. Doposud největší průsery byly Duchové rodiny Folcroftů a Tajemství sídla Craven Manor. Tenhle díl naštěstí spadá mezi ty lepší, troufám si říct možná i nejlepší. Je to předvídavé? Je. Je to klišé? Je. Ale když člověk ví, do čeho jde a počítá s tím, tak je to fajn. Trochu mi to připomnělo první sérii hororového seriálu American Horror Story a to byla milá vzpomínka.
Možná to má až příliš přeslazený konec a porušilo to dvanácté spisovatelské přikázání (Nevzkřísíš, co rukou tvou zemřelo), ale co se dá dělat, posvícení není každý den.

petrulka
13.07.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem nezačala číst s přílišným očekáváním. Vlastně se ke mě dostala poměrně náhodně, vydražením na dobročinné aukci. Jak je v aukci kniha, často se stává mojí :-)
Tak tedy, příjemné překvapení. Oceňuji poměrně realistický přístup k existenci nadpřirozených bytostí, který postavy příběhu mají. Je to osvěžující změna, proti většině duchařských knih, které jsou našlapané děsem z neznáma. Velmi pěkně popsaný dům, půdička a sklep jsou a jsou parádní, stejně jako možnost vybrat si mezi více a méně strašidelnými pokoji. Závěr je na můj vkus přepálený, ale je to malá, zanedbatelná chyba na kráse.

marky2558
11.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Moje druhá knížka v této sérii. U Fantoma z Blackwoodu mě mrazilo - tady jsem se vyloženě bála. Knížka na mě opravdu dost zapůsobila a naskakovala mi husí kůže. Moc se mi líbily všechny charaktery, vykreslení Edgara a všech ostatních přízraků. Pořád jsem chtěla knihu odložit v nějaké nestrašidelné fázi ale to se pořád tak nějak nedělo takže jsem musela celou knihu dočíst někdy o půl noci, abych měla klid a šla spát.
Ano, jsem strašpytel a ne, nebyl to dobrý nápad :-D

Jessybelle
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle můžu. Byla to docela jízda, autorka píše neskutečně čtivě. Námět knihy se mi líbil, ale já bych asi tolik odvahy nocovat v nějakém strašidelném domě neměla.
Jako pár výhrad by bylo, ale určitě stojí za přečtení... zvláště v bouřkové noci to může být skvělá výzva...

Kekik
16.06.2022 5 z 5

To byla jízda. Za mě zatím nejvíce akční díl. Knihu jsem četla přes den, takže jsem se nebála. V noci by to byla jiná písnička. Jojo, jsem strašpytel. Příběh se mi líbil. I s pohádkovým koncem. Já jsem spokojená.
Líbí se mi, jak jsou knihy z této série barevné laděné, ale bohužel na této obálce se mi nelíbí dům. Ani trochu neodpovídá skutečnosti. Chtěla bych vidět, jak se do této chatrče vejde 29 pokojů. Tohle se tedy moc nepovedlo, ale zvolena barva je krásná. Zelená, ta mě vždycky potěší.

Agata1988
15.06.2022 3 z 5

Konec byl naprostá překombinovaná slátanina.

KnihypodleTerky
09.06.2022 4 z 5

V této knížce se společně s průvodkyní Remy ocitáme v domě, který je svou strašidelností vyhlášený natolik, že na něj lidé jezdí na prohlídky. Po jedné prohlídce jí jeden z účastníků udělí nabídku. Chce v domě strávit dva týdny se skupinkou lidí a pozorovat paranormální jevy, které se v domě dějí. Remy nakonec souhlasí, a tak se nadšená osmičlenná skupinka sejde v domě Carrow. Hned, jak se tam objeví, začne silná bouřka, která jim znemožní odjet. Začnou se dít podivné věci, ale to je teprve začátek…..

Jedno velké WOW! Velice mě zaujal nápad na příběh. Já sama si ráda čtu o strašidelných domech, hradech a rozhodně chci v životě nějaký navštívit, takže jsem si tuto knihu musela přečíst.

Přízraky domu Carrowů byla má první přečtená kniha od této autorky a musím říct, že se mi opravdu moc líbila.

Autorka píše neuvěřitelně poutavě. Začetla jsem se a než jsem se nadála, tak byl konec knihy Autorka popsala prostředí strašidelného domu, přízraků, záhadných vražd a duchů tak moc uvěřitelně, až mě to ohromilo.

Co musím knížce bohužel vytknout byl konec. Závěru předcházelo pár překombinovných scén, ale ty bych ještě snesla, ale největším zklamáním byl jednoznačně až moc nereálně pohádkový konec, což mi k příběhu prostě ani trochu nesedělo.

Každopádně mě Darcy nezklamala. Její kniha byla lehká, napínavá a hlavně zatraceně čtivá! Těším se, až si od ní přečtu něco dalšího

——————————————
4,5⭐️/5⭐️
——————————————

Katherinee
05.06.2022 3 z 5

Třetí knížka že série za mnou a mě tedy bavila moc. Tohle téma mě opravdu baví a knížka se mi četla sama.

kaka
02.06.2022 4 z 5

Tak, moje třetí kniha ze série a musím říct, že bavila. Pár pasáží ze začátku úplně ne, ale pak se to rozjelo a měla jsem velmi rychle dočteno.