Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1312 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

nela3812
15.08.2023 4 z 5

Autorka zas a znovu dokazuje, že umí vytvořit naprosto jedinečnou ponurou atmosféru. Tentokrát je však příběh velmi nevyvážený a první polovinu knihy se neděje vůbec nic, na co se čtenáři strašidelných domů obvykle těší. Druhá polovina je naopak doslova nabitá nadpřirozenem!

V první polovině se autorka, skrze hlavní hrdinku Remy, zabývá prohlídkami domu a jeho historií. Tato část mě velmi bavila a jako bývalá průvodkyně jsem se naprosto vžila do role Remy. Následně ale přišlo stěhování skupinky do domu, aby zde 2 týdny nocovali a v těchto okamžicích zde nebylo nic, co by mě chytlo. Seznámili jsme se s postavami, opět jsme se seznámili s domem, zažili jme nárazy vln a extrémní změny počasí, ale jinak? Ticho po pěšině.

Ovšem druhá polovina příběhu nabízí velkou porci duchů a hororových scén. A to až do takové míry, že jsem několikrát v noci příběh odložila a vrátila se k němu raději až ráno. Nebydlím sice v rozpadlém domě na konci světa, ale jeden prostě nikdy neví!

Příběh je nejen strašidelný, jak by se dalo očekávat, ale má také propracovanou zápletku a až do jejího odhalení se nabízí mnoho různých variant. Pokud se nebude bát číst dál a dál, tak věřím, že vám zvládne zamotat hlavu. Chvílemi jsem si říkala, zda to skončí jako deset malých černoušků, nebo nás autorka překvapivý jiným koncem a přeci jen v tom bude trocha duchařiny. No a jak to nakonec dopadlo? O tom se musíte přesvědčit sami!

Hodnotím 3,5/5

Přečteno na Bookportu.

Lindawal
27.07.2023 4 z 5

Tohle mě bavilo :) Opravdu jsem se bála. Příběh je čtivý a postavy zajívamé a dobře vykreslené. Konec trošku přestřelený. Přečteno 2x.

Aknel26
22.07.2023 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo! Krom prvních dvou dílů tuto sérii nečtu popořadě, ale na přeskáčku, podle toho, na jaký díl zrovna natrefím v knihovně. A musím říct, že tento byl velmi napínavý a rozhodně předčil všechny ostatní.
Moc se mi líbilo, že děj nestál jen na jediné postavě, ale že jich bylo v domě hned několik, přičemž každý měl k pobytu ve strašidelném domě jiné důvody a také jiný přístup: zvědavost, touha po dobrodružství, snaha o racionální vysvětlení, odmítání, přesvědčení o vlastních nadpřirozených schopnostech, hledání pravdy i pomsta. Napětí se stupňovalo, atmosféra houstla - a s tím i má neochota knihu odkládat. A konec měl teda grády! Opravdu čtivá záležitost, strašidelná tak akorát - člověk se sice bojí, ale zatím je to ještě ten příjemný hřejivý pocit.

Gordonlord
13.07.2023 4 z 5

Darcy umí napsat vážně skvělou knížku. Mise v nejvyhlášenějším strašidelném domě, financována Markem - milionářem s tajemnými úmysly, zahrnující Remy, jakožto nadšenou průvodkyni strašidelným domem, sedmnáctiletou majitelku onoho domu, jedno zkušené a ješitné médium, jejího mručivého sluhu a pár dalších postav - má v jejím podání neskutečně barevné a hluboké vyznění.

Umění napsat skvělé postavy, které přímo dýchají životem a nikdy a za žádných okolností nenechají čtenáře chladným, zde opět bohatě zůročila. Motivace, osobnosti a strachy všech zůčastněných se proplétají a setkávají v zajímavé mozaice, donekonečna živené událostmi, zvraty a napětím, gradujícím ve finále, které tentokrát není tak velkolepé jako v knize "Duch domu Ashburnů".

Autorce se již nepovedlo pracovat se závěrem, kde se naplno odhalí zlo a hrdinové přesně vědí, čemu čelí. Zde opadne veškeré napětí i pracně budovaná atmosféra a vy už jen čekáte, kdy a jak hrdinové hlavního zlouna sejmou.

Jinak to byl zase jednoduchý, perfektně napsaný, krásně čtivý a napínavý horor, jednoduchého a odpočinkového rázu, u kterého není možné se nudit. Ba právě naopak - Darcy dovede svojí šikovností vypracovat atmosféru neustálého napětí a gradace takovým způsobem, že je téměř nemožné se od knihy odtrhnout a vy se najednou divíte, kam se těch tři sta stran podělo.

RadimB.
02.07.2023 4 z 5

Moje již pátá kniha od Darcy. Líbí se mi, že i když většina je o strašidelných domech. Nikdy se příběh neopakuje. Tento je o sídle Carrow, které leží na pobřeží a straší v něm. V minulosti se v něm událo spousta vražd. Hlavní hrdinka Remy dělá průvodkyni po tomto domě. Kývne na dvoutýdenní pobyt, který organizuje bohatý nadšenec a děj se může rozehrát. Opět je plný zvratů a velice čtivý. Můžu doporučit.

lost.in.books
04.06.2023 4 z 5

Hodnocení: Další ze skvělých hororů od královny hororu Darcy Coates ze kterého vás bude mrazit. Za mě opět skvělá, napínavá a mrazivá kniha od skvělé autorky. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a ke konci už vůbec ne, v knize se pořád něco dělo a odložit knihu bylo opravdu nemožné.
Postavy v tomto dílu byly různorodé a bylo jich opravdu hodně, což v jiných dílech strašidelných domů od autorky nebývá. Líbilo se mi že hlavní hrdinka dělala průvodkyni po strašidelném domě a přímo se s nadpřirozenými jevy setkávala.Že bych se bála, to se říct nedá, ale o povedený hororový příběh plný nečekaných nadpřirozených jevů opravdu jde a neměl by minout každého milovníka napětí.

sipkulka
31.05.2023 2 z 5

Asi první knížka ze série strašidelných domů, kterou sem se měla problém prokousat. Knížky které jsem četla předtím byli lehce strašidelné pohádky s více či méně dobrým příběhem, ale tato mi přišla vyloženě jako slátanina, s příšerně přeslazeným happy endem.

lucia0482
20.05.2023 3 z 5

Nezačalo to zle,naopak, konečne som mala pocit,že sa mi do rúk dostáva dobrý diel. Skupinka ľudí uväznených v strašidelnom dome vyzerala nádejne. Dobre sa to čítalo, no hororové to nebolo ani trochu. Ten šialený koniec s nepochopiteľným happyendom ma však veľmi sklamal. Od Darcy Coates som čakala niečo lepšie. Mám všetky jej knihy, ktoré doposiaľ vyšli v češtine,ale začínam ľutovať každé euro,ktoré som do nich vrazila. Prvý diel zo série strašidelných domov mal grády, no každý ďalší je viac sklamaním. Aj sa bojím,čo prinesie ďalšia kniha.

mirek93
17.05.2023 3 z 5

Celkem povedený díl. Přijde mi odlišný od ostatních v počtu postav a jejich vzájemných interakcích.

Na konci je překvapeni s velkým spádem asi posledních 100 stran. Zbytek knihy je budování postupného napětí.

Doporučil bych i dalším k přečtení.

Zuzunda
05.05.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série! Ale nedoporučuji číst ho za tmy na dvorku ... Musela jsem pak "utéct" dočíst knížku domů :D

Lucie846
29.04.2023 5 z 5

Darcy opět nezklamala její knihy se čtou jednim dechem. Další skvělá kniha o duchach napínavé a moc čtivé i když sem se nebála,ale to se nebojím u žádného hororu. Na vlastní zkušenost bych ale nechtěla zažít.

pakoshka
27.04.2023 3 z 5

Po dvou letech jsem dostala zas chuť na nějakou duchařinu. Trochu úlet. Bavila mě tak první třetina, kde jsem byla trošku napnutá, druhou třetinu si zabral můj racionální mozek a u třetí jsem kroutila očima, přehnaný.

Lovana
05.04.2023 4 z 5

Na knihy autorky jsem se dlouho chystala a konečně jsem se k nějaké knize autorky dostala. Byl mi doporučen právě tento díl s tím, že je nejlepší, vzhledem k tomu, že, knihy na sebe nenavazují, tak jsem nakonec začala tímto.
Kniha mě bavila, ale čekala jsem, že se budu více bát, jelikož se jedná o horor a já na hovory příliš nejsem. Ale na to, že kniha je horor, tak jsem se více bála u některých thrillerů či detektivek Na druhou stranu, být příběh jako film, tak u toho bych se asi strachy zbláznila. Jak jsem se blížila ke konci, tak už jsem kniha vůbec nechtěla odložit a chvílemi jsem i trochu strach měla (to bych se asi bála více, kdybych tuto část četla za tmy, a ne za denního světla).
Oblíbila jsem si postavy, které v této knize máme, některé více, některé méně, ale velmi mě bavili celkově jako skupina.
Za mě fajn kniha, která mě bavila a měla jsem ji rychle přečtenou. Určitě si přečtu ještě i další knihu autorky ze série Strašidelné domy.

Hodnocení 4*/5*

Bakana
27.03.2023 4 z 5

Dobré, napínavé, i když nemůžu říct, že bych se bála, což by bývalo bylo u téhle knížky žádoucí. Taky to není nějaká perla literatury typu Vojna a mír, ale má pobavit, a to se taky stalo.

Markéta.
05.03.2023 5 z 5

Velmi napínavá a čtivá, často jsem se u ní bála. Přečetla jsem ji jedním dechem. Atmosféra na mě působila opravdu realisticky. Postavy byly sympatické a každá byla jiná. Za mě super.

st18321
28.02.2023 5 z 5

Čtvrtý díl ze série o strašidelných domech je pro mne zatím nejlepší. Postavy zajímavé. Děj napínavý se spoustou nadpřirozena všude kolem. U této knihy jsem se občas i trochu bál. Každopádně skvělé počteníčko.

r0st4
28.02.2023 4 z 5

Ale jo, musím být fér. Tohle mě vlastně i bavilo (narozdíl od předchozích dvou pokusů). Hodně mi to - hlavně atmosférou - připomínalo starý Zámek hrůzy (1999), což je takové moje filmové guilty pleasure :)

I tady je tak k dispozici sympatická skupinka odvážných (změna zavedené formule Coates výrazně pomohla), které prostě nejde nefandit. Velkým plusem je i fakt, že vlastně až do konce člověk tak úplně neví, jestli tam opravdu straší, nebo řádí vrah z masa a kostí (za to všechny palce hore!).

A i když, stejně jako ve všech předchozích knihách, autorka podle mě nezvládla finále, já se bavil. Opět sice platilo, že horor to vlastně moc nebyl (s větším počtem postav je obecně těžší navodit pocit strachu), ale tentokrát jsem prostě spokojený :)

Pog
26.02.2023 4 z 5

Zpočátku naprosto skvělé dílo, bála jsem se pak i jít na záchod, úžasně vykreslená atmosféra - ponurá, děsivá, nejistá. Ale jak je u Darcy zvykem, jinak brilantní příběh dokáže na pár posledních stránkách neskutečně pokazit a znehodnotit. Takže málem, ale opravdu jen málem, napsala skutečný horor. Jedno velké plus dávám za romantickou linku, která byla naprosto nenásilně vložena, byla napsána věrohodně, pěkně. To se opravdu povedlo. Jinak... tady mě typický happyend zklamal asi nejvíc, protože jinak to byla opravdu velmi dobrá kniha.

J.Clouseau
05.02.2023 4 z 5

Ze série Strašidelných domů byla tahle kniha mou první. Ten začátek se docela táhnul, moc se toho tam nedělo, takový pomalý rozjezd. A najednou, když se pomalu kniha blíží ke konci, tam bylo mnoho děsivých momentů. Ale pak ten konec.. Ten byl vskutku divný. Říkala jsem si: to autorka jako myslí vážně? Happy end jsem opravdu u takového žánru úplně nečekala.

Twinny
05.02.2023 3 z 5

Čtvrtý díl strašidelných domů a za mě nejlepší. Příběh byl celkem promakaný a docela logický. Hodně mě to bavilo a občas jsem se i bála. Jen ten konec byl trochu podivný, jinak by to bylo za 4*