Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274391/mid_vysmata-koza-aneb-prizrak-krasne-mo-VAR-274391.jpg 3 110 56

Přízrak krásné modelky série

Krásná a úspěšná modelka se probere uprostřed noci na zamčeném hřbitově. Nejprve se domnívá, že jde o skrytou kameru nebo hloupý vtip, ale postupně jí dochází, že všechno bude asi jinak. Coby neviditelný přízrak se stane nedobrovolným svědkem vraždy generálního ředitele nadnárodní korporace. Muž je v šoku z toho, že ho zákeřně zavraždila jeho krásná mladá manželka, které naprosto důvěřoval, a proto jako duch zůstane na zemi, aby jí překazil další plány. Společně s přízrakem modelky se vypraví na svůj vlastní pohřeb. Když zde modelka spatří jeho syna Radima z prvního manželství, okamžitě se do něj osudově zamiluje. Kniha obdržela v roce 2016 cenu Miloslava Švandrlíka a stala se tak nejlepší humoristickou knihou vydanou v roce 2015.... celý text

Humor , Romány , Pro ženy

Vydáno: , I+D Design

TerkaM
25.05.2017 5 z 5

Páni! Tak ten konec neskutečně překvapil! Vážně jsem ani trochu nečekala, že Laura se nemůže dostat ze hřbitova kvůli tomuhle.

Obecně jsem nečekala, že to bude tak, jak to dopadlo a celou dobu jsem nad řešením uvažovala - no těším se na pokračování, to každopádně, ale až později. :) V každém případě byl ten konec suprový! A nejen on, ale i celá kniha mě bavila a smála jsem se u ní - hlavně inteligenci brunetky, ex manželce pana generálního, ta byla přímo k popukání.

Laura byla též naivní, ale vzhledem k tomu, že byla mladá... navzdory té naivitě mi připadalo, že to má v hlavě víc srovnané než brunetka/zlatokopka s její kamarádkou.

Myslím, že vám knihu s klidným svědomím mohu doporučit. S Laurou, s Radimem, s panem Kebulkou, s profesorkou Mrkvičkovou ani s panem generálním se rozhodně nudit nebudete. :)

ŠtěpánkaH.
08.04.2017 5 z 5

Skvělé čtení, které zaručeně zvedne náladu. Za mne prostě pecka :o) Kvituji s povděkem další pokračování!

petrakočárová
05.04.2017 5 z 5

Knížka se skvěle četla, má spád a je plná nečekaných zvratů. Moc se mi líbila.

myshak
31.03.2017

Mě tato kniha teda vůbec nenadchla. Koupila jsem ji a tu druhou jen díky recenzím, jak ji všichni chválily ale nechápu proč. Začátek byl skutečně dobrý ale od středu se prostě už nic zajímavého neudálo a furt se to točilo jen kolem jedné věci. Knihu jsem ani nedočetla a druhou jsem číst ani nezačala... Ale samozřejmě je to věc názoru a o vkusu čtenáře :)

daniela6749
31.03.2017

Zábavné čtení, které je humorné i napínavé. Spojení tajemna a duchařiny s přítomností se moc povedlo. Tato tématika od českých autorů není moc obvyklá, většinou hledám zahraniční autory, ale knížka se moc povedla. Mám ráda "pohádky" pro dospělé. Knížku doporučuji i svým kamarádkám, je to zábavné a oddychové čtení.

Ajtakrajta
15.03.2017 2 z 5

Ojojoj. Porotci ceny Miloslava Švandrlíka asi neměli moc velký výběr, když vybrali tohle. Někdy je snad lepší cenu neudělit. Ovšem proti gustu žádný dišputát. Každý máme rádi jiný humor.

Vlasta155
06.03.2017 5 z 5

Knížku mi doporučila kolegyně z práce, že jí má trvale na nočním stolku společně se Saturninem a Poslední aristokratkou, jakožto osvědčený vyprošťovák z depresí. A musím přiznat, že měla pravdu. Je to moc příjemné a originální počtení. Svérázný humor, svižný příběh bez hluchých míst, dobře napsané dialogy. Člověk nemá čas se nudit, pořád se něco děje a nikdy neodhadnete, co bude následovat. Hlavní postavy jsem si zamilovala hned od začátku, hlavně pana generálního, Lauru a přízrak bývalého kouzelníka.
Je to první knížka, co jsem od autorky četla a určitě si seženu pokračování.

Daenerys
02.03.2017 2 z 5

Anotace vyhlížela tak slibně... k tomu zdejší pochvalné komentáře spolu s poměrně vysokým hodnocením... A pak? Horko těžko jsem dočetla, ale cítím hořké zklamání.
Celkem těžko se mi píše i komentář, protože se mi hlavou stále dokola honí otázka: Co to k čertu vlastně bylo? Dobrá, autorce rozhodně nechybí fantazie, ledacos v knize čtenáře možná překvapí, ale žel to nebude na poli děje, protože ten, až na celkem slušně rozjetý začátek, nějak moc v průběhu knihy nepokročí... všechno se to mrcasí tak nějak na místě. Pokusy o vtip vyznívají spíš jalově - alespoň tedy pro mě, zřejmě nesdílím místní druh smyslu pro humor, neboť nedokážu najít snad žádné místo, kde bych měla chuť se nahlas upřímně zasmát! A stále se opakující odstavce popisující zamilování ústřední dvojice jsem musela cíleně přeskakovat, neb ve mě vzbuzovaly pocity trapnosti víc než cokoli jiného.
Celé je to takové plytké, dobro je dobré a zlo zlé... Hmm, čekala jsem více!
Hvězdičky dávám za originalitu.

monushka
31.12.2016 4 z 5

U této knihy jsem strávila pár pěkných večerů. Už se těším, až si přečtu pokračování :)

nefernefer
10.12.2016 2 z 5

Jeden z oblíbených námětů, které většinou nezklamou - láska je silnější než smrt. A navíc kniha oceněná Cenou Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2015. Tak jsem neodolala. Bohužel jsem možná čekala trochu něco jiného. Obálka mě asi měla varovat, v tomto případě totiž přesně koresponduje s obsahem. Je to červená knihovna ze hřbitova. Není to úplně špatné, celkem dobře se to čte, taková oddechovka na víkend. Ale nezasmála jsem se ani jednou a hlavní hrdinka mi přišla naprosto vypatlaná. Kdyby se toho chopil pan Troška, zajisté bychom měli další kasovní trhák. Nejspíš v roce 2015 nic lepšího nevyšlo.

Hara
30.11.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, protože vás nenechá aby jste ji odložili . Ale opravdu se nedá číst v čekárně u lékaře a nebo ve veřejných prostředcích :) Musíte se v jednom kuse smát . Už mám objednané druhé pokračování a nemůžu se dočkat . Vřele všem doporučuji a děkuji autorce za krásné odreagování od běžných starostí .

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mě navnadilo, že dostala cenu Miloslava Švandrlíka. Musím přiznat, že mě nezklamala, hned mě vtáhla do děje a smála jsem se nad ní skoro od začátku do konce. Horší, že i v autobuse, cestou z knihkupectví, když jsem neodolala a začetla se do ní. Lidi se na mě dívali jako na blázna.
Kdo má rád inteligentní laskavý humor a příběhy o přízracích a strašidlech, ten si přijde na své.
Je to vtipné, příjemné čtení, určitě se ke knížce budu vracet. Doporučuji.

haki34
25.11.2016 3 z 5

tak nevim...jsem ve 2/3 knížky a pořád čekám, kdy se začnu bavit...zjevne jsem opět naletěla líbivým recenzím, a opěvování knížky....moc často se mi to nestává, ale tohle je mimo moji notu....
CAVE "SPOILERY " !!!!
snaha autorky o moderní "komedii" z prostředí hřbitova, trochu chaotický děj, všichni živí účastnící se velmi lehce a velmi neuvěřitelně sžívají s prapodovnými ducho/zvířaty....
modelka potkává "životní" lásku, několik nových známých ze záhrobí/na jeho pomezí, pořád se snaží tak nějak upomínat svoji bývalou kariéru, show bussines a nějakou Agátu (???? kolik Agát známe ??, má to být vtiná narážka ???) a všichni se snaží pomoct zesnulému generálnímu řediteli vypéct jeho vypečenou choť/vdovu....
upřímně, jsem na straně 221/301 a teda dočtu to, ať vím, jak knížka dopadne....ale.....za mě 3-...

MartinaF
19.11.2016 4 z 5

Příjemná oddechová četba.

milunka21
14.11.2016 5 z 5

Kniha mě hodně překvapila a dokonce jsem se i dost nasmála.Hodně povedené a rozhodně se těším na pokračování :-)

kara
05.01.2016 5 z 5

Knížka je dobře napsaná, velmi vtipná a má spád. Při jejím čtení se nejde ubránit záchvatům smíchu. Humor je snad na každé stránce a v nejrůznějších podobách. Je těžké se od knihy odtrhnout, protože vás úplně pohltí.
Inteligentních humoristických knih, jako je tato, nikdy není dost. Opravdu jsem se pobavila.

láska magie humor tajemno duchové a přízraky modelky romance

2016  84%Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky
2015  69%Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky