Priveľa spomienok

Priveľa spomienok https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482196/bmid_privela-spomienok-Uzf-482196.jpg 4 38 10

Příliš mnoho tajemství série

< 2. díl

Katarína Gillerová je obľúbená slovenská autorka, ktorá má na svojom konte už dvadsať kníh. Jej najnovší, jubilejný román je pokračovaním predchádzajúcej knihy Priveľa tajomstiev a opäť ponúka pútavý dej s prekvapujúcimi zvratmi a témy, ktoré chytia za srdce každú ženu. Do života dvadsaťosemročnej Romany vstúpila láska. Kamil, muž jej života, si s ňou túži založiť rodinu a požiada ju o ruku. Rozbehnú sa prípravy na svadbu, no na ich vzťahu leží tieň v podobe Kamilovej bývalej priateľky. Ani Romanina rodina to nemá ľahké: hoci sa všetci tešia z nájdeného syna a Romaninho dvojčaťa Adama, dohnať stratené roky, počas ktorých vyrastal u inej ženy, nie je vôbec jednoduché. Romana bojuje so svojou žiarlivosťou, ktorá sa vystupňuje vďaka podozreniu, že Kamil si do ich bytu niekoho vodí. Nič nie je jednoduché, ani vzťahy Romaninej kamarátky Dady či naoko šťastné manželstvo ďalšej kamarátky Mirky. Odíde Dada do Nemecka s mužom, pre ktorého sa konečne rozhodne, a prezradí Mirka Romane svoje tajomstvo? A predovšetkým – podarí sa Romane zachrániť ohrozený vzťah s Kamilom?... celý text

Vlasta71
14.04.2024 5 z 5

Volné pokračování knihy Příliš mnoho tajemství.
Postavy již známe a opět odkrýváme jejich tajemství a osudy rodiny a přátel Romany. Objeví se svérázná Dáša, která je tak drzá a prostořeká, že vás štve ale zároveň baví. Střídaly se u mně emoce smích ale i dojetí.

recenzienika657
04.04.2024 5 z 5

#prilismnohovzpominek @katarina.gillerova @motto_redakce

Máme tu pokračovanie, ktoré som si užila viac. Oveľa viac. Toto ma tak bavilo. To, čo mi chýbalo v prvej časti a to, že sme plávali akokeby po povrchu, tak tu sme sa zažrali do hĺbok vzťahov a ich vzpomienok.

Stretávame sa zo všetkými rovnako ako v prvej časti a kúsok po kúsku sa dozvedáme kam sa uberajú ich životy ďalej.

Jeden pár chystá svadbu, ďaľšie sú v očakávaní či menia život sťahovaním. Detektívna časť išla do úzadia (bola vyriešená v prvej časti) avšak dočkala som sa aj tu zápletiek. Staršia generácia sa otvorila a to len Rusalke . Asi má svoje čaro.

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa bola Dada topka. To bola baba na správnom mieste, v čase a plná pochopenia. Bola to dora a tak správne šľahnutá.

Koniec sa mi páčil a aj keď som ho čakala, do príbehu sa to hodilo a iný by som ani nechcela.

Ďakujem za štafetu.

#stafetovyzavislak #stafeta #štafeta #rodina #tajomstva #vzpomienky

Kasty
17.03.2024 4 z 5

Moc hezké pokračování prvního dílu. Chvilku mi teda trvalo, než jsem si vzpomněla na všechny postavy, ale pak to do sebe všechno hezky zapadalo.

Alena1957
23.04.2023 3 z 5

Autorku mám ráda, četla jsem od ní hodně knih. Tato byla celkem složitá na postavy a na jejich příběhy.

babiočka
03.03.2023 3 z 5

Pěkné oddychové pokračování předchozího dílu. Četla jsem jako eknihu a celkové hodnocení musím, bohužel, snížit za šílené množství textových chyb.

LeSk
26.02.2023 3 z 5

Přečetla jsem doposud všechny autorčiny knihy. Tato je však dle mého úsudku nejslabší. Mnoho postav, ještě více osudů každé postavy, které se pletou jedna přes druhou, minulost se míchá se současností, člověk se v tom strašně ztrácí. Určitě doporučuji si přečíst nejdříve první díl, jinak se v tom vůbec nevyznáte. Je to zbytečně moc překombinované. Je to takový chaos, maglajs ... Někdy méně je více.

luciefeix
26.02.2023 2 z 5

hodně opakování prvního dílu , mnoho osudů a pro mě tedy nejslabší kniha autorky , přečetla jsem všechny její knihy a vždy zhltnuto na posezení tato ale slabší

L.Helena
15.01.2023 3 z 5

Příliš mnoho postav, příliš mnoho osudů. Méně je někdy více.

zdehan
09.01.2023 5 z 5

Kniha se dobře četla stojí za přečteni ten kdo má spisovatelku rád.

tittanie
20.10.2022

Tuto autorku mám ráda. Čtou se tak snadno. Její knihy jsou takové příjemně oddechové, ale poslední dobou mi přijde, že autorka všechno nějak překombinuje. V této knize se mi ještě lehce pletla jména.