Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1639 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

VercaV
13.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Mé velké nadšení z knihy vystřídalo neskutečné zklamání. Celou dobu jsem hltala každou stránku, už od začátku. Těžko se mi hledají slova. Děj byl super, celá knížka. To jak se postupně začaly objevovat panenky, maily a Finnovy cesty k "jejich" domu až po vydírání ohledně Ellen. Byla jsem napjatá jak to všechno dopadne, vůbec mě nenapadlo že by to dopadlo tak jak to dopadlo, ještě jsem si říkala, že nechápu že má kniha poměrně nízké hodnocení. Pak to ale přišlo.
Ještě když Finn dojel na ostrov jsem to "žrala", ale pak to celé pokazil ten dopis/email, to vysvětlení, ten závěr na který jsem celou dobu netrpělivě čekala. Celý ten závěr totálně pokazil celou knihu. Zkazilo mi to celý dojem a požitek z knížky, jsem z toho upřímně zklamaná, stačilo by jen kdyby to s Ellen/Laylou dopadlo jinak a bylo by to hned lepší. Ono samotné to vysvětlení nebylo až tak špatné ale to jak to celé dopadlo mě to fakt celé zkazilo.
Pořád nevím jestli nechat dvě hvezdy nebo jen jednu. Obávám se, že mé zklamání je takové, že to nakonec na tu jednu hvězdičku stáhnu.

katpas76
07.01.2022 3 z 5

ˇPředchozí knihy od této autorky se mi líbily více, tady byla zápletka pro mě neuvěřitelná. Napsáno ale velmi čtivě a poutavě.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Další kniha od oblíbené autorky. Konec byl trochu předvídatelný ale knížka byla fajn. Doporučuji

Mrňous1
28.11.2021

Knihu jsem nedočetla, zápletku jsem brzy odhalila a kniha mě přestala úplně bavit.

Roux
22.11.2021 3 z 5

Má druhá kniha od autorky. Musím přiznat, že jsem trošku zklamaná, že jsem zápletku celkem rychle rozlouskla. Ovšem na druhou stranu uznávám, že splnila svůj účel a tím bylo vytáhnout mě ze čtecí krize.

EliskaD
11.11.2021 3 z 5

Velmi odpočinkové čtení, u kterého se nemusí moc přemýšlet. Kniha má jednoduchý děj a velmi málo postav. Žádné výrazné napětí nebo v zvraty v knize nejsou, přesto je kniha velmi svižná, příjemně a lehce se čte.
Po přečtení hodnocení jiných uživatelů mám dojem, že ten, kdo rozuzlení uhodl už v průběhu čtení, hodnotil knihu daleko hůře než ten, který byl závěrem překvapen. Já uhodla už v průběhu. Kniha tak pro mě asi ztratila kouzlo - a i hvězdičky.

Karimah
30.10.2021 3 z 5

Překombinované a těžko uvěřitelné.

Komaeda
30.10.2021 4 z 5

Dobrý ale ten konec jsem čekala. Kdyby zápletka nebyla tak jasná, tak by to bylo super :) někdy jsem se nudila,ale přečetlo se to rychle

odel
15.10.2021 2 z 5

Nic moc.

Gregorie
15.10.2021 3 z 5

Nebýt konce tak dám hvězdičku jen jednu. Celou dobu jsem se u čtení nudila. Pak přišel závěr a já byla ráda, že jsem vydržela. Celkově ale nic moc.

martina5069
07.10.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha namluvená panem Martinem Pechlátem a Terezou Dočkalovou. Přednes super. Co se týče samotného příběhu jsem přemýšlela kolik mám dát nakonec hvězdiček a rozhodla jsem se pro tři jenom kvůli překvapivému konci. V příběhu se setkáváme s hlavním hrdinou Finnem, který jede s manželkou Laylou autem a při zastávce na benzínce Layla náhle zmizí. Finn ji několik let hledá a dokonce si policie myslí, že ji zabil. Roky plynou a Finn se dá dohromady s Laylinou sestrou Ellen, bydlí spolu v domě, kde bydlel Finn s Laylou a jednoho dne najde na zábradlí před domem Matrjošku. Matrjoška měla osobní význam pro obě sestry, díky matrjošce si Finn myslí, že Layla žije a začíná se příběh plný zvratů a matrjošek . Za mě je třičtvrtě knihy nuda , opakující se příběh více méně o ničem a pak začne ta dobrá část, kterou je konec . Za mě osobně ano super namluvené, nuda na začátku ale stejně vás příběh nutí si ho doposlechnout a konec byl boží.

martina2540
21.09.2021 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, závěr byl překvapující, ale oproti knize Za zavřenými dveřmi jsem se víc nudila.

tess.de.veles
14.09.2021 5 z 5

Přečteno za den......Knihy od téhle autorky jsou jediné v poslední době, které mě dokážou strhnout....Naprosto propadnu jejich ději a nic mě nedokáže od příběhu odtrhnout, dokud nedočtu poslední stránku.... Moc bych si přála, abych znala víc takových autorů, kteří píší jako ONA ....Jo a je to moc hezky přeložený....Takže se to četlo krásně :-)

Aseverova
07.09.2021 2 z 5

Ze začátku byla kniha zajímavá, postupem bohužel začal děj slábnout a konec se teda nepovedl.

VeFab
22.08.2021 5 z 5

Perfektní! Přečteno jedním dechem.

Alena1957
15.08.2021

Napínavý děj, trochu psychologický, přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

šipek
03.08.2021 4 z 5

Tak mě kniha nenadchla ale ani nezklamala. Takové poklidné vyprávění a hlavně srozumitelné. Čtenář se v knize neztrácí, dobře se čte a za chvilku je nečekané vyvrcholení.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměr, nepřekvapí. Bohužel jsem čekala od autorky více.

Řinakateřina
23.06.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla jsem i místy hodně napjatá, nakonec závěr překvapivý, ale pro mě těžko uvěřitelný.

karbulka
14.06.2021 4 z 5

Zajímavý závěr

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 295x