Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1641 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

krevetka79
16.07.2022 5 z 5

Asi se neshodnu s většinou, ale tak každý má jiný názor :-)
Za mě další velmi povedený příběh této autorky.
Byla jsem napnutá od začátku do konce ...
Děj příjemně utíkal, čtivost parádní a napětí opravdu nechybělo...
Za sebe doporučuji

veriszv
07.07.2022 4 z 5

Skvělý!
Asi se neshodnu s většinou, ale za mě nejlepší B. A. Paris, co jsem četla (chybí mi doplnit Dilema a Terapie).

Chvilku se to sice tak trochu motalo v kruhu, ale i tak se kniha nedala odložit.
Jak to celé je, mě chvíli před koncem napadlo, ale i tak mě většinu knihy autorka tahala za nos.

Lumenn
25.05.2022 1 z 5

Neskutečné zklamání. Nesnáším, když hltam knihu jen kvůli tomu, že chci znát rozuzlení (protože děj samotný začne být zdlouhavý a nudný) a to se pak ukáže jako prekombinovana kravina.

SPOILER
Hned na začátku Finn jasně řekne, že si "Layla a Ellen nejsou vůbec podobné". A pak zjistíme, že jsou jedna osoba? Že ženu, kterou tak osudove miloval, nepozná? Neustále zmiňuje jak strašně se liší?
To je naprosto absurdní a autorka závěrem strašně zklamala. Nehledě na to, že kniha se vlekla, všude vyskakovaly matrjošky, hlavní hrdina se soustavně choval jako kreten a celá Laylo Ellenina psychóza nedáva smysl ani v nejhorecnatejsich psychiatrických snech. Totální zklamání.
KONEC SPOILERU

Astonius
17.05.2022 1 z 5

(SPOILER) Pokud bych měla uvěřit všemu tomu za vlasy přitaženému ději, který autorka vymyslela, tak dobře, je to kniha a chci se nechat unášet, ale prostě nemohu uvěřit předpokladu, že by někdo po nějaké době vůbec nepoznal člověka, se kterým žil, i když by se o to ten dotyčný snažil. Navíc aby s ním zase začal žít a myslel si, že je to někdo jiný... To je prostě báchorka pro děti a je to tam proto, že je to v příběhu nutné, aby ho to drželo pohromadě,jinak by nebylo o čem psát. Dost dobře nedokážu pochopit, že takováhle kniha vůbec vyšla, asi mám úplně jiné představy a požadavky na logiku v knize, která by měla popisovat realitu a není např. scifi. Další věc byl ten strašně jednoduchý styl vyprávění - hlavní hrdina dokola rozebíral jen vzniklý problém, nic jiného v životě asi neměl a nic bližšího se o něm člověk nedozvěděl. Do příběhu bylo zahrnuto jen pár postav, takže šlo velmi brzy uhodnout, kdo za vším asi bude vězet. Přišlo mi to spíš jen jako koncept autorčina nápadu k rozpracování. Nejlepší byl začátek, kdy se čtenář seznamuje se zápletkou, pak už to jde dolů, je to nudné, stále dokola se opakující a nijak se nerozvíjející. Slabé, nezajímavé, nelogické, s nesympatickými postavami, ztráta času, nedoporučuji :-)

PetK
04.05.2022 4 z 5

Kdo si potrpí na tento typ příběhu - tajemství, napětí... nebude zklamaný. Já si je dávám občas a v rámci žánru tomu není, myslím, co vytknout. Trochu zmatek v tom byl, to se nedá nic dělat, to už vyplývá z příběhu samotného. V některých chvílích jsem se trochu ztrácela - kdo, co a kdy. Hvězda navíc za výborné audio s Terezou Dočkalovou a Martinem Pechlátem.

lisell
25.04.2022 4 z 5

První setkání s autorkou a spokojenost. Knížka se četla velice dobře. Námět zajímavý, děj měl spád, napětí se stupňovalo, nechtěla jsem od knihy odejít, abych zjistila, jak to dopadne, i když se přiznám, že konec mě trochu zklamal.

EricNor
20.04.2022 2 z 5

Vubec nevim, proc jsem to docetl az do konce, kdyz me to vlastne cele moc nebavilo. Mam asi potrebu veci dokoncovat a to i docitat rozectene knizky, zvlast takto kratke. Prvni dve knizky od BA Paris me bavily mnohem vic. Tohle bylo tak nudne o nicem, zadne zvraty. Kdyz mi doslo, jak to cele je, tak uz me to nebavilo vubec. Dalsi knihu od BA si jeste rozmyslim, i kdyz Terapie vypada slibne.

Anavi8912
16.04.2022 5 z 5

Napínavý příběh od začátku až do konce. Žádná kniha od autorky B.A.Paris mě zatím nezklamala. Ikdyž za mě byla top knížka Za zavřenými dveřmi. Už se těším na její poslední počin Terapii.

Alienn
15.04.2022 4 z 5

Pro mě zatím asi nejslabší kniha této autorky, ale je to dáno tím, že předchozí dvě mě doslova posadily na zadek a laťka je nastavená hodně vysoko. I tato je výborná, čtivá, napínavá, v hlavě se Vám postupně skládá spousta rozuzlení, aby Vás konec naprosto překvapil. Doporučuji.

klarat13
12.04.2022 2 z 5

Asi zatím nejslabší z knih co jsem od autorky četla. Zápletka vcelku zajímavá, ale konec je zklamání.

preciousek
12.04.2022 4 z 5

Knížka se četla dobře, svižné, krátké poutavé kapitoly, příběh dobrý napínavý, ale ten konec - ten mě tedy zklamal, bohužel... Dávám 4/5 hvězd

Evaho73
08.04.2022 3 z 5

Po prečítaní tohto thrilleru som zmätená a na pochybách, ako ho mám vlastne ohodnotiť.
Určite je napísaný veľmi pútavo a nemohla som túto knihu odložiť i napriek monotónnej zápletke.
Štýl akým autorka píše je jednoduchý, rázny, nápaditý a pre čitateľa ľahko stráviteľný.
Napriek tomu, mi tento príbeh sám o sebe nesadol ako celok. Možno to bolo postavami, ktoré mi prišli také bezduché.
Rovnako mi podstatná časť príbehu pripadala ako divoká psycho naháňačka, krúžiaca okolo toho istého problému bez veľkého pokroku alebo rozmanitosti.
Koniec koncov aj predvídateľná a málo uveriteľná zápletka u mňa nepridávajú na celkovom dojme.
Určite autorkinu tvorbu nezavrhujem a púšťam sa do jej ďalšej knihy, lebo ma zaujala hlavne svojim štýlom písania.

KnihoSny
31.03.2022 5 z 5

Nooo jáko teorii jsem měla plno ale toto by mě nenapadlo za mě super knizka četla se skvěle tak jako každá od autorky:)

MiskaMa
29.03.2022 4 z 5

Musím říct, že u téhle knížky od B. A. Paris bylo pro mě rozuzlení zápletky fakt překvapením. (V pasti lží a Dilema jsem odhadla vcelku rychle, jak to asi dopadne). Knížku jsem začala číst včera večer a vůbec se od ní nemohla odtrhnout. Ještě jsem nečetla Za zavřenými dveřmi a novinku Terapie, ale už teď vím, že mám další oblíbenou autorku.

Majulle
25.03.2022 4 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale musím říct že mě se knížka moc líbila. Četla se rychle a navíc byla od začátku až do poslední stránky napínavá. Byl to prostě trochu jiný příběh ale moc mě bavil :)

Misanhanelojc
23.03.2022 5 z 5

Super knížka, takový závěr, jaký tam je, jsem nečekala a ani mě to v nejmenším okamžiku nenapadlo, že to takto dopadne. Četlo se to pěkně, chvilkama mi hlavního hrdiny Finna bylo líto, zároveň jsem litovala i jeho současnou přítelkyni Ellen, protože jsem měla pocit, že se jim těmi událostmi rozpadne vztah.. To jak se karta obrátila, mě ale velmi překvapilo.

Dávám plný počet hvězdiček :-)

Dandulka
16.03.2022 5 z 5

Super knížka. Takovou smršť jsem už dlouho nečetla. Parádní! Mohu jen a jen doporučit!

Karoley
03.03.2022 4 z 5

Ona se ztratila, on šel dál, ale zůstala spousta tajemství. Až doteď.

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubí s Laylinou sestrou Ellen. A minulost se začne probouzet.

Moje třetí kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky) a opět spokojenost. Sice jsem kolem půlky začala něco tušit.. ale až do samého konce jsem byla napnutá. Přečteno za dva dny, neuvěřitelně čtivé.
Z knihovny si nesu domů Dilema ;)

Aileena
01.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Můj třetí příběh od autorky a opět nezklamal - naopak. Svižné, čtivé, jen škoda toho pochmurného konce, ale i tak se mi knížka moc líbila.
Některé komentáře nechápu. Čtete knížku, nebo luštíte křížovku? Také odhaduji, jak to asi skončí, ale i když se trefím, jako v tomto případě (i když s drobnou odchylkou), baví mne sledovat, jak autor příběh buduje a posunuje. Na zážitku mi to neubírá, natož abych přestala číst, protože vím jak to dopadne...
Neuvěřitelné mi to nepřišlo, zákoutí narušené lidské psychiky jsou nepředvídatelná a skotské ostrovy ukrývají odlehlá místa, kde si něco podobného dokáži hravě představit. Ani překombinovaný příběh zdaleka není, to jsem četla nesrovnatelně jiné adepty na takové označení.
Za mě pět hvězd, a pokud umíte něco vymyslet a napsat lépe, tak s chutí do toho - těším se na čtení! ;-)

Dietwithstyle
22.01.2022 4 z 5

Tohle je druhá kniha od B. A. Paris, kterou jsem četla a líbila se mi moc. Jednu hvězdičku musím strhnout za to, že v reálném životě by něco takového asi nebylo možné, ale na druhou stranu - po knihách často saháme proto, abychom na chvíli unikli realitě. Kniha je velmi poutavě psaná a posledních asi 50 stran jsem musela přečíst jedním dechem, prostě jsem se nemohla odtrhnout. Ten závěr mě dost dostal, protože narozdíl od jiných čtenářů jsem ho nečekala.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 298x