Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1641 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Bookaholik
12.08.2023 4 z 5

Kniha je sice celkem čtivá, ale rozuzlení zápletky mi přišlo podivné. Nějak si neumím představit, že by k tomu, jak je to v knize popsáno, mohlo dojít...

Jana8774
01.08.2023 4 z 5

Kdo nečetl od autorky žádnou jinou knihu, bude nadšený.

olca1983
24.07.2023 3 z 5

Za mě zatím nejslabší z autorčiných knih. Nerada knihy odkládám nedočtené, tak jsem se snažila jí dočíst. Chvílemi mi dalo hodně práce se ke čtení přinutit. Poslední cca třetina byla psána čtivě, stránky ubíhaly svižně. Nechci prozradit spoiler, tak jen napíšu, že mi zápletka přišla zvláštní, až divná. Přesto autorku nezavrhnu a pustím se do jejího dalšího díla. :-)

megamysl1901
16.07.2023 5 z 5

Další super kniha. Napívané, nesmírně čtivé. Šokující zvraty. Nemám co vytknout a B. A. Paris se nakonec stává mou oblíbenou autorkou. 5* a určitě doporučuji.

maryska09
16.07.2023 3 z 5

Dobře napsaný thriller, stránky rychle ubíhají a kniha se čte jedním dechem. Příběh je působivý a dobře sepsaný, jen škoda umělého natahování a překomplikovanosti. Tajemství Layly se dá odhalit už v polovině, pak už se jen čeká, kdy to konečně dojde i ostatním a bude konec. Ale i tak jde o dobrou knihu.

terra8585
27.05.2023 1 z 5

Hodně dlouho nechci slyšet slovo "matrjoška"! Knihu jsem poslouchala jako audio, takže jsem to nějak do konce doklepala.Psanou verzi bych nezvládla. Pořád jsem doufala, že konec to všechno vylepší a hrdinové se přestanou chovat jako blbci, ale ne.Konec to dorazil.
SPOILER:
Když se přihlásím k nějakému emailu z domácího PC, znamená to, že byl email z toho PC i poslán?!! A nepoznat životní lásku, protože zhubla?!

beruska
13.05.2023 2 z 5

Tak toto bylo naprosto šílené a nereálné ! Přitom to ze začátku mohl být zajímavý příběh...Ale od poloviny knihy jsem si říkala, že se autorka musela zbláznit :) ...
Je to škoda, protože teď jsem četla od B.A. Paris Terapii a ta se mi líbila...
Tady nemohu dát více jak 2 * ...

Mabie
05.05.2023 1 z 5

Přiveď mě zpátky je překombinovaný paskvil plný naprosto nereálných situací, šílených myšlenkových pochodů nesympatických hrdinů. Stručně by se dalo shrnout: potkali se dva magoři.
Jednu hvězdičku jsem dala jen z nostalgických důvodů, protože se mi od autorky líbila kniha Za zavřenými dveřmi. Toto byla ale ztráta času.

mi-380
29.04.2023 4 z 5

Tajemství založené na neustálém lhaní a nepravděpodobných situacích (jako obvykle u této autorky), tentokrát navíc se záplavou matrjošek. Zpočátku slušné napětí, záhady se ale brzy zdánlivě vyjasňují, autorka se začíná opakovat, pletichy se přesto stupňují, nedůvěra sálá z každé osoby, ale už v polovině jako by kniha ztratila dech. Naštěstí se potkáváme jen s pěti významnými postavami, takže se v ději nedá ztratit, v poslední čtvrtině navíc kniha znovu nabírá spád a spolu s dvěma hlavními hrdiny, psychicky mírně narušenými, vstupujeme do překvapivého a neuvěřitelného finále.
Zvládnuto hladce díky audioknize, četli Tereza Dočkalová a Martin Pechlát, procítěně a s velkou schopností dramatizovat i tam, kde se nic nedělo.
75 % (zatím 1502 hodnocení s průměrem 72 %).

Ivka14
28.04.2023 3 z 5

Kniha ve mně vyvolala touhu číst až do konce, přestože Finn mi přišel velmi sobecký a nesympatický chlap, a proto mě zajímalo, proč má tak věrné přátele. Brzy jsem tušila, co se vlastně děje, a na konci knihy jsem zjistila, že jsem měla pravdu. Na konci je dlouhý email, který vše vysvětluje...Myslím, že by bylo lepší najít jiný způsob, jak odhalit, co se dělo.

I když jsem to tajemství tušila, doufala jsem, že by mohlo existovat přijatelné vysvětlení toho, jak se všechno stalo. Vysvětlení, které nám dává vědět, jak by k tomu mohlo dojít způsobem, který se zdá být pochopitelný. Ale místo toho dostáváme rozuzlení, které je plné děr, protože si nemyslím, že to, co se stalo, by se dalo tak snadno odvést.

Páájinka
25.03.2023 5 z 5

Opět bezvadná knížka.

boxas
10.02.2023 2 z 5

POZOR, MOŽNÝ SPOILER!
To jako fakt?
Ten závěr myslela autorka vážně?
Byl Finn úplně padlý na hlavu? Nebo něco hulil a nepochlubil se nám při svém všezpytování?
Víte, já mám knížky paní, co si říká B. A. Paris, opravdu ráda, jsou napínavé a skutečně čtivé, jenže Přiveď mě zpátky je ta pověstná výjimka, co potvrzuje pravidlo.
První stránky byly vcelku standard, docela dobře rozehrané záhadné zmizení na opuštěném parkovišti, sice trochu klišé, ale proč ne. U knih tohoto typu jsou čtenáři včetně mě velkorysí.
Ale pak už to byl jen jeden velký guláš, do kterého autorka naházela vše, co se podle ní mohlo hodit. Něco jako když Pejsek s Kočičkou dělali dort. Asi v polovině knihy jsem už byla na všechny ty maličké matrjošky, ať s hlavičkami, nebo bez nich, podobně alergická, jako tu v komentářích psal už někdo přede mnou. A když si jich hrdinka koupila dalších dvacet, chtělo se mi knihu odložit.
Vydržela jsem, protože jsem si opakovala, že konec dobrý, všechno dobré. Ale omyl! Konec tomu všemu nasadil korunu. To už je vyloženě závěr jako ze starých pověstí českých a legend lewiských.
Ty dvě hvězdičky jsou za to, že občas na některé stránce či dvou probleskne ta stará dobrá B. A. Paris, na kterou se budu těšit v nějaké její vydařenější knize.

tabaluga
08.02.2023 5 z 5

U této knihy jsem si říkala, že to nějak rychle uteklo. Celou dobu, co jsem knihu četla, mne vůbec nenapadlo, že to může mit takové jednoduché vysvětlení. Finna mi bylo líto, ale Layla měla vyhledat spíše nějakou psychologickou pomoc než se k němu vracet. Nakonec se ji to stalo stejně osudným.

TVer
29.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Rozhodně to není moje oblíbená kniha od autorky. První část super, nyní a teď pohledy jsou skvělé, to se mi líbilo a vtáhlo mě to do příběhu.

Dále už to ale tak skvělé není, nefunguje zde nějaké budování napětí, prakticky zde žádné není. Děj se trochu vleče a přitom mohla být kopa věcí vysvětlena podrobněji, lépe, autorka tam mohla dát trochu víc pozadí o postavách (např. jsme se nedozvěděli, jak vůbec Finn začal znovu pracovat pro Harryho a podobné malé dějové "díry"). Místo toho mi to připadá, že autorka už tu knihu prostě chtěla mít za sebou.

Co mi vysloveně bavilo bylo odhalení na konci, které se zakládalo na odhalení e-mailové adresy a přihlášení se do schránky. Mělo by to smysl, pokud by Finn otevřel počítač a e-mail a účet, ze kterého mu chodili e-maily by se automaticky přihlásil. Ale to, že zadal e-mailovou adresu a pak uhádl heslo (když adresa končí na @outlook.com) není nějak zvláštní nebo usvědčující důkaz. Takže já nevím, jestli autorka netuší jak funguje e-mail, ale k e-mailovému účtu je možné přihlásit se z každého počítače s internetem, takže za důkaz bych to nepovažovala.

Konec jako taký se mi celkem líbil, věci se konečně trochu vysvětlili, ale zároveň se zamotali, ale nečekala jsem to, takže to se mi také líbilo.

KerliDepp
29.01.2023 2 z 5

Začátek knihy okamžitě upoutal nebyl nijak zdlouhavý a hned vtáhl do děje. Oceňuji. A dál?
Matrjoška, šel jsem pro snídani, matrjoška šel jsem se projít, matrjoška, šel jsem do pracovny. Děj knihy nudný a táhlý.
Závěr začal nabírat na intenzitě takže se četlo zase o něco líp ale finální rozuzlení? Zklámání.

Kskaja
17.01.2023 4 z 5

Super čtení. Napínavé, zajímavé téma. Doporucuji

Calibra
02.01.2023 4 z 5

1/23 Knihy B. A. Paris po kterých jsem zatím šáhla mají z mého pohledu sestupnou tendenci. Začátek a konec knihy byl strhující, ale prostředek jen takové omílání všeho dokola. Spisovatelka je známa svým šokujícím závěrem, tak už jsem byla trochu prozíravá a pointu jsem vytušila.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

V pasti lží byla sice ještě lepší, ale i tak mě B.A. Paris rozhodně nezklamala! Napínavé od začátku do konce, sice mi Finn občas lezl na nervy, ale i tak hodnotím rozhodně kladně. Těším se na novou knihu Terapie!

ajasin
28.12.2022 2 z 5

Tak už jsem si definitivně jistá. Tato autorka mi prostě nesedí. Zkusila jsem druhou knihu a víc už zkoušet nebudu. Je to psané na efekt se snahou co nejvíce šokovat. No u mne to tedy nefunguje. Jediné co autorce jde jsou začátky a konce. I když předvídatelné. Ale přežít ten balast mezitím je utrpení.

Lelaqu
25.12.2022 4 z 5

Tato kniha od B.A.Paris měla asi nejzajímavější zápletku, konec. Autorka umí z předvídatelného udělat nepředvídatelné a z obyčejného neobyčejné. B.A.Paris se rozhodne rádi mezi mé oblíbené autory a těším se až si přečtu ostatní knihy, co vyšly.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 298x