Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1641 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

uzivatel6305
04.12.2022 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale knihy od B. A. Paris se mi opravdu líbí. Nejedná se o nijak náročnou literaturu, ale i tu člověk někdy potřebuje. Moc se mi u této autorky líbí postupné odkrývání děje, a už se nemůžu dočkat další kapitoly. Člověk při čtení/poslouchání pořád spekuluje, co bude dál a jak to vlastně je, a to mě prostě baví. Skvělé je i střídání vypravěčů a konec, i přesto, že ho člověk typuje je prostě překvápko. Kdo si chce odpočinout a pobavit se, jděte do ní, určitě splní to, co potřebujete. Já se těším na další. ;)

knihomolka_eli
03.12.2022 4 z 5

Finn a Layla boli šťastný pár. Po dovolenke vo Francúzsku zastavili na odpočívadle, Finn išiel na toaletu a Layla zmizla bez stopy. To bola jeho verzia pre políciu.
Ubehlo 12 rokov, Finn má vzťah s Laylinou sestrou Ellen. Práve, keď plánujú svadbu, Finna kontaktuje vyšetrovateľ s tým, že ktosi zahliadol Laylu. Začnú sa diať aj ďalšie zvláštne veci. Finn a Ellen sú na pochybách...žije Layla a vrátila sa?

Toto je moja tretia kniha od autorky. Čítala sa jedným dychom rovnako ako každá od nej. Tu mi ale niečo chýbalo. Ako to zrejme dopadne som tušila dosť skoro. To, ako sa príbeh vyvíjal a aj ako sa skončil, ma trošku hnevalo, čakala som niečo iné, možno viac prekvapivé. Námet bol ale veľmi fajn. Škoda len, že sme nedostali odpovede na pár otázok, najmä čo sa týka Finna.
Určite sa pustím aj do ďalších kníh, autorka má fajn štýl písania.

Lejdus
02.12.2022 5 z 5

Vynikajici!! Toto mi chybelo, cist tak skvely pribeh za posledni dobu.

NymphMaeve
15.11.2022 4 z 5

Nečekala jsem, že zrovna z téhle knihy bude jednohubka, ale odpoledne jsem si jí otevřela a v deset večer dočetla. Už asi od první třetiny jsem tušila, jak se to bude vyvíjet. Střídání vyprávění z pohledu minulost/přítomnost a Finn/Layla mělo svá pro i proti. Vytvářelo to ve mě smíšené pocity. Finnovy výbuchy vzteku vlastně nemají žádné přímé vysvětlení, až na pár náznaků z minulosti. Závěr je vyloženě uspěchaný a nebýt dopisu, měla bych v tom pěkný guláš. Celkově mi to do sebe zapadlo, ale přeci jen díry zůstaly. Kniha byla fajn, nedalo se od ní odtrhnout a já fakt chtěla vědět, jak to dopadne, ale výsledný pocit nebyl tak silný.

ujira
07.11.2022 3 z 5

Román o zahrávání si s city, identitou, vztahy, román o zkoušce a nezralosti, o útěku. Docela čtivé, ale nepřesvědčivé.

Gracinka
06.11.2022 4 z 5

Druhá kniha od téhle autorky a opět má hlavní postava psychickou poruchu. Druhá pořád mění svoje teorie...
Postavy jak přes kopírák, jen děj malinko jiný.
Upřímně nevím, zda se pouštět do další knihy autorky.

elisa194
18.10.2022 4 z 5

Kniha napínavá, těšila jsem se na to, jak půjdu zase číst, vtáhne vás do děje. Velké mínus ale je bohužel její závěr, ten se opravdu nepovedl.

Niu
08.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první knížka od B. A. Paris. A možná na čas poslední. Je to dáno žánrem. Román pro ženy, ale je tam i drama, psychohrátky, a tyhle knihy já nemůžu a nechci číst moc často. Kniha určitě není špatná a je dost čtivá, takže když jsem se do toho ponořila, chtěla jsem si jen potvrdit mé domněnky. Myslím si, že někdy tak ve druhé třetině začnete tušit, co se stalo.
Knihu bych definovala větami použitými v příběhu:
"Nechci jí lhát, ale pravdu říct taky nechci." a "Pravdu, celou pravdu? Nebo jen její část?" - Tyhle věty vystihují vše - lži, lži až se ti od pusy práši (vlastně tak přemýšlím, jestli spíš Pravda, nebo lež se neměla jmenovat tahle kniha). V tom mě Finn strašně dráždil, jak sám o sobě říkal 41 let a 195 cm. A já se ptám - čeho? Hromady hnoje. Ano, vypovídá to o tom, že nemám ráda, když někdo lže a to ještě všem pěkně do očí (proto moc nečtu tyhle manipulativní věci). Layla a Ellen - to se dalo očekávat, ani k jedné jsem si vztah nevytvořila. Ale už asi dlouho nechci slyšet o nikom jménem Layla. Příběh byl asi zajímavý (otázka jestli uvěřitelný) už jen tím, že jsem se u toho takhle vztekla :o) Ale závěrečná věta byla nej: "Jedna věc mě ale trápí ze všeho nejvíc, a to je tohle: Kdybych Laylu doopravdy miloval, poznal bych ji přece všude." Za mne nejsympatičtější byli Tony, Harry a Ruby, ale ti neměli až takový prostor. A nakonec ty mlýny pak přece jen zamlely.

_Gretchen_
04.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Wtfff... kniha se četla skvěle, byla opravdu napínavá a příběh mě vtáhl. Ale ten konec byl tak přitažený za vlasy, že nevím, co říct.

To jako vážně nepoznal údajnou lásku svého života jen proto, že zhubla, obarvila si vlasy a vyzmizíkovala pihy?! Chápu, že hodně dělá i mindset a výraz v obličeji, ale přece spolu předtím i potom žili... opravdu ho nic netrklo? :D Tak či tak byl hlavní hrdina na facku a jak někdo napsal v komentářích níže, jediný normální tam byl ten pes.

PeťulaV.
30.09.2022 4 z 5

Knížka se četla velmi dobře, ale co se týče konečného hodnocení, jsem trochu na rozpacích. Styl psaní super, děj odsýpal, ale ten konec mě pak spíš zklamal. Autorku mám moc ráda, nic to nemění na tom, že prostě umí a určitě sáhnu i po jejích dalších knížkách. Ale tato, alespoň podle mě, byla zatím nejslabší. Třeba V pasti lží se mi líbila o hodně více.

Lexie321
18.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Autorku mám rada a na knihy od nej sa vždy teším. Kniha bola super. Všetko od zápletky, postáv po štýl písania mi sadlo. Jediný dôvod prečo nedám najlepšie hodnotenie je, že si neviem predstaviť, že by Finn Laylu nespoznal. Resp., že by to tak dokonale zahrala a nikdy by neurobila chybu. Inak ale je to dobrý thriller.

Kudlanka03
03.09.2022 2 z 5

Schizofrenní kniha. Tak jsem si ji zapsala a vystihuje všechno. A vůbec neshazuji pravý význam toho slova. Naopak. Utkvěla mi v hlavě nejméně. Je prakticky jen do počtu, mám ráda všechny knihy od autora. Takže proto jsem po ní sáhla. I ze zvědavosti. Tahle nic moc nepřinese, ale ani neodnese, není to vyložene vyhozený čas, třeba na cestu vlakem ideální :)

Dandy1
28.08.2022 3 z 5

Průměrná kniha bez jakékoliv přidané hodnoty.

AltaMari
28.08.2022 4 z 5

Mě se tato knížka od autorky líbila více než Za zavřenými dveřmi. Bylo tam více napětí (hra "na kočku a myš", kdy do poslední chvíle nevíte, kdo je kočka) a byla více uvěřitelná. Konec byl velmi dobrý.

Aiden888
20.08.2022 4 z 5

Příjemné čtení, pěkně to odsýpá, ale ten konec je fakt přitažený za vlasy. Divím se, že nikomu z hlavních hrdinů nedošlo, co se děje. Trochu nevyužitý potenciál skvělé myšlenky.

iveta3689
13.08.2022 3 z 5

Děj není špatný, čte se dobře, i když to není nic převratného. Bohužel konec knihy je příšerný. Rádoby šokující, ale nedává smysl a udělá z příběhu slátaninu. Za čtivost 3,5*, lepší průměr.

ydnac
07.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky :-) a jsem nadšená.
Přečetla jsem na jeden zátah, nemohla jsem ji odložit.
Finnova přítelkyně Layla zmizela z auta při jejich zastávce na benzince...
Po dvanácti letech je Finn zasnoubený s její sestrou Ellen.
Na policii přijde soused Finna nahlásit, že viděl Laylu před domem.
Možná už ho v 92 letech klame zrak, nebo je opravdu naživu?
Nebo se za ní někdo vydává?
Finn neustále přemítal svoje teorie a já s ním :-)
Dobře jsem se bavila, konec mě tedy hodně překvapil a to mám ráda :-)
Rozhodně se pustím do dalších knih :-)

LenkaMacak
30.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha se mi četla docela dobře, ale zhruba od půlky příběh přestal být záživný a točil se stále v kruhu… konec jsem tak nějak už tušila, i když mi přijde nepochopitelné, že by nepoznal ženu svého života. Podruhé už si knihu nepřečtu…

LisaBella
23.07.2022 2 z 5

Je to takový slabší průměr. Zkoušela jsem od autorky několik titulů, ale ani jeden mne v podstatě nevtáhl. Překvapivé konce se nekonají, čtenář obvykle začne tušit pointu už někde ve třech čtvrtinách a pak už jen dočítá do konce, aby se přesvědčil, že to tak skutečně bylo. V žádném případě nesouhlasím s tím, že by její knihy byly nějak strhující, pohlcující, gradující, vynikající atd. Je to lehčí nepříliš zajímavé čtení, ke kterému jsem se vracela až po delším přemlouvání se. Co se mi na B.A.P. líbí je, že příběh umí vymyslet skvěle. Jeho zpracování bohužel už tak dobré není a velmi by jí prospělo, zkrátila-li by psaní na polovinu stránek.

BlueTer
21.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Asi nejslabší od autorky, ale pořád v celku obstojný thriller. Bohužel vzhledem k zápletce byl příběh trochu nezaživný, protože pořád nedokážu pochopit, že by Laylu nepoznal.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 298x