Přítmím džunglí a tajg

Přítmím džunglí a tajg https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270954/bmid_pritmim-dzungli-a-tajg-H7M-270954.jpg 5 3 2

Známý cestovatel uvádí v této bohatě ilustrované knize čtenáře do hlubin rovníkových džunglí a mrazivých sibiřských tajg, malebně líče jejich krásy i hrůzy.

Antoramix
19.02.2021 5 z 5

Krásné čtení ve staré češtině - ssát, musulmani, mohamedáni a ten slovosled vět. Autor seznamuje především mladé čtenáře s místy, která navštívil při svých cestách z dob meziválečných. Navštívíte již neexistující Kočinčínu, britský Singapore a lovce lebek Dajáky. V druhé části knihy pak objevíte krásy tajuplné tajgy a jejich národů. Knihu čtete jedním dechem a najednou konec. Překrásné ilustrace.

braunerova
15.04.2020 5 z 5

Cestopisy bývají literárně zpracované deníky, tudíž popisují putování z bodu A do bodu B. V případě této knihy mi připadá, jako by autor ani žádný deník neměl. Prostě po 15 let strávených na cestách po Asii vydoloval z paměti zasuté vzpomínky a z každé z nich vytvořil jednu krátkou kapitolu. První díl je věnován francouzské Indočíně, Singapuru a Malajsii, druhý díl je ze sibiřské tajgy. Vyprávění nemá žádný souvislý děj a hodně je založeno na pocitech doktora Malého.

"Jsme v zemi, kde si více váží mrtvých hlav nepřátel než živých přátel. Vysušeným hlavám svých nepřátel Dajakové věnují neobyčejnou pozornost, dávají jim při každém jídle nejlepší kousky do úst; nezapomínají ani na betel a tabák."

Jaroslav Josef Malý
česká, 1890 - 1975
1939  0%Napříč říší Tamerlánovou
1935  100%Přítmím džunglí a tajg
1941  80%V roklinách Darvázu
1961  60%Třesky plesky

Kniha Přítmím džunglí a tajg je v