Přítelkyně osamělých srdcí ekniha

Bezesporu nejlepší román amerického prozaika Nathanaela Westa, který svým černým, groteskním viděním americké reality, podtrhujícím roli násilí, sexu a pocitu životního prázdna, ovlivnil celý proud autorů od Josepha Hellera a Kurta Vonneguta až k Richardu Brautiganovi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302042/pritelkyne-osamelych-srdci-Z4Y-302042.jpg 3.323
Vydáno (ekniha), Volvox Globator

Miss Lonelyhearts, 1933

Kniha Přítelkyně osamělých srdcí

velun15
09.12.2020

Hrozně složitý příběh, kde od začátku zjišťujete, že to, co čtete, má nějaký hlubší smysl, což se vám ke konci knihy skutečně potvrdí. Troufám si napsat, že kniha je nadčasová, protože témata, která řešila v době svého vydání, tak jsou stále aktuální. Stále se někdy cítíme zbyteční, stále se snažíme někoho zachránit nebo mu pomoct a mnohdy končíme nepochopeni společností.

wesulle
08.01.2017

Krátký příběh, který je jak stvořený pro doporučenou četbu ze střední školy.

Serja
19.10.2014

Lepší, než Den kobylek.

evelinaevelina
17.02.2014

Bezejmenný začínající novinář řešící neřešitelné životní situace čtenářů své rubriky.
Až moc mi to připomíná trend naší současné "multikultiglobalizované" společnosti: zásadně všem pomáhat ať chtějí nebo nechtějí (a to jedině "po našem"), všechny spasit, všechny držet nad vodu - a při tom se sami topíme, aniž si to uvědomujeme.
Už spousta chytrých lidí přišla na to, že nelze spasit svět a zůstat při zdravém rozumu.

americká literatura

Nathanael West
americká, 1903 - 1940

Kniha Přítelkyně osamělých srdcí je v

Právě čtených1x
dalších seznamech3x