Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368784/bmid_pritelkyne-KGy-368784.jpg 4 314 99

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného talentovaného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Od té chvíle se Lauře začne život hroutit pod rukama. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Vlivem tragických okolností se Laura uchýlí k nestoudné lži, která bude mít pro všechny zúčastněné nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Girlfriend , 2017

smardice
03.04.2022 4 z 5

Boj o jednoho muže z pohledu matky a přítelkyně. Dvě nesympatické ženské postavy, přičemž té starší jsem přece jen o poznání více fandila než té druhé. Tak která nakonec vyhraje?

andrea7191
21.02.2022 2 z 5

Čekala jsem něco víc, ale už po prvních pár stránkách mi bylo jasné, že to nebude žádnej odvaz. No, dočetla jsem to, nemám ráda nedočtené knihy. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne, nebyla mi sympatická ani jedna z hlavních postav, ale když už rozečtu, tak dočtu. Ale rozhodně bych tuto knihu nedoporučila jako něco, co stojí za čtení.

maličkán
04.11.2021 3 z 5

Čekala jsem od knihy trochu víc. I když se dobře četla, stránky pěkně odsýpaly, bylo to zbytečně natahované, vlastně se tam toho moc nedělo. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, nevěděla jsem komu vlastně fandit. Závěr moc zbrklý.

janina66
25.06.2021 2 z 5

Musím dát jen nízké hodnocení. Nebylo by fér dát více hvězdiček, protože jiné knihy jsou opravdu daleko kvalitnější a záživnější.
3/4 knihy téměř o ničem. Jen Laura a Cherry se patlají ve svých pocitech a plánech. Ani jedna z nich si mé sympatie nezískala. Knihou jsem se protrápila.

Miro67
10.06.2021 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá, ... A to přímo doslova.
Dvě ženy soupeří o jednoho muže - syna a milence. Ač mi k srdci nepřirostla ani jedna, mám pro obě více pochopení než pro samotného Daniela. Otočil se k matce zcela k zády a tím vlastně nejvíce přispěl k prohloubení problému.

Mikanadeta
31.05.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, konec nečekaný. Zhruba od poloviny mne to nutilo otáčet stále další stránky. Laura mi byla velmi nesympatická, tak lež to byl mazec, to by snad žádná normální máma z pusy nevypustila. Naopak Cherry si mě docela získala.

LisaBella
22.05.2021 odpad!

Bohužel knihu nelze hodnotit jinak. Je to menší plytké rodinné drama, které zabouchne dveře veškeré představivosti. Snaha o psychologický román je v náznacích patrná, ovšem psychologie postav je natolik přízemní a vratká, že čtenář po prvních stránkách ví, co se bude dít, kdo je kdo a jak to nakonec i nevyhnutelně musí dopadnout. Klasická kolize, jež je v každém správném příběhu, je nudné cosi, co jsem spíš jen zběžně pročetla a sama pak uznala, že kdyby to tam nebylo, ani by to nechybělo.

Každému, kdo by se rád začetl do dobrého psychologického dramatu, bych vřele doporučovala, aby odešel z tohoto titulu a vyhledal např. Delaney, nebo duo Hendricks a Pekkanen.

Terrez93
27.04.2021 4 z 5

Tak hlavni hrdinka mi lezla solidne na nervy ta mi fakt nesedla.. ale cekala jsem trochu jiny konec, bylo to hned vyreseny, na to, jak se vsechno ostatni "vleklo"

hlentilka
16.04.2021 3 z 5

Zvláštní kniha, ano bylo v ní napětí, proto jsem ji dočetla až do samého konce. Nikdy jsem však nečetla knihu, ve které bych neměla svou spřízněnou duši, svého hrdinu, kterému bych fandila. Po celou dobu jsem nevěděla, zda víc věřím Lauře nebo Cherry. Teď po přečtení knihy musím říct, že obě dvě hrdinky "přítelkyně" mi byly vlastně nesympatické.

ZimníLidé
03.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu by si měla přečíst moje tchýně. Já i svíčkovou jí vařím (tchýně mi zas šije). Nekecám a mám jí výbornou. Nakloněná jsem spíš byla Lauře až na ten faux pás se smrtí... Sorry víc už neprozradím ;). PS: jak zmiňují ostatní, konec mohl být o něco propracovanější.

Monuli36
05.03.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.Jen ten konec se moc nepovedl....

ivzu77
14.02.2021 3 z 5

Čtivé, lstivé ........

Madi
06.02.2021 3 z 5

Šlo to, ale škoda toho uspěchaného konce. A taky nemůžu říct, že bych s nějakou postavou vyloženě sympatizovala.
Proč si Laura trochu nedupla, nebyla akčnější a naléhavější, když šlo o jejího syna?

Ráčkajda
14.01.2021 5 z 5

Jedna za 18 a druhá bez dvou za 20, dobré psycho, knížka se mi moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, jen ten konec mohl být propracovanější. Dobrá vsuvka mezi detektivky :-)

PetraBery
22.08.2020 3 z 5

Jeden muž, dvě ženy - matka a přítelkyně. Co všechno je člověk schopen udělat pro své nejbližší nejen v těžké chvíli, jak někdo dokáže jít i přes mrtvoly za svým... Matku Lauru jsem chápala víc než přítelkyni Cherry, ačkoliv mám děti zatím nedospělé. Kniha je rozhodně čtivá, hodnotím 3-4 hvězdy, za ten rychlý a useknutý konec dávám průměrný počet.

Mirin1349
11.08.2020 4 z 5

Asi se shodneme, že ani Laura a ani Cherry nevyhrají titul sympaťanda roku. Daniel byl zase trochu zaslepený truhlík. Přesto se knížka četla sama. Možná by se mi trochu víc líbilo, kdybychom nevěděli až do konce, která z těch dvou je ta mrcha. Karty se odkryly na můj vkus až moc brzy. V tomhle byla promyšlenější Matčina hra, která mi sedla o trochu lépe. Přesto jsem spokojená a autorku určitě ještě vyhledám.

sarkaditt
14.06.2020 5 z 5

Měla jsem jako audioknihu a tedy napínavé od začátku do konce. Chvílemi mě teda stvala postava matky, která ačkoli byla úspěšnou ženou po pracovní stránce v byznysu, kde je potřeba být tvrdý, tak si nedokázala poradit v dost situacích (např.dovolena, incident s bazénem na oslavě apod.). Pak také syn, který svou matku zná velmi dobře a vždy s ní vycházel, tak se nechá takhle snadno zmanipulovat?
Každopádně kniha byla opravdu dobrá, konec by zasloužil trochu protáhnout, takhle to vypadá, že spisovatelce už hořel termín odevzdání knihy a tak to prostě sekla...

Dandy1
07.06.2020 3 z 5

Ten závěr mi přišel tak nějak odfláknutý. Kniha je docela tlustá a konec příběhu je jen na pár stránkách.

Kerberos
06.06.2020 4 z 5

Souboj mezi matkou a přítelkyní syna.Matka je majetnická, podezřívavá a ne vždy volí rovnou cestu.Jenže přítelkyně jde cíleně po majetku a chce uspět za každou cenu.Jejich boj je jak z hororu.

Leona333
30.03.2020 3 z 5

Po dočtení knihy jsem pochopila čemu se říká ,,síla lásky"! Tentokrát to jsou dvě ženy a jeden muž. Ta první - matka, zná svého chlapečka od malička jako své boty. Udělala by pro něj cokoliv na světě. Ta druhá - přítelkyně, jejího syna Daniela ,,bezmezně miluje" a prožil by sní ten nej, nej život plný lásky atd. Chvílemi jsem si při čtení připadala jako na houpačce. Jednou byla dle mého nahoře Laura, podruhé zas Cherry. Která ve finále vyhrála a z houpačky dolů nespadla? To si musí čtenář zjistit sám.
Za sebe knihu hodnotím, tak na 3 - 4 hvězdičky. Nakonec jen 3 za velice rychlý závěr knihy.

pro ženy thrillery pro ženy

2018  77%Přítelkyně
2019  74%Ta druhá