Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368784/bmid_pritelkyne-KGy-368784.jpg 4 314 99

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného talentovaného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Od té chvíle se Lauře začne život hroutit pod rukama. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Vlivem tragických okolností se Laura uchýlí k nestoudné lži, která bude mít pro všechny zúčastněné nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Girlfriend , 2017

Kira747
07.04.2024 3 z 5

Bohuzej jsem cekala neco vic... Cherry mi byla krajne nesympaticka (nesnasela jsem, jak se chova k svoji mame), Laura o neco mene..jo ta velika lez byla uboha ale mohlo to byt horsi. Jinak se to ale cetlo pekne a konec me mirne zklamal, desne rychly.

maximus13
15.02.2024 4 z 5

Zlatokopka chce krásného mladého milionáře. Matka se tomu pochopitelně snaží zabránit. Konec nemusel dopadnout tak (za mě zbytečně hodně pod tlakem) tragicky. Jednu odehnala, ale určitě potká další, mladší, hezčí, prsatější a hra může začít nanovo.
Lidé z různých sociálních vrstev by si vždy měli vybírat partnery z té samé sociální vrstvy. Tím pádem, ať chudý, nebo bohatý je nějak zvyklý žít a přežívat a nic ho, ať už mile, nebo nemile nemůže zaskočit.

Naďa2411
03.01.2024 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem. Obě ženy, které stály proti sobě: matka Laura a přítelkyně Cherry jejího syna Daniela měly u mne svůj střídavý podíl podpory , když jsem chvíli fandila jedné a pak druhé. Daniel má v knize kladnou postavu a musí se rozhodnout komu věřit a komu odpustit . Děj je napínavý, ze života. Doporučuji ke čtení hlavně ženám.

kackahracka
20.11.2023 5 z 5

Tak tohle mi vážně sedlo! Jak já jsem si libovala v těch pocitech. Jak já jim všem rozuměla. Matce, synovi, přítelkyni, příbuzným, manželovi, prostě všem! Jsem úplně u vytržení. Ano, nikdo z nich by se nenominoval na Nobelovku, ale mě to vůbec nevadilo. Jediné mínus bych spatřovala snad jen v počtu stran-na můj vkus to bylo dlouhé, ale to je detail. Koukám, že nějak podobně jsem hodnotila i autorčinu minulou knížku, takže je to jistotka-řadím si Frances mezi oblíbené spisovatele a vyhlížím její další počin.

Belanna
19.11.2023 3 z 5

Děj knížky se mi líbil, i když jsem se s podobným tématem už nejednou setkala.
Zpracování už tam dobré nebylo. Místy se to hodně vleklo a neustálo se vše točilo kolem pocitů a jednání Laury a Cherry, jejich ustavičné lhaní místy dostávalo hodně velké rozměry. Navíc ani jedna z nich si nezískala moje sympatie.
Daniela a jeho otce mi bylo chvílemi líto.

Adriena838772
08.09.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo a hodně napínavé Od začátku až dokonce

Janík511
09.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Spokojenost, nemohla jsem se odtrhnout. Cherry, zlatokopka, mi lezla na nervy a zasloužila si, co plánovala jiné. Mrcha jedna....

tess.de.veles
07.03.2023 4 z 5

Libila se mi...takze asi 4 a pul hvezdicky :-) Hned se vrham na autorcinu "druhotinu" .....a jeji zbyvajici knihy budu asi muset precist v originale, pac se mi zda, ze se nikdo nema k tomu je prelozit.....Docela skoda....:-(

zdenaR
07.03.2023 4 z 5

Ze začátku trochu zdlouhavé, klasická zápletka matka-přítelkyně syna.
Čtivé.

Gibis
11.01.2023 4 z 5

Nemám moc ráda knihy, ve kterých si nedokážu aspoň trochu oblíbit nějakou hlavní postavu. A tady teda byl "výběr z hroznů" :D Snad jen Daniel byl takový neutrál, ale ten tam vlastně hrál celkem podružnou roli, hlavní byl boj mezi Laurou a Cherry a ty byly obě dost příšerné. Jedna z nich teda nakonec překročila všechny meze a té druhé mi bylo i líto, ale víc nebudu prozrazovat. Jako psychothriller docela zajímavé.

evin84
31.12.2022 5 z 5

Kniha byla super, jen ten konec mohl být víc rozepsaný.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Dobrá oddechovka. Doporučuji!

tyna_01
14.10.2022

Víte, co se mi dlouho nestalo? Aby mi v knize byly nesympatické obě dvě hlavní postavy. A tato kniha to splnila dokonale. Nevím, jestli jsem vůbec takovou knihu četla, že by mé antipatie byly tak veliké. A tady jsem je pociťovala jak k Cherry, tak i k Lauře. Obě dvě šly tzv. přes mrtvoly a nebyla jim proti srsti žádná lež, někdy to šlo až do velkých extrémů. Laura lhala hodně, vymyslela si takovou lež, kvůli které byla po většinu knihy odsuzována a Cherry se z toho snažila těžit. Ovšem ani ona nebyla svaťoušek a v celé knize se vlastně přebíjely jejich lži a vždy lež jedné vyprovokovala druhou, aby taky lhala. Takový začarovaný kruh. Nesympatické byly obě dvě. A mezi nimi Daniel. Který by se vlastně měl rozhodnout komu bude věřit. Své přítelkyni a nebo své mámě? No, dilema velké. Nechtěla bych tuto situaci zažít ani z jedné strany. Jinak kniha měla opravdu pomalejší rozjezd, mohla by být kratší. Ale po cca 130 stranách se to rozjelo a bylo to psáno dost čtivě. Závěr se celkem dával předpokládat. Takže hodnotím jako průměr.

Lily101
30.08.2022 4 z 5

Prvních cca 100 stran se děj vleče. Pak ale nabere spád. Celou dobu jsem fandila matce a (SPOILER) nechápala jsem, jak z jednoho incidentu, který nikdo neviděl, všichni odsoudí matku, kterou znají dlouho, jen na základě “lži” prakticky cizí holky. Dále nechápu, proč všichni “hrotí” lež od matky jako enormní a zlehčují vše, co udělá přítelkyně (jasně, může být manipulativní, ale osoby min. o polovinu starší než ona by její chování odhalit mohli s ohledem na životní zkušenosti. (KONEC SPOILERU)

Anotace trochu matoucí. SPOILER: Lauřiné nestoudné lži totiž předchází několik lží od Cherry. KONEC SPOILERU.

Rozpory v knize (ne všechny, první neuveden-mám toleranci,že jednou, max. dvakrát /s ohledem na to,že knihu čte před vydáním více lidí, kdyby to bylo míň, tak prostor pro toleranci by byl z mé strany větší, neb stane se/ se něco takového stát může):
- str. 205 (sedí v kavárně s třetím šálkem kávy) x str. 207 (dle popisu je v čekárně v nemocnicis třetím šálkem kávy);
- str. 229 posl. věta “Zítra to udělá.”(záznam z 24.2.) x str. 230 začíná 2.3. (kdy to, co předjímá a strana 229 udělala) : po 24.2. nenásleduje v kalendáři 2.3., takže “zítra” tam uvedeno nejspíš být nemělo.

Na druhou stranu byla kniha čtivá, napínavá a zajímavá. Ženské intriky v praxi, z kterých má asi většina žen strach je zažít na vlastní kůži (vč. mě). Závěr asi trochu neočekávaný, ale nic co by popíralo cokoliv předem uvedeného. SPOILER: Jen trochu nechápu, proč otrávit snoubence léky na spaní, když přišel velice unaven po celodenní lékařské službě, notabene když jí na něm tak záleží kvůli úrovně života a tak? KONEC SPOILERU

I přes vše výše uvedené doporučuji! Protože to bylo čtivé a pro ty, kteří si to neumí představit, tak ženské intriky jsou dost nebezpečné a nepříjemné, což z této knihy zjistíte, pokud o ženských intrikách nic nevíte.

aliza
08.08.2022 4 z 5

Kniha se četla super, mělo to spád a děj, postavy byly často "na facku", jejich vzájemné chování bylo hnáno do extrémů, kdyby každá trochu "ubrala", mohlo to dopadnout úplně jinak, ale to by zase nevznikla knížka. Takže za mne stojí za přečtení.

Vojtos
23.07.2022 3 z 5

Jsem z téhle knížky lehce zmatený. Autorčin styl psaní byl opravdu snadný na čtení, stránky ubíhaly rychle a nemusel jsem se do čtení nutit, protože zde byla spousta vcelku zajímavých pasáží.

Přesto si myslím, že kniha mohla být klidně o 100 stran kratší. Začátek byl pomalý, možná až zbytečně příliš pomalý, nic se tam v podstatě do strany cca 150 nedělo.

Ani jedna z hlavních postav mi nebyla moc sympatická. Přišlo mi, že jejich chování je schválně vyhnáno do extrému jen aby splnily účel v příběhu. Koho zajímá, že to vypadá lehce přitažené za vlasy, že?

Můj největší problém s knihou byl, jak byla předvídatelná. To o jakou “obrovskou nemilosrdnou lež” se bude jednat mi bylo jasné v podstatě od první stránky. Jak to celé skončí jsem také uhodl asi o 90 stránek dříve než to doopravdy přišlo.

Bylo to fajn čtení, ale rozhodně nic závratného.

dom.ini
27.06.2022 3 z 5

Já jsem z knížky taková rozpačitá. Četla se dobře, byla čtivá, nemusela jsem se do ni nutit a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne, ale byla tam taky spousta věcí, která mi vadila. Rozhodně bych knížku neoznačila jako thriller, spíše jako rodinné psychologické drama s trošinkou napětí. Žádní z postav mi nebyla vůbec sympatická a většinu času jsem si říkala, že jejich chování je naprosto zbytečné, nereálné a patologické. Chápu, že u Cherry to byl záměr, ale abych si tohle říkala u více postav mi přišlo moc. Po celou dobu čtení jsem byla opravdu zvědavá na konec, který byl podle mého však vyloženě odbytý a rozhodně by chtěl více rozpracovat. Knížce byl dala tak 2,75 hvězdičky a za sebe bych ji asi úplně nedoporučila.

LeserDe
18.06.2022 5 z 5

Bylo to napínavé a dlouhé tak akorát, aby to nenudilo.

petra3597
31.05.2022 5 z 5

Když tady čtu ty komentáře,tak si musím říct,že jsem asi trochu jednodušší čtenář. Nebo spíš většinou nemám od knihy žádné konkrétní očekávání. Takže i tentokrát jsem byla mile překvapena. Přítelkyně se mi četla dobře, má spád a nenudí. Tak,jak tady byly vypichnute "hloupé" myšlenkové pochody obou hlavních představitelek, mne naopak ony jejich úvahy přišly na místě a utvářely postavy jako takové ... Dokreslily jak životní postoj divky,která chudobu zažila a byla odhodlaná mít lepší život, tak postoj matky,která měla výjimečný vztah se synem, kterému přála šťastný a úspěšný život...

Beky
30.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Nechápu, jak autorka dokázala vymyslet rovnou DVĚ totálně nesympatické a na facku osoby v jedné knize :D

_____ Spoiler _____

Cherry i Laura - obě absolutně nevyrovnané osoby, které zabraly více jak polovinu knihy svými zbytečnými představami, myšlenkami a úvahami, které v podstatě klidně mohly chybět vzhledem k tomu, oč v knize jde a jaké každá z nich zabírá místo.
* Socka, která nechce skončit jako vlastní matka a míří poněkud vysoko ve svých cílech, se samozřejmě nevzdá bohatého typa, který je do ní celý udělaný a cítí se šťastný.
* Logicky jeho matka má potřebu nevzdat se svého jediného dítěte a hodlá bojovat za zachování jeho přízně a jejich trvajícího super vztahu.
* To, že jsou obě schopny dopustit se bezpáteřních lží a nebojí se jít i tzv "přes mrtvoly" je v jejich případě zcela předvídatelné.
* Konec ??! Jakože ano, vcelku se dalo počítat s tím, co bylo nevyhnutelné, ale tak najednou a tak rychle? Celou dobu se to vleklo a až ke konci chvíle spád a napětí a najednou bum! jsme v samotném závěru ...

pro ženy thrillery pro ženy

2018  77%Přítelkyně
2019  74%Ta druhá