Přistižen

Chynna má stejně jako většina mladistvých, jimž Dan Mercer pomáhá, vážné problémy. Telefonicky ho naléhavě žádá o návštěvu. Dan ví, že pokud jí vyhoví, zničí si život. Přesto to udělá. Past sklapne – televizní reportérka Wendy Tynesová ve svém pořadu Dana usvědčuje z pedofilie. Soudu se sice Dan vyhne, nenávisti rozezlených rodičů však nikoli – záhy je před reportérčinými zraky brutálně zavražděn. Po čase začne Wendy trápit svědomí, zda nepřímo nezapříčinila smrt nevinného člověka. Za každou cenu chce znát pravdu, a tak se na vlastní pěst snaží rozkrýt pozadí kauzy, jejíž kořeny podle všeho sahají kamsi do minulosti. Neuhne, ani když dávné tajemné stigma začne ohrožovat i ji…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140181/pristizen-laf-140181.jpg 4.3255

Caught (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Počet stran:336
Překlad:Michal Prokop
Autor obálky:Vojtěch Kybal
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-3712-1

JohnCZ

Prolog zaujme, ale následně jsem byl trochu zahlcen množstvím jmen, ve kterých se mi těžko orientovalo. Kniha má krapet roztříštěný úvod, trochu se tam skáče mezi lokacemi a postavami, ale po pár kapitolách se to ustálí a děj se začne zaměřovat především na tu hlavní. Ačkoli jsem od knížky čekal malinko něco jiného, v zásadě je to detektivka. Dost dobrá detektivka. Občas mi přišla forma malinko suchá, v některých ohledech bych ocenil větší osobitost, především co se postav týče. Na druhou stranu jsou hlavní postavy vykresleny realisticky a to se týká i celé zápletky, která až na pár drobných nesrovnalostí, dává smysl, působí velmi uvěřitelně a není postavená na laciných berličkách.

reňa30

Bohužel do půlky knížky jsem sváděla boj-nekonalo se takové to nutkání čist a čist,s chutí obracet stránky..naopak.Druhá část už byla lepší,ale tentokrát pro Cobena nečekané 3hvězdičky s odřenýma ušima

trudoš

Thriller deaverovského střihu, kdy se zápletka zpočátku tváří tak, pokračuje nějak a skončí úplně jinak. A zatímco u méně zkušeného spisovatele bych asi brzy skřípal zuby, Harlan Coben dokáže příběh uhrát natolik civilně i uvěřitelně, že jsem mu všechny jeho výstřelky toleroval až do úplného konce. Přitom o překvápka není nouze, včetně finálního odhalování, co s čím vlastně jak souvisí. Podtrženo svižnými dialogy a celkovou uzavřeností, a na světě je ideální oddechové čtivo na cestu do práce z práce.
Jedinou slabinou pro mě vlastně byly pouze nevýrazné postavy. Ale ani ne tak kvůli špatnému zpracování, jako pro jejich nicneříkající fádnost. Hrdinové poctivě odvypráví své party, ale že bych si je pamatoval týden po dočtení, to ani náhodou. Co naopak funguje skvěle, jsou nápadité detaily - jako třeba nevšední klub zkrachovalých finančníků nebo práce medií s názorem veřejnosti -, ve kterých autor nenápadně uplatňuje svůj smysl pro humor, což je pro mě u podobných knih poměrně důležité.

veveronka

Četla jsem lepší

Evka27

Zatím z přečtených Cobenových knih se mi líbila nejvíc.

lucie2371

Nádherná obálka, zajímavá anotace, děj na mě málo akční. Za nečekaný konec dávám 4 hvězdičky.

Ráčkajda
13.12.2017

Přečteno jedním dechem, skvělé.

evonra
03.12.2017

Skvělé! Další brilantní detektivka. Cobenovy knihy jsou originální, neotřelé, do detailu promyšlené a já mu to vše velmi ráda baštím :).

jarin58
14.11.2017

Nebýt Wendy tak dám plné hodnocení.Bože jak ta mi šla na nervy.

Miruš
27.10.2017

Mám moc ráda knihy Harlana

Adiee19
27.10.2017

milujem harlana cobena :) vsetky knihy ktore som od neho citala boli perfektne a tato nijak nevybocuje..skvely pribeh zápletka a pre mna necakany a prekvapivy koniec..za mna 10 bodov :)

Kacule88
15.10.2017

Kniha byla velice dobrá.

Paja1974
08.10.2017

Kniha nebyla spatna,ale cetla jsem od Cobena lepsi.Ja se do prvni pulky nejak nudila coz se mi u jeho knihy stalo poprve.

Martin-cze
23.09.2017

Coben nezklamal. Rozuzleni jsem nakonec takhle vubec necekal.

elisa194
21.09.2017

Bohužel nepatřím k nadsencum. Kniha mi nepřipadala vubec napinava, dokonce jsem ani nemela nutkani ji dale číst. Pribeh az prekombinovany..

JancaKube
17.08.2017

Z téhle knihy jsem byla opravdu hodně nadšená. Po dlouhé době závěr, který čtenář opravdu nečeká.. Celou dobu byla kniha hodně čtivá a zajímavá.

bedkniha
13.08.2017

Kniha se mi moc líbila, hezky napsané, dobře se četla, konec hodně překvapivý

sabca
14.07.2017

Pěkná kniha se zajímavou zápletkou. Do konce jsem nevěděla jak vše dopadne. Doporučuji

Jana09
16.06.2017

Miluju napětí. Líbí se mi ten pocit ponořit se do příběhu, být napínaná a postupně odhalovat vraha.
Nic se nevyrovná rozpoložení, když mi to všechno "docvakne" a vítězoslavně se doberu řešení těsně před koncem, abych vzápětí zjistitla, že je všechno úplně jinak :-)
Tomu říkám správný příběh.
Naposledy se mi to povedlo včera v noci při dočtení výborného Harlana Cobena - Přistižen. Není to první a ani poslední kniha od tohoto autora, kterého všem milovníkům napětí doporučuji.

mulder
13.06.2017

Harlan Coben to umí:-)

Ajuszka
20.04.2017

U hodnoceni ani nevaham,5 * je celkem jasnych.Skvely pribeh,do konce knihy jsem vubec necekala jak to vsechno je.Rozuzleni sokujici.Skvela kniha,co dodat

Miro67
02.04.2017

Velmi dobře napsaná detektivka, bez drastických scén. Od začátku až dokonce drží čtenáře v napětí.Vždy, když už to vypadá, že pachatel je jasný, zase se objeví skutečnosti, které ukazují na někoho jiného. Stoprocentně doporučuji k přečtení.

harena
02.04.2017

Je pravda, že kniha se čte úplně sama - děj napínavý, dobré téma. Odpustit, neodpustit, nenávidět nebo začít žít ? Ano, v současné době díky internetu můžeme člověku během dvou - tří dnů zcela zničit život. A konec. Napravit to téměř nejde. Coben je můj oblíbený autor, mám ráda jeho styl psaní, a těším se na jeho další knihu.

Rade
26.03.2017

Docela čtivá a napínavá detektivka se zajímavou pointou, i když trošku jednodušší.
A taky zajímavý pohled na americké maloměsto, kdy maminka sleduje, kdy a jak dlouho sedmnáctiletý syn dělá doma úkoly a kde domácí „pijácký“ večírek s pivem pro sedmnáctileté maturanty je líčen jako ďáblova akce s nedozírnými dopady…
Vidím to tak mezi tři až čtyři, a i když trochu pochybuji, zda je takto vymyšlený příběh reálný, nakonec zaokrouhluji nahoru (horší čtyři) - právě pro tu svým způsobem pohodovost a pozitivní vyznění celého příběhu i snahu ukázat, že lidi jsou spíš dobří než zlí. Nenáročná detektivka, po jejímž přečtení nebudete mít divoké sny. V tomhle mi to trochu připomnělo Agathu Christie.

Eeli
07.03.2017

Kniha, která mrazí, překvapuje, udržuje čtenáře stále napjatého a nezabředává do nesmyslností či přehnaných "krváků", prostě kvalitní detektivní příběh. Děj je velmi dobře promyšlen a čtenáři podán srozumitelnou formou. Nic zde není navíc, žádné zbytečné nudící pasáže, takže se kniha dobře čte. Autor čtenáři předložil uvěřitelný příběh se skvěle vymyšlenou zápletku a se zajímavým rozuzlením.

Zdenullinka
05.03.2017

Jedním slovem ....Výborná.

hey123
03.03.2017

Super kniha, s velice překvapivým rozuzlením. Vůbec jsem to netušila. Doporučuji!

Míša777
13.02.2017

Skvělá kniha, geniální zápletka. Autor jde opět ihned k věci bez sáhodlouhých vedlejších popisů (to mu však nijak neubírá na kvalitě). Přestože jsem od tohoto autora přečetla již několik knih, neustále mě překvapuje a určitě si přečtu i všechny ostatní. Vřele doporučuji.

barusak1
03.02.2017

Moje první kniha autora a musím říct, že pro mě bomba. Čtivá, napínavá kniha. Se skvělou zápletkou. Konec mě dostal. Jdu najít další knihu od autora

konicekbily
26.01.2017

Kombinační schopnosti autora při vymýšlení zápletek jsou asi neomezené. Určitě si knihu přečtěte!

vraždy

Harlan Coben